מגוון רחב ומסקרן של תאורת לד לבית

טכנולוגיית הלד נכנסה לעולם בסערה בעשורים האחרונים, וחוללה מהפכה של ממש בעולם התאורה בכלל, ובתחום התאורה לבית בפרט. תצרוכת האנרגיה הנמוכה, העמידות הגבוהה של הנורות עצמן, אורך החיים המרשים ושאר המאפיינים של נורות הלד הפכו אותן לנוכחות כמעט בכל בית ומשרד כיום, בצורה זו או אחרת. בעוד גופי התאורה המרכזיים בבתים רבים עדיין אינם מכילים נורות לד, טכנולוגיה כן נוכחת כמעט בכל מקום בגופי תאורה מגוונים מסוגים שונים. אילו שימושים מעניינים ניתן לראות בהקשר זה בעולם עיצוב הפנים – יישומים יצירתיים שונים אשר משתמשים בטכנולוגיית LED מתקדמת על מנת לענות על צרכים שונים בכל הנוגע לתאורה לבית.

 

מגרילנדות צבעוניות ועד תאורה סולארית לגינה – נורות לד לבית

חלק מהשימושים הצבעוניים והמסקרנים יותר של תאורת לד בבתים פרטיים ניתן למצוא דווקא בגינות ובמרפסות. טכנולוגיית הלד מאפשרת למשל שימוש בגופי תאורה סולאריים קטנים יחסית, אותם מציבים בגינת הבית על מנת לסמן שבילים או סתם ליצור אווירה נעימה בגינה בלילה. מכיוון שגופי התאורה העושים שימוש בטכנולוגיה זו צורכים מעט מאוד אנרגיה, הטעינה המתקבלת מהשמש בגינה במהלך שעות היום מספיקה על מנת להפעיל את אותן מנורות גינה לאורך כל הלילה, וכך ליצור תאורה לגינה אשר אינה צורכת חשמל כלל, ואינה עולה לנו אפילו שקל אחד בחשבון החשמל! בגינות רבות ניתן למצוא נורות לד המככבות בגינת הבית והמרפסת, החל מתאורה שקועה בשביל הגינה ועד לנורות הממוקמות על מקל נעיצה קטן אותו ניתן לקבע באדמה, על הדשא או בכל מקום אחר בגינה.
שימוש מעניין נוסף בנורות לד בבית הוא מה שנקרא “גרילאנדה” – שרשרת של נורות המחוברות בחוט, אותן ניתן לפרוס במקומות שונים. במקור, משמש המושג “גרילאנדה” לתיאור של שרשרת נורות “רגילות” וגדולות, אך כיום ניתן למצוא בבתים רבים גרילאנדות זעירות, המכילות נורות לד קטנות ומחוברות לבית סוללות קטן המכיל בדרך כלל זוג סוללות AA (זוג סוללות כאלו מספק מספיק אנרגיה לגרילאנדה על מנת לפעול במשך שעות רבות וארוכות…). אותן גרילאנדות לד’ מאירות כיום פינות ישיבה אינטימיות, מאירות את המרפסת, את חדר הילדים או כל אזור אחר בבית. לרוב מכילה גרילאנדת הלד גם מספר פונקציות תאורה שונות, דוגמת הבהוב, תאורה בצבעים משתנים, תאורה המתעמעמת לסירוגין וכו’.

וכמובן שבנוסף לכל זה ניתן למצוא נורות לד לבית גם במגוון שימושים מרכזיים ו”מקצועיים” יותר, דוגמת תאורה מרכזית לחדר האמבטיה או למטבח, פס צבירה של לדים לסלון וכו’.

טכנולוגיית הלד נמצאת כיום בכל בית כמעט, ולעיתים גם בתצורות מעניינות ויצירתיות…

לרכישת תאורה לבית כנסו עכשיו לחנות אונליין