תאורת חוץ וגינה

גופי תאורת חוץ וגינה מעוצבים 

בישראל שטופת השמש, חצר הבית או המרפסת הן המשך ישיר של חלל המגורים הפנימי. בני הבית נוהגים לבלות גם בחללים החיצוניים, ליהנות מהבריזה הנעימה בערב, לארח חברים לארוחה על הדק או לבלות יחד ערב רומנטי מוקף בירוק. כך למעשה נוצרת זליגה של הפנים החוצה ולהיפך, כאשר גם העיצוב זולג ביניהם ויוצר דיאלוג מעניין בין פנים לחוץ.

עולם העיצוב אינו אדיש למגמת החיבור הגוברת בין הפנים לחוץ, ומעצבי התאורה יוצרים היום מגוון מלהיב של דגמים המיועדים לשימוש חיצוני. חשוב להדגיש כי לא כל גוף תאורה מתאים לשימוש בחוץ, אלא רק גופי תאורה המוגדרים כמיועדים לשימוש חיצוני ושיש להם הגנה מלאה ממים. ועדיין, אין זה אומר שאתם צריכים להתפשר על עיצוב גוף התאורה – מעצבים רבים מבצעים בשנים האחרונות התאמה של גופי תאורה indoor לשימוש outdoor, כך שהם הופכים עמידים לנזקי מזג האוויר בזמן שהעיצוב נשמר במלואו.

בעולם תאורת החוץ יש סוגים שונים של תאורה. תאורה טכנית מיועדת להאיר חזיתות בתים, שבילים בחצר, עצים יפים ועוד. גופי התאורה המתאימים למטרה זו הם גופי תאורה הנתלים על קירות או כאלו הננעצים באדמה באמצעות דוקרנים. תאורה דקורטיבית, מן הצד השני, מיועדת ליצירת אווירה ולעיצוב הגינה או המרפסת והיא תבוא לידי ביטוי בגופי תאורה תלויים או במנורות שולחן.

תאורת גינה מוצלחת צריכה להתבסס על שילוב חכם בין סוגי התאורה השונים – תאורה טכנית ותאורה דקורטיבית – ולהתאים לשימושים מגוונים. דרך טובה להשיג גמישות בפריסת תאורת גינה היא לשלב גופי תאורה נטענים שיכולים לספק אור לאורך זמן ללא חיבור לחשמל. כך תוכלו להאיר את שולחן האוכל או את פינת הישיבה גם אם אין לידם שקע חשמלי.

אז בין אם החלל החיצוני שלכם הוא גינה כפרית או מרפסת עירונית – בקטלוג של קרני תכלת תוכלו למצוא מגוון גופי תאורת חוץ מעוצבים שימשיכו את העיצוב מהבית החוצה וייצרו חלל חיצוני לאירוח ופנאי שלא תרצו לעזוב.