פתרונות תאורה יצירתיים לבית

תאורה היא חלק אינטגראלי מעיצוב כל חלל, בית, משרד ועסק. ללא תאורה לא ניתן ליהנות מהעיצוב, אבל זה לא כל הסיפור. פתרונות תאורה יצירתיים הם לא כלים לתאורת העיצוב, אלא שהם בעצם מהווים מרכיבים חשובים מעיצוב החלל. שוק התאורה כיום הוא גדול ורחב וניתן למצוא אין ספור גופי תאורה שיתאימו לכל מקום ולכל אווירה. עיצוב תאורה הינה אמנות בפני עצמה הכוללת בחירת גופי התאורה, סוגי הנורות, עוצמתם ושילובם בקו העיצוב של המקום. ישנם מקרים שבהם העיצוב כולו מתחיל בתאורה וכל היתר מסתדר סביבה.

 

גופי תאורה מתאימים

הכל מתחיל בחשיבה עיצובית ובהתאמת גופי התאורה לסגנון העיצוב המבוקש. קיימות חברות בתחום התאורה המחזיקות בתפיסה בינלאומית של תאורה והדבר מתאפיין ביבוא של גופי תאורה איטלקית, גופי תאורה מעוצבת וגופי תאורה רבים אחרים המגיעים ממדינות שונות באירופה המכניסים “אור” שונה לחללים הישראלים שבמשך שנים לא ממש התאפיינו בירידה לפרטים בכל הנוגע לעיצוב התאורה. חברות צעירות ומודרניות בתחומי ההיי טק והפרסום מכירות בערך של עיצוב תאורה והן מוכנות להשקיע בכך ובמציאת פתרונות תאורה יצירתיים למקומות העבודה שלהם. גם בעלי וילות ובתים אחרים כבר מודעים לשינוי שגופי תאורה יכולים לחולל בעיצוב הבתים שלהם, וכך אנו עדים ליותר ויותר מקומות שמשקיעים מחשבה ותכנון מוקפד בכל נושא התאורה.

 

עבודה עם חברה מקצועית ומנוסה

כדי לקבל פתרונות תאורה יצירתיים יש לעבוד עם חברה המנוסה בתחום עיצוב התאורה שמסוגלת להתאים עבורכם את התאורה הנכונה לבית, למשרד ולעסקים מסחריים שונים. חשוב לזכור כי התאורה היא זו שברוב המקרים יוצרת את האווירה במקום והיא שיוצרת את ההשראה ואת הרושם הרצוי. חברות המתמחות בעיצוב תאורה שעובדות עם לקוחות כמו מסעדות, בתי קפה, מלונות, משרדים שונים, חברות הייטק וכדומה יהיו בעלות ניסיון ומיומנות מספיקים כדי שניתן יהיה לסמוך עליהם בכל הנוגע לבחירת גופי תאורה ותכנון התאורה הפרטני במקום.

 

גופי תאורה מסוגים שונים

תחום גופי התאורה הוא כמעט אין סופי. בין גופי התאורה העיקריים שניתן למנות יש גופי תאורה תלויים מסוגים שונים, גופי תאורה צמודי קיר, צמודי תקרה, שקועי תקרה, ספוטים, גופי תאורה על סטנדים שונים וגופי תאורה המונחים על רהיטים או שולחנות וכדומה. בעת תכנון התאורה מומלץ להזמין מומחה לתאורה כבר בשלבים הראשונים של תכנון עיצוב המקום מכיוון שישנן עבודות הכנה רבות שיש לבצע במידה ורוצים תאורה שקועת תקרה או צמודת קירות וכדומה. תאורה איטלקית למשל נחשבת לתאורה מעוצבת וניתן לראות אין ספור גופי תאורה מעוצבים איטלקיים שניתן לשייך אותם לכל חלקי הבית או העסק. גופי תאורה מחברת FLOS האיטלקית הם דוגמה לגופי תאורה מעוצבים בצורות מרהיבות החל מגופים תלויים ועד ספוטים וגופי תאורה לגינה.

פתרונות תאורה יצירתיים מתחילים בתכנון מוקדם של עיצוב הבית ושילוב גופי התאורה בזמן העבודה וההחלטות אודות קו העיצוב הרצוי.