חיסכון כספי ואנרגטי בבחירת גופי תאורה

עולם פתרונות התאורה מאפשר לנו כיום לחסוך משמעותית, הן ברכישת גופי התאורה עצמם, הן בהוצאות השוטפות בעתיד על תחזוק והחלפת גופי התאורה והן באנרגיה. נקודה זו נכונה הן לגבי בחירת גופי תאורה לבית והן בנוגע לעיצוב תאורה למשרד או לכל מקום אחר. על ידי רכישה מושכלת ומודעת של פתרונות תאורה מתאימים, החיסכון הכספי והאנרגטי יכול להיות עצום, במיוחד כאשר בוחנים זאת לאורך שנים רבות בהן אנו עתידים להשתמש בתאורה זו.

 

גופי תאורה בעלי אורך חיים גבוה ויעילות אנרגטית משמעותית

אחת הדרכים העיקריות להפיק את המרב מעולם פתרונות התאורה הוא על ידי בחירה של גופי תאורה יעילים – כאלו אשר צפויים להחזיק מעמד שנים רבות (כך שנמנע מההוצאה על החלפתם מדי כמה חודשים או שנים), וצורכים מעט אנרגיה יחסית (כך שחשבון החשמל החודשי יהיה נמוך יותר).

קיים כיום מגוון רחב ביותר של גופי תאורה לבית ולמשרד המבוססים למשל על טכנולוגיית LED וטכנולוגיות תאורה מתקדמות נוספות, המאפשרות תצרוכת אנרגיה נמוכה ביותר ואורך חיים גבוה. חשוב לשים דגש על נקודות אלו בעת הרכישה, ולא להזניח אותן שכן מדובר בחיסכון מצטבר של הרבה מאוד כסף לאורך השנים. מנורות איכותיות אמורות לשמש אותנו במשך שנים רבות, כך שכדאי לתכנן לטווח הארוך ולוודא כי אנחנו רוכשים תאורה עמידה, איכותית וחסכונית.

בנוסף, על ידי רכישה במקום ובזמן הנכון ניתן לנצל מבצעים שונים אשר יכולים להוזיל משמעותית את עלויות הרכישה. כל חנות גדולה של פתרונות תאורה מציעה מבצעים כאלו אחת לכמה חודשים, ומומלץ להישאר עם האצבע על הדופק ולנצל את המבצעים כאשר הם מגיעים.

 

חיסכון גם על ידי תכנון נכון של התאורה

דרך נוספת לוודא כי אנחנו חוסכים עד כמה שניתן בהוצאה על תאורה ובאנרגיה שהתאורה צורכת היא על ידי תכנון נכון ומושכל של התאורה לבית, למשרד או לכל מקום אחר. למשל, בעת תכנון התאורה עלינו להתחשב באור הטבעי הנכנס לחללים השונים במבנה. אולי במקומות מסוימים נצטרך פחות תאורה או גופי תאורה חלשים וחסכוניים יותר?

דוגמה נוספת היא פיצול התאורה בחדרים מסוימים למוקדים שונים, המאפשרים להדליק רק חלק מהאור במצבים שונים על פי הצורך, וכך לחסוך לאורך זמן שעות עבור רבות של חלק מגופי התאורה. בכל הנוגע לתאורה הגינה ניתן ללכת על תאורה סולארית (לפחות עבור חלקים מסוימים בגינה) – ניתן למצוא כיום גופי תאורה סולאריים זולים יחסית עבור הגינה או המרפסת, כאשר ההוצאה על תאורה זו הינה אפסית לאורך השנים, כמו גם כמות האנרגיה שהיא צורכת (אינה עושה שימוש בחשמל כלל, אלא רק באנרגיית השמש…).

לסיכום, על ידי תכנון נכון ורכישה של מנורות מתאימות ויעילות אנו יכולים לחסוך הרבה מאוד כסף בכל הנוגע לתאורת הבית או מקום העבודה, כמו גם לחסוך באנרגיה וכך לסייע לאיכות הסביבה.

כנסו עכשיו לחנות אונליין