תאורת לדים

תאורת לדים היא ללא ספק שיטת ההארה המתפתחת והמסקרנת ביותר בעולם התאורה. פיתוחים חדשים ויישומים מעניינים הופכים אותה ליעילה מאי פעם ולחלק אינטגרלי מהחשיבה התכנונית והעיצובית.
התאורה מתאפיינת בקשת צבעים רחבה, משך חיים ארוך וצריכת אנרגיה נמוכה במיוחד, והיא זמינה היום למגוון רחב של יישומים ושימושים.

 

הסוגים השונים של תאורת לדים

כדי להבין את האפשרויות שמציעה תאורת לדים, שווה להתעכב על המפרט הטכני ומשמעותו. נורת לד מכילה מספר חלקים ומופיעה במספר תצורות. בתצורתה האיכותית ביותר (High Power), המערכת כוללת שבב, מעגל מודפס, לוח קירור, עדשות וספק כוח (דרייבר). תאורת לדים מסוג High Power (HP) מוזן במתח 350mA-700mA והוא מורכב מגוף קירור וממגוון עדשות לפיזורי אור, הנעים בין 6 ל-45 מעלות. בנוסף, הוא יכול גם לספק פיזור אובלי/אליפטי, עוצמת אור גבוהה, איכות אור גבוהה (CRI) יציבות עוצמת וגוון ההארה לארוך זמן.

תאורת הלדים מסוג Low Power (LP) הינה בעלת גודל קטן יותר (5 מ"מ). נורת לד LP יעילה בצריכת החשמל ואינה מתחממת, ולכן גם אינה כוללת גוף קירור. פיזור האור המאפיין לד LP הוא רחב ועוצמת ההארה והאיכות האורית (CRI) נמוכות. בנוסף, הוא מאופיין בחוסר יציבות בגוון האור.

 

ספקי הכוח

מערכת תאורת לדים מופעלת באמצעות ספק כוח (דרייבר), אשר יכול להיות משולב בנורת הלד באופן מובנה או בחיבור חיצוני. ספק כוח חיצוני יעיל למשל להפעלה של מספר נורות לד. תאורת לד מתקדמת יותר נעשית באמצעות דרייבר DMX. הדרייבר יודע לתקשר עם מערכת שליטה ומאפשר שליטה על שינויי גוון וצבע.

 

יישומים נפוצים

תאורת לדים מציעה מגוון רחב של אפשרויות, ביניהם:
• פס לדים גמיש (SMD) שכולל 60 או 120 נוריות, להארת נישה דקורטיבית, קרניזים ועוד.
• פס תאורת לדים High Power קשיח לקבלת פס הארה חזק. מתאים כתאורת שטיפה לקירות חיצוניים ולהארת מסדרונות. בשל קרינת UV נמוכה תאורת לדים זו מתאימה להארת תמונות ומוזיאונים.
• נורות דקרויקה לד, זמניות כבודדות או במערך, בעלות שנאי מובנה או חיצוני, לחיבור מיידי לספוטים שבעבר הוארו בנורות הלוגן. נורות אלה מתאימות להארה מודגשת וחזקה, כגון הארת צמחייה או הארת פריטים לתצוגה.
• תאורת לדים פלואורסנטיות הזמינות כנורות בודדות או במבנה לינארי (T-5)

 

טווח גוונים רחב בתאורת לדים

משום שאור הלד מורכבת משולשת צבעי היסוד – אדום, ירוק וכחול – ניתן למעשה לשלוט על מגוון רחב מאוד של גווני אור. מעבר להארה בגווני הלבן השונים (חם, קר או אור יום) ניתן לשלב גם תאורה צבעונית באותו אביזר. הנתון הטכני הזה פותח קשת רחבה של שימושים ורעיונות להארה פונקציונאלית, מעוצבת ודינאמית.
כיום, תאורת הלדים עדיין אינה יכולה לתפוס את מקומה של כל סוג הארה. אולם הפיתוחים הטכנולוגיים המואצים בתחום, יספקו בעתיד הקרוב עוד מגוון רחב של יכולות, אשר יתורגמו לפתרונות תאורה מתקדמים.

לרכישת תאורת לד כנסו עכשיו לחנות אונליין