מה לוקחים בחשבון כשבוחרים תאורה לבית?

בין אם אתם עוברים לדירה חדשה, ובין אם אתם משפצים דירה, אחד הדברים שחשוב לשים לב אליהם הוא כמובן התאורה שאתם תציבו. בחירת התאורה לבית יכולה להיות פשוטה מאד, ואף מהנה מאד. החוכמה היא כמובן, לבחור גופי תאורה אשר יתאימו לבית שלכם בצורה הטובה ביותר. חשוב מאד להבין שמדובר כאן על התאמה אישית לחלוטין. לכל בית מתאימה תאורה אחרת. בפוסט זה, תלמדו באיזה קריטריונים יש להתחשב כשבוחרים את גופי התאורה. חשוב לזכור שתאורה זה הרבה מעבר לאור – תאורה מתאימה גם תסייע לכם להדגיש אלמנטים טובים בבית שלכם, ולהסתיר את השליליים.

 

אז במה מתחשבים?

הכיוונים – האם החדר נוטה לדרום, צפון, מזרח או מערב? בכל כיוון יש השפעה שונה מאד על התאורה הטבעית בבית, ולכן גם על גופי התאורה המלאכותיים. כך למשל חדר שפונה לכיוון דרום יקבל את אור השמש במלוא עוצמתו, למשך רוב שעות היממה, ולכן כדאי אף לשקול על פתרון מסוים של הצללה בשילוב התאורה. לעומת זאת, חדר שנוטה לכיוון מערב יקבל את אור השמש בעיקר בשעות המאוחרות ביותר של היום, ויש לקחת זאת בחשבון.
צבע הקיר – כיום, יש שפע שלאפשרויות לעצב את הקירות בבית שלכם. אפשר לבחור בצבעים כהים או בהירים, ואפשר גם לבחור טפטים שונים בעיצוב מודרני. הדבר כמובן משפיע מאד על בחירת גופי התאורה. אם מדובר על טפטים מורכבים וייחודיים, אולי תרצו להשתמש בתאורת צד מסוימת כדי להאיר במיוחד חלק בטפט (הדבר נפוץ מאד בקרב גופים עסקיים). אם בחרתם בצבע כהה יחסית לקיר, יש להשתמש בכמות מסקת של תאורה שתוכל להראות את הצד הרך של הצבע בקיר. לעומת זאת, צבע בהיר נוטה להחזיר אור, ולכן אין להשתמש בתאורה חזקה מידי.

ריהוט ועיצוב – זה אולי נשמע מובן מאליו, אבל אתם רוצים שיראו את הריהוט בחדרים השונים בביתה .שאלה היא כמובן האם יש אלמנטים מסוימים שאתם תרצו להדגיש. אם שולחן האוכל מהווה מקום מרכזי בבית שלכם (כלומר, לארוחות המשפחתיות יש חשיבות גבוהה בעיניכם), כדי לבחור במנורות תליה כמו נברשות למשל, אשר יוצבו מעל השולחן. אם אתם מציבים בבית שלכם פסלים או ציורים מיוחדים – אפשר להאיר אותם עם גופי תאורה צדיים. הכל שאלה של הטעם האישי שלכם.

 

לתכנן נכון את התקציב

כמובן שבבחירת מנורות לבית שלכם, עליכם לקחת בחשבון גם את התקציב שלכם. אפשר ורצוי לחפש מבצעים שונים על גופי תאורה, אשר גם מתאימים לטעם האישי שלכם, ולצרכים של הדירה שלכם. מומלץ תמיד לבחון מספר סוגים שונים של מנורות ולא רק סוג אחד, שכן אתם תגלו לעתים כי דווקא גוף תאורה שלא שקלתם אותו – הוא המתאים ביותר. תוכלו אף לערוך סימולציות שונות על תאורה בחדרי הבית, כדי לדעת מה יהיה האפקט שיתקבל.

כנסו עכשיו לחנות אונליין