נקודות למחשבה כשמתכננים תאורה למסדרון

תאורה לבית היא חלק משמעותי מאד כשרוצים ליצור אוירה בחדר. ברוב הבתים בישראל ישנו מסדרון וכמו כל הבית בו יש לתכנן את התאורה יש לתכנן גם במסדרון. על מנת שתאורת המסדרון תעניק לכם את האווירה המתאימה כדאי לקחת בחשבון 4 נקודות:

מפסקים בשני הצדדים – כאשר מתכננים תאורה של המסדרון מומלץ לתכנן מפסקים בשני הצדדים. מעבר לכך שהתאורה אמורה להיות נעימה, היא אמורה גם להיות פרקטית ונוחה בעת השימוש עצמו. הכנה של מפסקים בשני הצדדים תהיה צעד פרקטי לשימוש בתאורת מסדרון.

ספוטים – מומלץ להתקין במסדרון ספוטים שקועים. הספוטים יכולים להיות שקועים בצידי קירות המסדרון כשהם מותקנים במרחק מה מהתקרה או לחילופין צמודים לרצפה. למרות שבעבר היה נהוג לשתול ספוטים בתקרת המסדרון, הדבר לא מומלץ כיוון שתאורה ששקועה בתקרה מדרישה את גובה המסדרון, מה שנותן לו מראה צר וגבוה.

תאורת אוירה – תאורת המסדרון אמורה להיות תאורת אוירה ורקע ולא תאורה בולטת. הדבר בא לידי ביטוי הן בבחירת גוף התאורה והן בבחירת המנורה עצמה. מומלץ כי האור של המסדרון יהיה עדין ולא מסנוור כיוון שהמקום צר ואור חזק לא יוכל להתפזר בו כראוי.

רצף – את התאורה של המסדרון מומלץ לשים במרווחים קבועים. על מנת לפזר את התאורה ולתת תחושה של תנועה במסדרון, מומלץ לשים יותר מגוף תאורה אחד ולהקפיד כי גופי התאורה יותקנו במרחק שווה זה מזה לאורך הקיר. ישנם גופי תאורה גדולים וישנם גופים קטנים, חשוב להתאים את מספר גופי התאורה לאורך המסדרון.

במקום ספוטים – במידה ולא ניתן להתקין על הקיר ספוטים, מומלץ להתקין גופי תאורה בצידי המסדרון. ניתן לשים גופי תאורה זהים אשר יונחו באופן סימטרי זה מול זה. כאשר מניחים שני גופי תאורה במסדרון חשוב שיהיו באותו גובה על הקיר על מנת שלא ליצור בלבול בעין.

תמונה – מסדרון הוא מקום בו אנשים רבים בוחרים לתלות תמונות ובצדק. כאשר תולים במסדרון תמונה מומלץ לשים תאורה אשר תכוון אליה ותדגיש את הייחוד שלה. שילוב של תמונה במסדרון עם תאורה מתאימה יהפוך את מקום המעבר שיכול היה להיות משעמם למקום מעניין במיוחד.

עיצוב – רוב המסדרונות יקבלו שדרוג באמצעות ספוטים, אך אלו לא האופציה היחידה לתאורת מסדרונות. אם הבחירה לתאורת המסדרון אינה ספוטים, מומלץ לבחור בגופי תאורה מעוצבים. כמו שמומלץ שהאור שבוקע מגוף התאורה יהיה עדין, כך גם מומלץ שהעיצוב שלו יתאים לסביבה שלו. גוף התאורה יכול להיות קטן או גדול, חשוב להבין כי במסדרון ובמיוחד במסדרון צר גוף התאורה בולט מאד ולכן עליו להשתלב בו בהתאם. ישנם גופי תאורה רבים שיכולים להתאים למסדרון, חשוב לבחור את גוף התאורה שמתאים לכם ואת מספר גופי התאורה שיכנסו בתוך החלל.

לרכישת גופי תאורה כנסו עכשיו לחנות אונליין