נברשות לסלון

חברת Moooi, המיוצגת באופן בלעדי על ידי חברת "קרני תכלת", מייצרת נברשות עם נורות LED חסכוניות. נורות אלו מוסיפות לחללים השונים יופי זוהר ועדכני.

 

סוגי גופי תאורה

מגוון פתרונות התאורה הינו רב ומגוון גופי התאורה הינו רב אף יותר.
אם ננסה לארגן את סוגי גופי התאורה הקיימים, אזי נוכל לומר שיש:
גופי תאורה תלויים (נברשת, שנדליר),
גופי תאורה צמודים לקיר וצמודים לתקרה, מה שנקרא גופי תאורה "על הטיח",
גופי תאורה שקועים בתקרה, שקועים בקיר ושקועים ברצפה,
גופי תאורה "חופשיים" עומדים על הרצפה או על השידה.

 

הנברשות השונות

הנברשת הינה גוף תאורה תלוי לרוב עשויה מתכת ועם מספר קנים (נורות).

הנברשת, כלומר השנדליר, משמשת כאביזר עיצובי אשר תרומתו הדקורטיבי גדול יותר מכמות האור שהוא נותן.

ישנן הנברשות "הקלאסיות" עם זכוכית קריסטל ומספר קנים לנורות להט לחלל ספון העץ או הרומנטי. ישנן אחרות המשולבות עם קני מתכת ואהילי בד פליסה קטנים או ללא אהילים לחללים יותר נקיים או עכשוויים. ישנן נברשות עם נורותLed עדכניות וחסכוניות.

זהו רק קצה קצהו של המבחר, מה שחשוב הוא שהשנדליר המקורי הינו אביזר לא יעיל ולא חסכוני, לכן הנברשות העדכניות מעוצבות עם מחשבה לעתיד חסכוני יותר בעיקר עם נורות Led ופלואורסנט קומפקטי.

 

שנדליר בחלל הפרטי

כשלקוח מבקש להתקין נברשת הוא בעצם מדבר על אביזר עיצובי בחלל וכאן נדרשת מאתנו, מתכנני התאורה, לבחון האם הנברשת עונה על כמות התאורה הרצויה מעבר לפתרון העיצוב הנדרש.

אם נוכל להגדיר גישות עיצוב לחלוקת החללים במבנה הפרטי, אזי נאמר שיש את הגישה של חדרים נפרדים, כגון סלון בנפרד, חדר אוכל בנפרד מטבח בנפרד וכדומה, לעומת הגישה של החלל הפתוח שבה כל החללים הציבוריים פתוחים ונראים מכל מקום(open space) .

במקרה של חדרים נפרדים נתקין שנדליר מעל שולחן האוכל וגם במרכז הסלון נוכל להתקין נברשת כיוון שהן לא יפריעו האחת לשנייה, אולם בגישה של החלל הפתוח לרוב נתקין רק נברשת אחת ולרוב היא תהיה מעל שולחן האוכל הראשי.

 

שנדליר בחלל המסחרי

מקומה של הנברשת לא נפקד גם בחללים המסחריים או הציבוריים.

גוף התאורה התלוי באולמות מכירה– הנברשת– הינו כרטיס הביקור לאותה רשת מכירה כמו גם לחנות הבודדת.

יש בנוכחות של השנדליר לתת "כבוד" למוצרים הנמכרים. ישנו גם יתרון נוסף שהוא זיהוי המוצר הנמכר בכל מקום בעולם רק מעצם זיהוי הנברשת התלויה מעל עמדת המכירה או במרכז החלל.

כמובן שהנברשת הנה רק פרט אחד ממכלול העיצוב בחנות, אבל פרט בולט במיוחד.

במשרד נמצא את הנברשת לרוב בחדר ישיבות הראשי או במבואת הכניסה, במקרה זה נתחשב באופן זרימת האנשים במשרד שלא יתקלו בה ונתלה אותה מעל שולחנות או בצד המעבר או החדר.

ישנו מצב בלתי מודע שאנשים לא יעברו מתחת לנברשת תלויה, אולם אם הנברשת מותקנת במרכז החלל בגובה שמעל ל- 3 מטר לא תהיה מניעה לאנשים להלך מתחתיה.

לסיכום, ניתן לומר כי בחירת הנברשת הינה פועל יוצא של חלל, עיצוב ואהבה אישית של הלקוח/מעצב.