בחירת גופי תאורה לחדרי ילדים

במשך שנים התייחסו לחדרי ילדים בארץ כאל מקום פרקטי של חיי הילד שבו הוא ישן, משחק ומכין שיעורים ולא ניתן שום תשומת לב לעיצוב החדר. רוב ההורים היו מכניסים לחדר כמה אלמנטים מעץ מלא, שטיח עם דוגמאות צבעוניות וילונות עם ציורים של גיבורי על, מנורה תלוייה ששטפה את החדר באור חזק ומנורת שולחן ליד המיטה. בזה הסתכם עיצוב חדר הילדים. ההורים היו שמחים ולידים היה הרבה צבע מול העיניים ונראה לכולם שהכל בסדר. אבל האמת היא שבצורה כזו מקלקלים את חוש הטעם של הילד והופכים אותו למשהו המוני וזול שילווה אותו אחר כך במהלך כל חייו.

עיצוב חדר ילדים הוא חלק מהחינוך שתרצו לתת לילדכם מלידה. חדר מעוצב כהלכה עם תשומת לב לפרטים, לצבעים לסוגי חומרים ולתאורה שמשלימה את העיצוב יחלחלו לתוככי הילד עוד בהיותו תינוק וזה מה שהוא יסחב איתו מבחינה זו להמשך חייו. עיצוב כולל גם מנורות לחדרי ילדים ובחירת גופי תאורה לבית.

 

בחירת גופי תאורה לבית מסוגים שונים

בחירת גופי תאורה לבית כולל גם בחירת תאורה לחדרי ילדים. אם אתם מעצבים את כל הבית ומחליפים את גופי התאורה תחשבו גם על חדר הילדים וגם אם עוד לא נולדו הילדים שלכם. בחירת גופי תאורה מצריכה ידע רב מכיוון שכמות גופי התאורה הקיימים בשוק היא עצומה. גופי תאורה תלויים וגופי תאורה צמודי קיר, שקועי קיר או תקרה, גופי תאורה מוסתרים או גלויים, גופי תאורה עומדים על הרצפה או המוצבים על רהיטים שונים ועוד ועוד. גופי תאורה מגיעים גם בסגנונות עיצוב שונים כמו סגנון מודרני ממתכת בצורות שונות, גופים תלויים כדוגמת שנדלירים עם ריצודי אור על חתיכות זכוכית צבעוניות התלויות על המנורה, סגנון יפני עם אהילי נייר וקרטון, סגנון כפרי מגופים העשויים נחושת וכיוצא באלה.

בחירת גופי תאורה לבית נעשית על פי עיצוב הבית והיא מהווה חלק אינטגראלי מעיצוב זה. במילים אחרות, לא מתייחסים אל התאורה עוד כאל אלמנט שצריך להאיר את העיצוב, אלא כחלק מאותו עיצוב שאותו הוא מאיר.

 

תכנון תאורה לחדרי ילדים

כפי שאתם חושבים ומתכננים את התאורה בסלון כדי להרגיש בו כבמקום מעוצב ויפה שעושה רושם מדהים על כל אחד שמגיע לבקר, כך יש להתייחס לחדרי הילדים. תכנון התאורה לחדרי הילדים מצריך מחשבה משולבת עם תכנון החדר כולו ובמיוחד האסתטיקה שלו. את כל החפצים הפרקטיים הרי תכניסו לחדר בכל מקרה. הילד צריך מיטה, ארון, כוננית ושולחן ואין מה לוותר עליהם, אבל גם אלה יכולים להיבחר מתוך מחשבה תחילה ולא רק בגלל המחיר שמצאתם במבצע. תכנון התאורה צריך להיעשות במקביל, ובחירת גופי התאורה צריכה להיות תואמת את סגנון העיצוב שבחדר. בחרו גופי תאורה יפים ולא ילדותיים. ילד לא מכיר במושג “ילדותי” אלא סופג את מה שהוא רואה ונמצא במחיצתו. ילד שיהיה מוקף בעיצוב חדר אסתטי ויפה יגדל להיות ילד בעל טעם טוב.

תכנון תאורה לחדרי ילדים כולל בדרך כלל 3 סוגי תאורה שונים – תאורה לכלל החדר, תאורה לשולחן הכתיבה ותאורה לקריאה ליד המיטה. התאורה הכללית צריכה לתת אור לכל החדר ולכן מומלץ להיעזר במנורה תלוייה. גם התקנת שלוש או ארבע גופי תאורה צמודי קיר יכולים לעשות את העבודה והם יכולים להיות מאד אסתטיים. תאורת שולחן העבודה ותאורת הקריאה בלילה צריכים להשלים את התאורה המרכזית ולאפשר לילד לעשות בהם שימוש בנפרד או במקביל לתאורת החדר המרכזית.