שנדלירים בבית – לא רק ליופי

אחד מגופי התאורה המוכרים והמפורסמים ביותר בכל הזמנים הוא ללא ספק השנדליר, אשר ידועה בעברית גם כ”נברשת”. עבור מי שאינו מכיר את השמות הללו, מדובר באותם גופי תאורה מפוארים אשר תלויים מהתקרה, בעיקר בסלון ובחלקים המרכזיים של בתים מעוצבים, ומכילים מספר רב של זרועות, ונורות ומוקדי אור רבים (בעבר הכילו שנדלירים נרות, במקום נורות…). בעוד השנדליר הוא חלק מהתרבות מזה מאות שנים וניתן למצוא אינספור רפרנסים לשנדלירים בסרטים, הצגות ואזכורים היסטוריים רבים ושונים, כיום מדובר בגוף תאורה פופולארי לא פחות מאשר היה בעבר. אחת הסיבות לכך היא כי שנדלירים מספקים הרבה יותר מיופי – מדובר גם בגוף תאורה אפקטיבי לכל דבר ועניין.

 

נורות לד מתקדמות ועיצוב מסורתי מרהיב – שנדלירים בימינו

רובנו וודאי נתקלנו כאמור באזכורים שונים לשנדלירים, למשל בסרטים על המאות הקודמות בהן שנדלירים גדולים ומרהיבים עיטרו בתי עשירים באנגליה או בארצות הברית, והכילו אינספור נרות אשר האירו את החללים המרכזיים בבתים גדולים.

שנדלירים עדיין משחקים תפקיד חשוב בעולם התאורה גם במאה העשרים ואחת. נכון, הטכנולוגיה של ימינו הכניסה שינויים מהותיים בתחום זה – במרבית הנברשות נמצא כיום נורות לד חסכוניות ויעילות, אשר מוטמעות בתוך גוף התאורה המסורתי. בנוסף, ניתן למצוא שנדלירים בעיצובים מודרניים שונים, כאלו אשר אולי מתכתבים עם הנברשות המסורתיות מפעם, אך גם עם נרטיבים מעולם עיצוב הפנים המודרני. כך, ניתן למצוא שנדליר מתכתי בעיצוב עתידני, שנדלירים מעץ בעיצוב מסורתי או נברשות יצירתיות ומתוחכמות אשר אינן מזכירות אף פריט דומה מהעבר.

הסיבה לפופולאריות של גופי תאורה אלו גם בימינו היא בעיקר מפני שמדובר באביזר אשר אינו רק מרהיב ביופיו ותורם מאוד מבחינת עיצוב הפנים, אלא גם מפני שמדובר באמצעי תאורה מרכזית יעיל ביותר. במיוחד בעידן תאורת הלד, ניתן להפוך כל שנדליר לגוף תאורה מרכזי חזק, לאפשר תאורה בעצמות משתנות, תאורה רכה ונעימה יותר או תאורה בוהקת וחזקה – כתלות במיקום הנברשת ובצרכי התאורה הספציפיים.

עבור אנשים רבים נברשות נתפסות בעיקר כגוף תאורה דקורטיבי. בעוד האלמנט הדקורטיבי אכן משחק תפקיד מרכזי באמצעי תאורה זה, מדובר גם בגוף תאורה יעיל לכל דבר ועניין. ריבוי מוקדי התאורה הקיים בשנדלירים מאפשר להאיר חללים גדולים ורחבי ידיים, כמו גם להתאים נברשות בגדלים ועיצובים שונים לאזורים שונים בבית, במשרד או בכל מקום אחר.

לקבלת השראה מומלץ להיכנס לקטלוג ומאגרי התמונות ולבחון את מגוון השנדלירים השונים הקיימים בשוק ומוצעים למכירה.

לרכישת מנורות כנסו עכשיו לחנות אונליין