מנורות שולחן

מנורת שולחן ומנורת לילה מעוצבת

עיצוב תאורה לבית אינו מתמקד רק בהארת המקומות החשובים, אלא גם באווירה שיוצרים גופי התאורה ובאפקט העיצובי שהם תורמים לחלל. מנורות שולחן הן דוגמה מצוינת לתאורה שיכולה להיות פונקציונלית, אך לצד זאת היא משמשת כאלמנט עיצובי המשתלב בריהוט ובאקססוריז המקיפים אותו.

ברוב המקרים, מנורות שולחן מתווספות לגופי התאורה העיקריים בחלל ומספקות תאורה משלימה להם. הן מונחות על גבי רהיט כגון שולחן או שידה, וכך הן משמשות כאלמנט עיצובי, כחלק מהעמדת השולחן, המדגיש אזורים יפים בבית, כמו פינה יפה שבה מסודרים אביזרי עיצוב מיוחדים וחפצי אמנות. באופן זה משתלבות מנורות השולחן בקו הכללי של הלבשת החלל ומספקות מוקדי עניין עיצוביים שהופכים את החלל למיוחד ומזמין במיוחד.

גופי תאורה שולחניים מתאימים לחללים שונים בבית – מנורות לילה בחדר שינה, סלון, ספרייה ועוד. קל להציבם במקומות שונים בבית, גם ללא תכנון מוקדם, כאשר כל שנדרש הוא שקע חשמלי קרוב. רבות מן המנורות הללו ניתנות לדימור וכך הן יכולות לשנות את האווירה בחלל בקלות ובמהירות.

ישנם גופי תאורה שנועדו לשולחנות עבודה, והם מתאפיינים בעוצמת תאורה חזקה ובמיקוד רב, ולעתים גם יש להם זרוע מתכווננת שמאפשרת להתאימם לצרכי המשתמש. מצד שני, ישנן מנורות שולחן המפיקות אור רך ונעים ומתאימות לאזורים אינטימיים ורגועים יותר, למשל, מנורות לילה המוצבות לצדי המיטה ומיועדות ליצירת אווירה רומנטית ושקטה בחדר השינה. עם זאת, גם כאשר אנו מדברים על מנורות לילה חשוב לזכור כי לאוהבי הקריאה לפני השינה כדאי להתאים מנורה בעלת עוצמת הארה גבוהה יותר.

סוג נוסף של מנורות שולחן שכדאי להזכיר הוא מנורות נטענות, שניתן להציב במקומות שונים בבית ובחצר בהתאם לצורך וללא כל צורך בשקע חשמלי קרוב. מנורות אלו מעניקות גמישות רבה בעיצוב התאורה ובהתאמתה לאירועים ומועדים שונים.

בקטלוג של קרני תכלת תוכלו למצוא שלל מנורות שולחן ומנורות לילה בעיצובים שונים, שיכולים להשתלב בסגנונות עיצוב מגוונים – ממודרני ועד כפרי, מתעשייתי ועד סקנדינבי. החומרים שמהם עשויה המנורה, הקווים הגרפיים שלה והאופי העיצובי שלה צריכים להתאים לעיצוב הכללי של הבית ולהשתלב בו בהרמוניה.