מנורות תליה

מנורות תליה, שנדלירים ונברשות

כאשר אנו חושבים על מנורות תליה אנו חושבים פעמים רבות על פאר והדר – גוף תאורה מרכזי בחלל שאינו רק מאיר את החלל אלא אף משמש מוקד עיצובי מרכזי המושך אליו תשומת לב. בעבר בתים גדולים ומפוארים נהגו לשלב נברשת גדולה ומרשימה שנתלתה בחללים הגדולים והמרכזיים בבית כמו הסלון או הכניסה לבית, ואילו היום מנורות תלויות מגיעות בשלל עיצובים, צורות וגדלים החורגים מהדפוס של נברשות, ומספקים מענה לסוגי עיצוב שונים ולחללים בגדלים שונים.

עולם העיצוב היום ממקד את גופי התאורה התלויים באזורים ספציפיים בבית – מעל פינת האוכל, במרכז סלון גדול, מעל האי במטבח, בשירותי האורחים ולעתים גם בחדרי שינה. במקומות אלו המנורה התלויה מהווה פריט עיצובי מרכזי בחלל, ועל כן מעצבי התאורה יוצרים מנורות תליה דקורטיביות, מיוחדות ומרהיבות שנראות לעתים כמעין פסלים תלויים. בין אם סגנון המנורה הוא מודרני או תעשייתי, מינימליסטי או קלאסי – העיקר שהוא ייצור רושם ויתאים לקו העיצובי של הבית.

מנורות תליה לרוב אינן מספקות אור חזק, ויש לשלבן בחוכמה בעיצוב התאורה הכולל של החלל כך שנקבל את כמות התאורה הרצויה מכל גופי התאורה המצויים בו. בחלק מן הגופים, בעיקר אלו בעיצוב הקלאסי, יש נורות לד, ובאחרות, ובעיקר המודרניות יותר, יש אדפטציה ללד מובנה המאפשר עיצובים פורצי דרך. גופים אלו לרוב אינם ניתנים לכוונון והזזה, אך לרוב ניתן לשחק עם גובה התלייה שלהם.

על כן, כאשר אנו בוחרים מנורות תליה לביתנו וגופי תאורה, עלינו לחשוב על גודל החלל ועל גובה התקרה ולהתאים אליהם את גודלו של גוף התאורה ואת גובה התלייה שלו. בנוסף, עלינו לחשוב על המטרה עבורה ישמש גוף התאורה – מנורה המיועדת לתלייה מעל פינת האוכל, למשל, צריכה להיתלות בגובה שמצד אחד יאפשר פריסת אור טובה ואחידה על כל השולחן ומצד שני לא יפריע לקווי הראייה של היושבים לצד השולחן. התאמה נכונה וחכמה היא המפתח ליצירת רושם עיצובי רב ופריסת תאורה מוצלחת.

אתם מוזמנים להתייעץ עם המומחים של קרני תכלת על בחירת המנורה התלויה לביתכם והצבתה הנכונה בחלל.