האם מבנים ניידים דורשים התקנת גופי תאורה מיוחדים?

השימוש במבנים ניידים הופך יותר ויותר פופולארי במהלך השנים, הן לצרכי מגורים והן לצרכים אחרים. יש לכך סיבות רבות, חלקן קשורות לעלויות וחלקן הן סיבות פרקטיות. שכן במקרים מסוימים, למשל כשמדובר באתרי בנייה ותשתית, לא ניתן להקים מבנים רגילים וגם אין סיבה לכך, לכן נהוג לעשות שימוש במבנים ניידים.
מבנים ניידים באופן טבעי, מאופי השימוש בהם וכן אופי החומרים שלהם, דורשים התייחסות מיוחדת לגבי התשתיות והאמצעים השונים אשר מותקנים בתוכם. דוגמא טובה היא השאלה של חיבור המבנים אל גופי תאורה בחדרים השונים של המבנה.

מאחר ונעשה שימוש נרחב במבנים ניידים לצרכים שונים, אז אפשר להניח שהם כוללים גופי תאורה בחדרים השונים. באופן טבעי מעצם זה שאותם מבנים אמורים לשרת למגורים ולצרכים עסקיים או מקצועיים שונים, הרי שהם מחוברים לתשתיות השונות, ביניהן תשתיות חשמל, וכך ניתן לעשות שימוש באותם גופי תאורה שמותקנים במבנים אלו.

האם נדרשים גופי תאורה מיוחדים למבנים ניידים?

מבנים ניידים באופן עקרוני, יכולים להיות מורכבים ממספר סוגים של חומרים. ישנם מבנים אשר בנויים מעץ, ויש כאלה שבנויים מקירות כבס וכן מפנלים מבודדים. כל אחד מהחומרים הנ"ל, מבוסס על עובי שונה של קירות ובנוי על אמצעים שונים וייחודים. מדובר במבנים שהם חסינים מאש, וכן נגד פגעי מזג האוויר. חלק מהמבנים מבודדים מקור, ומאפשרים ליהנות מהם לאורך זמן כאמור, לצרכים שונים.

מאחר וכך, הרי שניתן להרכיב בהם גופי תאורה שונים על פי העיצוב של המקום, לא נדרשים גופי תאורה מיוחדים, שכן המבנים אינם שונים במהותם ממבנה רגיל, מעצם זה שהם אמורים לאפשר ליהנות מהם לצרכים דומים.

מה שכן חשוב הוא לוודא, שגופי התאורה אינם מתחממים מהר ואינם מחממים את המקום. הסיבה היא, מאחר ומדובר במבנה יותר קטן, אז תחושת החום היא הרבה יותר חזקה, דבר שיכול לגרום לאי נוחות רבה בקרב השוהים בתוך המבנה. לכן מוטב שלא להשתמש בגופי תאורה או בנורות שמחממות את המקום.

תאורה למבנים ניידים

חשוב גם לזכור, מאחר ומדובר במבנים קטנים יותר מאשר מבני מגורים רגילים, היכולת ליהנות ממקורות תאורה חיצוניים היא יחסית נמוכה, לכן חשוב גם להקפיד שגופי התאורה ייעמדו במקומות נוחים ומתאימים בשביל שיהיה ניתן להשתמש בהם בצורה טובה.

עיצוב גופי תאורה במבנים ניידים

אין הבדל משמעותי בין עיצוב גופי תאורה במבנים ניידים לעיצוב במבנים נייחים, הדבר תלוי כמובן באופי העיצוב הכולל של המבנה, סוג הריהוט שנמצא בו, מיקומם וכן מהות השימוש במבנה.

ניתן למצוא גופי תאורה הן עבור מבנים ניידים והן עבור מבנים נייחים, בחנויות תאורה שונות ובשביל להתאים את גופי התאורה למבנה, ניתן להתייעץ עם מומחי תאורה. רצוי מאוד לבצע התאמות כבר בשלב הראשוני, מיד עם התחלת השימוש במבנה.

לא ניתן להגיב

ניווט מאמרים