ספוטים לד – שילוב של עיצוב וטכנולוגיה

מעצבי פנים שואפים ליצור בחללים שהם מעצבים אווירה מסוג מסוים, אך גם להקפיד על שימושיות ורמה גבוהה של פונקציונאליות של האזורים אותם הם מעצבים. אחד התחומים המציעים שילובים מעניינים ואטרקטיביים ביותר של סגנון עיצובי עם שימושיות גבוהה על ידי טכנולוגיות מתקדמות הוא תחום התאורה. פיתוחים טכנולוגיים שונים בעולם התאורה בעשרות השנים האחרונות הופכות את גופי התאורה של ימינו ליעילים ומתקדמים יותר משמעותית מגופי התאורה של לפני עשרים או שלושים שנים. אחד הפיתוחים הטכנולוגיים המשמעותיים ביותר בהקשר זה הוא כמובן זה של טכנולוגיית הלד, אותה ניתן למצוא כיום במגוון עצום של גופי תאורה.

 

יישום טכנולוגיית לד בגופי תאורה קיימים וותיקים

עבור מי שאינו מכיר עדיין את טכנולוגיית הלד (LED), מדובר בטכנולוגיית תאורה המאפשרת תצרוכת מזערית של אנרגיה (ביחס לטכנולוגיות תאורה קודמות) ואורך חיי נורה ארוך בצורה יוצאת דופן. שני המאפיינים במרכזיים הללו יצרו מהפכה של ממש בעולם התאורה, תוך שהם מאפשרים חיסכון מאסיבי באנרגיה ובייצור של נורות וגופי תאורה חדשים.

מעניין לראות את טכנולוגיית הלד המתקדמת מיושמת בעולם תאורת הבית והמשרד, ומשתלבת בצורך באסתטיקה וסגנון עיצובי. דוגמה טובה לשילוב זה הוא ספוטים לד – כולנו מכירים את הספוטים הישנים והטובים, אותן מנורות הבולטות מהקיר ויוצרות אלומת אור קטנה וממוקדת. בשנים האחרונות אנחנו רואים ספוטים, החל ממטבחים או מרפסות של בתים פרטיים ועד למשרדים רשמיים, מסעדות ומקומות אירוח ובעצם כל מקום בו מעוניינים להכניס מעט עניין וסגנון לעיצוב הפנים והתאורה.

השילוב של הטכנולוגיה המתקדמת עם אלמנטים נפוצים ופופולאריים מעולם התאורה בא לכדי ביטוי באופן בולט בספוטים לד – אותו ספוט ישן וטוב בדיוק כפי שאנחנו מכירים אותו, אך הנורה שנמצאת בפנים היא נורת לד, על כל היתרונות השונים שהזכרנו קודם שמציעה טכנולוגיה מתקדמת זו.

 

ספוטים לפסי צבירה ומנורות לד דקורטיביות

כמובן שהספוטים אינם אך ורק אלמנטים עיצוביים המציעים סגנון ואסתטיקה – מדובר גם בפתרון יעיל ושימושי ביותר לתאורה של אזורים שונים. היעילות של השימוש בספוטים הופכת ברורה יותר כאשר מדובר בספוטים על גבי פסי צבירה. אלו הם אותן מסילות מתכת המוצבות על התקרה ובמקומות שונים בהם מעוניינים כמה נקודות תאורה, ועל גביהן מוצבים מספר ספוטים. אותם ניתן כמובן לכוון כרצוננו לכיוונים שונים, להציבם במרחקים שונים ומשתנים אחד מן השני וכו’. כך, ניתן להציב פס צבירה או שניים מעל אזור העבודה והבישול במטבח, למשל, ולדאוג למספר אלומות אור ממוקדות שונות, כל אחת פונה לכיוון מעט שונה ומציעה תאורה ממוקדת ובהירה לכל משטח ואזור עבודה ספציפי.

בדיוק כמו שהספוטים האלגנטיים הם גם שימושיים ביותר, כך גם נורות הלד השימושיות משמשות גם כאביזר דקורטיבי לכל דבר ועניין. כאמור, ניתן למצוא כמעט כל גוף תאורה כיום גם עם תאורת לד. כך, לוקחים למעשה את הטוב משני העולמות – הדקורציה והסגנון העיצובי של גופי התאורה המעוצבים בסגנונות השונים, יחד עם השימושיות והיעילות הטכנולוגית המתקדמת של טכנולוגיות תאורה חדשות כמו תאורת לד. הטוב משני העולמות הללו בא לכדי ביטוי כיום בעולם עיצוב הפנים ועיצוב התאורה לבית ולמשרד.

לרכישת ספוטים כנסו עכשיו לחנות אונליין