מנורות עומדות

מנורה עומדת לסלון 

חלל מעוצב כולל סוגים שונים של תאורה, המשתלבים יחד מבחינה עיצובית ופונקציונלית. מנורה עומדת, הנקראת גם מנורה ריצפתית, היא רכיב חשוב בעיצוב הבית, והיא משתלבת מצוין בחדר השינה, בפינת המשפחה ובסלון. גופי התאורה העומדים משמשים לרוב כתאורה משלימה לחללים, הם מוסיפים מוקד עניין לחלל, מתגברים את כמות האור בו על פי הצורך ויוצרים אווירה נעימה ומיוחדת.

לרוב, מנורות עומדות מספקות אור רך ומרגיע, שיכול מצד אחד להשלים את התאורה המרכזית בצורה דקורטיבית ומצד שני להחליף אותה כאשר אנו מעוניינים באווירה אינטימית יותר. לצד זאת, קיימים גם גופי תאורה עומדים המספקים עוצמת הארה חזקה, שמספקת תוספת אור לחללים חשוכים. במנורות המופעלות באמצעות דימר תוכלו להתאים את עוצמת התאורה למצב הרוח ולסיטואציה בצורה מושלמת.

שילוב מושלם בין עוצמת הארה מקסימלית לבין דקורטיביות מלהיבה תוכלו למצוא בגופי התאורה parentasi ו-toio של חברת FLOS, המהווים מקורות אור משמעותיים הן בשל חוזק ואיכות התאורה שהם מעניקים הן בשל תרומתם לאווירה ולחלל.

בחירת גוף התאורה המתאים לביתכם צריכה להתבסס לפני הכול על הקו העיצובי של הבית. בקטלוג קרני תכלת תוכלו למצוא שלל מנורות עומדות בעיצובים שונים ומחומרים שונים למציאת ההתאמה המושלמת. באופן כללי ניתן לומר כי מנורה עומדת מורכבת משלושה חלקים – בסיס, עמוד ואהיל. כל אחד מן החלקים הללו זוכה למחשבה עיצובית משל עצמו, ובעיקר האהיל שעשוי ממגוון חומרים כגון בד, זכוכית, קש ועוד. כך כל בית יכול לקבל את המנורה המתאימה ביותר לקונספט העיצובי שלו.

כאשר אתם מתכננים את עיצוב התאורה בביתכם, חשוב שתתייחסו מראש לצורך בשילוב מנורה עומדת בחלל, שכן עליה לעמוד בקרבת שקע חשמל (רצוי שקע קירי נמוך) למניעת מכשולים פיזיים ופגיעה בשלמות העיצובית של החלל. בנוסף, חשוב לתכנן את מיקומה של המנורה כך שיהיה לה די מקום ושהיא לא תהווה הפרעה לתנועה. מצד שני, היתרון במנורה עומדת הוא הנוחות בהצבתה בחלל, שכן שלא כמו מנורות רבות, היא אינה דורשת התקנה על הקיר או על התקרה.