תאורה מעוצבת לחדר השינה

שלום, שמי קובי ואני מעצב תאורה בקרני תכלת. אצלנו אפשר למצוא את המותגים הכי מטורפים היום לגופי תאורה, כמו Moooi, Flos ו-Modular. היום אני אראה לכם איך אפשר בכל תקציב לשדרג את חדר השינה שלכם וליצור בו אווירה נעימה וגם פונקציונלית.

חדר השינה בעולם המודרני הלוחץ הוא מקדש של הירגעות ומנוחה. כמו ביתר פרטי העיצוב, גם בתכנון התאורה בחדר השינה נקפיד על כמה כללים שיעזרו לנו ליצור אווירה נעימה ורכה, אך גם פונקציונלית במידת הצורך.

בחדר השינה נוכל להשתמש בתאורה בלתי ישירה, שאותה אנחנו משיגים בדרך כלל באמצעות אפלייטים המותקנים על קיר בגובה 2 מטר, ושזורקים את האור לתקרה כך שהוא מוחזר באופן רך ונעים ללא סינוור, או באמצעות פסי לד לינארים מוסתרים.

תאורה לקריאה מצד מיטה היא תאורה פונקציונלית שניתן למקם על הקיר בגובה 1.2 מטר וכך להרוויח שידה פנויה. מומלץ להשתמש בתאורת לד ממוקדת יחסית כדי למזער את ההארה עבור הפרטנר שלנו במיטה.

לצורך תאורה פונקציונלית לארון הבגדים נמקם במרחק 30-50 ס”מ מהארון פס צבירה עם ספוטים או שקועי תקרה/צילינדרים שיסייעו להארה מקומית בלבד, אך חזקה דיו, באזור ההלבשה שלנו בחדר.

תמיד ניתן להוסיף לחלל מנורת עמידה היכולה בתכנון מוקדם להישלט במפסק רגיל ולהוות מקור אור נעים ורך וגם להוסיף המון אופי לחדר.

לרכישת מנורות לחדר השינה היכנסו עכשיו לחנות אונליין