מנורות לחדר שינה

תאורה לחדר שינה אינה דומה לתאורת הבית כולו. על מנת להבין את ההבדלים בין תאורת חדר השניה לתאורת הבית באופן כללי חשוב להבין קודם כל כי הפעילות בחדרים השונים אחרת לגמרי. בעוד שהבית יכול להיות נינוח או פעיל או שניהם בו זמנית, חדר השינה מיועד להיות מקום מרגיע, מקום בו הולכים לישון, אך לא רק.

חדר השנה צריך לשמש לאווירה נעימה ורגועה ובאמצעות בחירה נכונה של מנורות לחדר שינה נוכל ליצור זאת. כיוון ששינה טובה היא תוצאה של אוירה שקודמת לה, מומלץ לתכנן נכון את התאורה בחדר השינה. לרשות כל מי שרוצה לעצב את חדר השינה באמצעות תאורה עומדים גופי תאורה קבועים על הקיר, גופי תאורה המתאימים לתקרה וגופי תאורה עומדים.

מנורות לחדר שינה קבועות לקיר

מנורות לחדר שינה קבועות לקיר

נהוג לשים מנורות לחדר שינה על הקירות ולא רק על התקרה. עבור חדרי ילדים יהיה צורך בגוף תאורה יחיד אשר יפזר אור רך אך חזק מספיק לקריאה. בחדר ההורים או חדר שינה שמשמש זוגות, נשים בכל צד של המיטה גוף תאורה. יש חשיבות רבה לסימטריות ולהרגשה השווה בין שני הצדדים כשכל אחד נהנה מהתאורה שלו.

נוסף לגופי התאורה הנמצאים בצידי המיטה, ניתן לשלב בחדר גופי תאורה נוספים על הקירות. גוף התאורה התלוי על הקיר ולא על התקרה יכול להאיר את החלל בעדינות ולתת אוירה נעימה של אור מתפזר. הנורות עצמן אשר ישמשו לתאורת הקיר יהיו נורות צהובות בעלות כוח נמוך יחסית לשאר חלקי הבית.

מנורות לחדר שינה תלויות מהתקרה

גוף תאורה לחדר שינה תלוי מהתקרה

חדרי השינה של המבוגרים משמשים אותם בעיקר עבור שינה. שלא כמו חדרים אלו, חדרי הילדים יכולים לשמש גם לאירוח או לפעילויות שונות כמו הכנת שיעורי בית ובילוי ביום יום. גוף התאורה אשר תלוי מהתקרה יהיה שונה בין חדר שינה של ילדים לחדר שינה של מבוגרים.

חדר השינה של המבוגרים לא חייב להיות מואר מאד ולכן התאורה מהתקרה יכולה להיות עדינה מאד או פשוט מאד פרקטית, אם היא משמשת רק לחלק מהיום. לכן, ניתן לבחור מנורה שנופלת מהתקרה או תאורה שצמודה לה ורצוי להתאים בין העיצוב שלה לעיצוב גופי התאורה שתלויים מהקירות.

חדר השינה של הילדים משמש לפעילויות נוספות מעבר לשינה ורצוי כי תאורת התקרה תהיה חזקה מספיק ותפזר את האור לחלקים השונים של החלל.

מנורות לחדר שינה עומדות

מנורות לחדר שינה וגופי תאורה עומדים

במידה וחדר השינה מספיק רחב, מומלץ לשקול שילוב של גוף תאורה עומד. גוף התאורה יכול להיות בקצה החדר או צמוד למיטות. במידה ולא ניתן לשים תאורה על הקיר לצד המיטה, ניתן להניח שרפרף בכל צד ועליו להניח תאורה עומדת קטנה.

מנורה עומדת יכולה לשמש גם עבור חדרי שינה של ילדים על שולחן העבודה או כדי להאיר חלק מסוים בחלל.

מנורות לחדר שינה תלויות על הקיר ומהתקרה

לרכישת תאורה לבית כנסו עכשיו לחנות אונליין