בחירה נכונה של מנורות לבית

בחירה נכונה של מנורות לבית יכולה לעשות את ההבדל לא רק בין חושך לאור, אלא גם בין חלל המעניק הרגשה פתוחה ורחבת ידיים לבין חלל המעניק הרגשה של צפיפות ומחנק, בין אזורים בבית שמנוצלים בצורה טובה ונעים יהיה לנו לשהות בהם לבין אזורים אשר לא ינוצלו באופן מיטבי עקב תאורה לקויה.
מנורות כיום מהוות חלק מגופי תאורה שונים, כך שלמעשה אנחנו מחפשים אחר גוף התאורה המתאים לכל אזור ואזור בבית. כפי שנראה, קיים כיום מגוון רחב של אפשרויות לכל אזור בבית, החל ממנורות תקרה סטנדרטיות ועד מנורות מעוצבות ומיוחדות במינן.

 

מנורות תקרה, מנורות לחדרי שינה ושאר גופי תאורה פונקציונאליים

האספקט הראשון והחשוב ביותר בכל הנוגע לבחירת מנורות וגופי תאורה שונים לבית, הוא כמובן השימושיות, או הפונקציונאליות של אותן מנורות. כולנו מכירים מאז ומתמיד את מנורות התקרה המוכרות וה”פשוטות” יחסית, אשר לרוב מציפות את החדר בו הן ממוקמות באור לבן בעצמה בינונית. בעוד זהו הסטנדרט אליו רובנו רגילים עוד מילדות, כיום המודעות לצורך בתרוה שימושית ומותאמת היא גבוהה במיוחד, מה שבא לכדי ביטוי בסדרה שלמה של מנורות וגופי תאורה לבית, המיועדים על מנת למלא תפקידים פונקציונאליים מסוימים שונים.
כך, אפילו בתוך הקטגוריה של מנורות לתקרה ניתן למצוא כיום מגוון רחב של גופי תאורה שונים, החל ממנורות שקועות (הן בתקרה והן בקירות) אשר מספקות תאורת רקע מרוככת ועד למנורות תקרה תלויות או ספוטים, אשר תפקידם הוא להעניק אלומת אור ממוקדת וניתנת לשינוי בנקודות מסוימות בבית (לדוגמה – באזור משטח העבודה במטבח, שם נרצה תאורה ממוקדת וחזקה יחסית).
בנוסף, כמעט בכל תחום בעולם עיצוב הפנים ובכל אחד מחדרי הבית ניתן למצוא כיום מגוון פתרונות יצירתיים לתאורה פונקציונאלית ויעילה. מנורות שולחן ממגוון סוגים לחדר העבודה בבית או לשולחן עליו מכינים הילדים את שיעורי הבית, מנורות לחדרי שינה המותאמות למצבים נפוצים שונים (קריאה במיטה, אור עמום הנשאר דולק כל הלילה בחדרי שינה של ילדים וכו’), מנורות למטבח המעניקות כאמור תאורת הצפה חזקה יחסית באזורי העבודה והבישול ואפילו מנורות מיוחדות לגינה, המותאמות להארה של המרפסת וגינת הבית.

 

גם האסתטיקה חשובה – מנורות מעוצבות

מלבד לפונקציונאליות של תאורה לבית, כמובן שגם האסתטיקה חשובה לרבים מאיתנו. באספקט הזה מטפל התחום של מנורות מעוצבות, מהן קיים כיום מגוון עצום של גופי תאורה מכל הסוגים והמינים.
במיוחד בתחום של מנורות לסלון, קיים כיום מגוון רחב של גופי תאורה ייחודיים. מנורות עומדות המשדרות סטייל עיצובי מסוים ומאפשרות פינת קריאה ייעודית ומעוצבת בסלון הבית, מנורות שולחן קלאסיות אשר מאפשרות להפוך את פינת העבודה בבית ליעילה ומובחנת מבחינה אסתטית בו זמנית ואפילו מנורות צבעוניות ומתחלפות לגינת הבית. עולם התאורה מציע היום מגוון רחב של עיצובים מרהיבים, כאלו אשר מאפשרים להכניס הרבה עניין ו”פלפל” לעיצוב הבית, בלי לאבד את הצורך בתאורה פונקציונאלית המתאימה לצרכי התאורה שלנו בבית.

כאן תוכלו למצוא את כל אותן מנורות שהוזכרו כאן, ועוד הרבה הרבה מעבר לכך. ברגע שמתחילים לבחון את האפשרויות המוצעות בתחום מסוים, מגלים שכיום קל יותר מאי פעם לעצב את תאורת הבית באופן אסתטי, מעניין וגם יעיל ושימושי.

לרכישת מנורות כנסו עכשיו לחנות אונליין