גופי תאורה שקועים לצרכים פונקציונאליים ואסתטיים

יש מגוון שימושים אותם ניתן לנצל בעזרת גופי תאורה שקועים. בראש ובראשונה, הדגש בגופים מן הסוג הזה הוא על חיסכון במקום. הם אינם תופסים מקום בחלל ולכן מתאימים לדירות קטנות, בתים פרטיים, חדרים של בתי מלון, עסקים, משרדים, חנויות ועוד. אפשר לרענן את מראה החלל עם גופים אלו או להתקין אותם במסגרת שיפוץ כללי. החיסכון במקום תורם לצמצום הוצאות והוא עונה על מאפייני העיצוב הקלסי והמודרני. יחד עם זאת, יש גם בתים המעוצבים בסגנון כפרי בהם הגופים מפזרים את האור בספקטרום רחב ואטרקטיבי.

שנית, גופי תאורה שקועים נותנים מענה על צרכים אסתטיים. הם משולבים בעיצוב הכללי של החלל ונבחרים תוך התאמה לאלמנטים דקורטיביים. הדוגמא הטובה ביותר לכך היא התקנה של הגופים בתוך חדרי ילדים. במקום להשתמש בגופים עומדים או להתפשר על תאורה טבעית בלבד, אפשר לפזר גופים שקועים ולשדרג בצורה משמעותית את מראה חלל הפנים.

 

אילו נורות מתאימות עבור גופי תאורה שקועים?

יתרון נוסף של גופי תאורה שקועים הוא שניתן לשלב אותם עם תאורת לד. אנשי מקצוע ממליצים על נורות אלו בשל מספר סיבות. תאורת לד חוסכת בהוצאות והיא צורכת הספק חשמל נמוך יחסית. הנורות עמידות לאורך זמן והחלפה שלהן מתבצעת רק לעיתים רחוקות. הנורות מפזרות את האור בצורה אחידה בחללים גדולים וקטנים, יש להן אמינות תפעול גבוהה ואין אביזרים נלווים הדורשים החלפה.
מלבד האמור לעיל, נורות לעיל לא יוצרות מצב של ריצוד חום בזמן הפעולה. הגביש בתוך הנורות עובד על זרם ישר ולא חלופי והמשמעות היא שמירה על טמפרטורות נוחות גם במרחק קרבה קצר במיוחד. במקביל, השימוש בנורות בטיחותי וידידותי לסביבה. אלו נורות שלא פולטות קרינה מזהמת או פוגעות באיזון האקולוגי. הן מומלצות על ידי מומחים לנושא הסביבה, על ידי מעצבי פנים וגם על ידי אדריכלים. יצרנים מובילים נותנים אחריות של מספר שנים לפחות על נורות אלו וזאת בהתאם לסוג הנורה ואופי השימוש.

 

כיצד בוחרים נורות לגופים שקועים?

נורות לד הן לא האופציה היחידה לשילוב בתוך אביזרי תאורה שקועים. אופציות אחרות כוללות שילוב של נורות כספית, ליבון או פלורוסנט. הבחירה בין נורות מתבצעת על פי פרמטרים קבועים. בשלב הראשון כדאי לבדוק את זמן ההצתה של הנורה ואת נצילות הפקת האור. לאחר מכן בודקים את אורך חיי הנורה, את מספר ההחלפות לאורך 10 שנות עבודה וכאמור גם את האביזרים הנלווים. לצורך השוואה, בכל נורות מלבד לד יש צורך בצ’וק וסטרטר להפעלה שוטפת.

לסיכום, גופים שקועים משנים לחלוטין את האופי של החלל ובמקביל הם נותנים מענה על צרכים פונקציונאליים ואסתטיים. רצוי לנצל את היתרונות הללו של הגופים ולשלב אותם בעיקר עם נורות הנשענות על טכנולוגיית לד חסכונית.

כנסו עכשיו לחנות אונליין