תאורה למטבח

חדר האוכל מסמל ערכים ורגשות חשובים, כגון משפחתיות, חברות, חמימות ואהבה. תאורה נכונה יכולה לחדד את תחושת הקרבה הנוצרת ולהעצים את האווירה הרצויה. בין אם מדובר בחדר האוכל עצמאי ומתוחם או ביחידה אחת המשולבת בחלל הבית – חשוב להאיר את שולחן האוכל בצורה אחידה. מומלץ למקם את גוף התאורה תלוי מעל מרכז השולחן כדי שיאיר באופן שווה את צידי השולחן ולא ייצור פערי תאורה. גודלו של גוף התאורה צריך להיות מותאם באופן יחסי לגודל השולחן ולגודל החדר.

כאשר אנו ישובים, גובה המבט שלנו הוא כ-120 ס"מ. כדי למנוע סנוור כשאנו ישובים סביב השולחן, יש לקבוע את גוף התאורה בגובה 180 ס"מ מהרצפה לכל הפחות.

מנורות למטבח – תאורה למטבח תלויה

התקנתו של גוף תאורה תלוי במרכז החלל יוצר תחושת התכנסות ותורם לתחושה הקרבה הרצויה. עם זאת, הוא אינו מאפשר לפרטים דקורטיביים לבלוט. אם את קירות חדר האוכל מעטרים תמונות, צילומים או פרטי אומנות ייחודיים הראויים להדגשה, ניתן להתקין גופי תאורה מתכוונים שקועי תקרה לאורך הקירות, ואף מעל שולחן האוכל בקרבת גוף התאורה התלוי. אלה יאפשרו להבחין ביצירות האומנות ללא אלמנטים מפריעים.

גופי התאורה יכולים להיות מכול מקור תאורה – ליבון, הלוגן מתח נמוך/גבוה אן פלוארסנט קומפקטי או ליניארי , העיקר שהוא בעלי גוון אור חם ואיכותי. 200W הלוגן יספקו את מענה התאורה הרצוי, ובהתאמה נורות פלואורסנט. 200W יכולים להיות גם 10X20W או 4X50W או בכול שילוב אחר.

מומלץ להתקין גוף תאורה למטבח בעל עמעם, על מנת שניתן יהיה לקבוע את האווירה בחדר בהתאם לסוג ואופי הארוחה. לשם המחשה, בזמן הארוחה נכוון את האור לשיא עוצמתו אך בזמן הקינוח, כאשר הילדים יפרשו לשחק בסלון, ניתן לעמעם את האור ליצירת אוירה אינטימית יותר.

חשוב לדעת כי על מנת לעשות שימוש בעמעם בנורות פלואורסנט יש לבצע הכנה מוקדמת ומתאימה בזמן רכישת גופי תאורה. בנורות ליבון והלוגן אין צורך בהתאמה מיוחדת לעמעם.

כאשר חדר האוכל מופרד משאר חללי הבית,  תספיק לנו מנורה מרכזית אחת, אולם כאשר חדר האוכל משולב בחלל הבית, חשוב להוסיף מנורות קיר. אם קיימת נישה נתקין בה גוף תאורה שקוע כדי להאיר אותה.

 

גופי תאורה למטבח דקורטיביים

כאשר אנו מארחים בסלון או יושבים בפינת משפחה, לא יהיה נעים לשבת בחלל הגדול כאשר אגף אחד שלו חשוך. לכן, נדליק את גופי התאורה על הקיר או בנישות השונות וניצור תאורת אווירה וזאת ללא הדלקת הגוף המרכזי בחדר אוכל.

כיום, גופי תאורה למטבח שקועים, עם נורת הלוגן במתח נמוך ואפקטים של אור עם תאורות נסתרות (פלואורסנט או Led) נפוצים מאוד.

גופי תאורה דקורטיביים צמודי קיר, תקרה או עומדים זמינים בקווים נקיים בשילוב זכוכית ואלומיניום בצבעים אפור מט או כרום כראוי לעיצוב העכשווי, או עשויים חומרים טבעיים מפורצלן, חמר או גבס.

השימוש בנורות הלהט (ליבון, הלוגן במתח הרשת או במתח נמוך) הוא הנוח ביותר כיוון שהאור החם של הנורות יוצר תחושת רוגע  ובנוסף, ניתן לעמעם אותן לרמת האור הרצוי לנו.

 

לרכישת מנורות למטבח כנסו עכשיו לחנות אונליין