כל מה שחשוב לדעת על גופי תאורה לחדר השינה

חדר שינה הוא המפלט שלנו בבית ההומה אנשים, ילדים וכלבים. זה המקום היחידי שהוא באמת שלנו, שבו אנו יכולים לסגור את הדלת ולשקוע לעולם פרטי משל עצמנו. בכל מקום בבית אנו חשופים נון סטופ לצעקות של הילדים, לריבים ביניהם, ל”תגידי לו” ו”תביאי לי”. אנו זקוקים לקצת זמן לעצמנו, ורק בחדר שינה שלנו אנו באמת יכולים לשבת ולנשום בשקט.
בהתאם, חדר השינה שלנו צריך להיות מרגיע, רך ונעים. זה לא המקום שבו אנחנו צריכים תאורה חזקה וישירה – אלא להיפך. אנו זקוקים לתאורה מחמיאה, רכה ונעימה, בצבעים בהירים המשתלבים עם צבעי הריהוט בחדר, עם אופציות לעוצמות שונות הניתנות לוויסות. עומדים לשפץ את חדר השינה שלכם או של הילדים? הנה מה שאתם צריכים לדעת:

 

גופי תאורה עומדים לחדרי שינה

אנשים רבים מעדיפים גופי תאורה נסתרים, שמפיצים אור מתוך פינה כלשהי מבלי שממש רואים את מקור האור. זה יוצר תאורה חושנית מאד, רומנטית ללא ספק, ויש בזה גם משהו מאד מרגיע שמעניק לחדר השינה אווירה מתוחכמת יותר. בתאורה לחדרי שינה אפשר להשתמש בגופי תאורה עומדים רק אם החדר מספיק גדול כדי להכיל פינות שבהן אפשר להעמיד גוף תאורה (או שניים). מה שכן מאד פופולרי ולא תלוי כלל בגודלו של החדר, זה להעמיד גופי תאורה עומדים קטנים ליד כל מיטה, שמשמשים בעיקר לקריאה נינוחה במיטה. בחדרי שינה של ילדים אפשר להעמיד גוף תאורה עומד, אבל הוא חייב להיות גוף תאורה שמפיץ אור גדול. ילדים, בניגוד למבוגרים, משתמשים בחדר שלהם גם כמקום שבו הם שוהים בשעות היום, משחקים, מארחים חברים, מציירים ועוד. לכן הם זקוקים לאור חזק ובהיר שיתפזר היטב בכל החדר.

 

גופי תאורה תלויים מהתקרה

גופי תאורה לחדרי שינה המשתלשלים מהתקרה או צמודים אליה אהובים מאד על הקהל, מאחר ומדובר בדרך כלל בגופי תאורה יפהפיים ומרשימים שמעניקים לחדר נופך מרשים ויוקרתי. גם פה יש לעשות הפרדה בין תאורה לחדר שינה של ילדים, ובין גופי תאורה לחדר שינה של מבוגרים. בעוד שבחדרי שינה של מבוגרים אנו מקפידים לשמור על אינטימיות ועל רוך, ומייעדים את החדר למפלט של שקט ושלווה באמצעות בחירה של גופי תאורה בצבעים רכים ובעוצמות תאורה עדינות, הרי שבחדרי הילדים אנו יכולים “להשתולל” עם גופי תאורה בצבעים חזקים וצבעוניים ולעצב את החדר בעליזות ושמחת חיים.

 

גופי תאורה צמודים לקיר

גופי תאורה לקירות פופולריים מאד לשימוש בכל הבית ולא רק בחדר השינה. הסיבה היא שהם יכולים להפיץ אור מכל מקום, לכל מקום. אפשר להציב אותם למשל לאורך המסדרון, בסלון, מעל ארון הספרים ועוד. יתרון נוסף וחזק שלהם זה האפשרות שיש לנו להציב אותם בגובה משתנה, נמוך או גבוה, לפי מה שמתחשק ומתאים לנו. בחדר השינה למשל, אפשר להציב גופי תאורה צמודים לקיר בשורה עליונה מעל המיטה או מולה, כך שיפיצו אור רך ומחמיא. בחדרי הילדים אפשר לקבוע גוף תאורה צמוד לקיר עם עוצמת אור נמוכה, כדי שיאיר במשך הלילה – פתרון מעולה לילדים שפוחדים לישון בחושך מוחלט. גם בחדרי שינה של מבוגרים חשוב להתקין תאורת לילה שכזו, אם למשל יש מדרגות או מעבר לחדר הרחצה, אפשר להתקין את גוף התאורה בחלק התחתון של הקיר, כך שהאור שלו לא יפריע למי שישן, ורק מי שקם בלילה למטבח או לשירותים נעזר באור כדי לא לגשש את דרכו באפילה וכדי לא למעוד על משהו.

 

לרכישת מנורות לחדר שינה כנסו עכשיו לחנות אונליין