המדריך לעיצוב תאורה חדר הילדים

הילדים מבלים שעות רבות בחדר שלהם, ומתייחסים אליו בהתאם כ”מאורה הסודית שלהם”, המקום בו הם השולטים והחזקים – בניגוד להיררכיה שלהם במבנה המשפחתי. בחדר שלהם הם יכולים לפרוק רגשות שאולי לא מתחשק להם לעשות בפרהסיה ליד כולם. למשל, לבכות בגלל ציון או בגלל ריב עם חבר, לתכנן תוכניות מרגשות, לחלום חלומות ולשחק, לצחוק, להשתולל ולהעביר את הילדות שלהם בנעימים. אין ספק שכאשר אנו מעצבים את חדר הילדים, אנו צריכים להתחיל מהתאורה: אנו לא מבחינים כמה היא חשובה לנו, עד שהיא מתקלקלת או שיש הפסקת חשמל.

 

לא לחשוב רק על כאן ועכשיו

הילדים יכולים להשתגע על דמות מסוימת, אמיתית או מצוירת, אך לשנות את דעתם מהקצה אל הקצה כשהם קצת גדלים ומבינים שזאת “פאדיחה” לאהוב את הדמות הזו. לכן, חשוב להסביר לילד שגופי תאורה הם לא משהו שאנו קונים בכל חודש מחדש, וצריך לרכוש גוף תאורה שימצא חן בעיניו גם בעוד שנה. כשהולכים לחנויות תאורה הילד יכול להיתפס על גוף תאורה בדמות שהוא מאד אוהב כמו בוב הבנאי למשל. הסבירו לו שאומנם כעת הוא מאד אוהב את הדמות של אך בעוד חצי שנה הוא עלול להיות מובך מהדמות הזו, עד לרמה שהוא לא יסכים שחברים ייכנסו אליו לחדר עד שאתם לא מחליפים לו גוף תאורה. כוונו אותו לגוף תאורה אחר שמשתלב עם הטעם שלו, ובשום אופן אל תכפו עליו את הטעם והסגנון שלכם, אחרת הוא פשוט לא ייהנה להיות בחדר שלו.

 

בבחירת גופי תאורה לחדר יש להבין את זוויות החדר ואת הגודל שלו

בחירה של גופי תאורה לחדר ילדים היא חשובה מאד, כיוון שהאור משפיע מאד על האנרגיות בחדר, ולא תמיד אנו מודעים לכך. כשאנו בוחרים תאורה לבית אנו לרוב לא מחפשים דווקא את האור החזק, אבל בחדר ילדים חשוב להתאים גופי תאורה שמפיצים אור חזק שמתפזר היטב בכל החדר. גופי תאורה חשובים הם כמובן אחד גדול בתקרה, אחד לשולחן העבודה לצורך הכנת שיעורים, קריאה, הכנת עבודות יצירה ועוד, וגוף תאורה קטן ליד המיטה שמשמש כקריאה. אתם יכולים להתאים את גופי התאורה לאווירה הכללית בחדר, לעיצוב ולצבעים, וגם להתפרע עם גופי תאורה מדליקים בכל מיני צורות וצבעים. אם אתם משפצים ומשנים את מיקום המתגים וכו’, שימו לב שהשקעים צריכים להיות גבוהים בכדי שילדים קטנים לא יוכלו לנעוץ בהם אצבעות, וגם התקינו מתג חשמל ליד המיטה של הילד, כדי שיוכל לכבות את האור לפני שהוא הולך לישון. ילדים רבים פוחדים לישון בחושך, ועבורם שווה לקנות גוף תאורה קבוע בקיר שמפיץ אור נמוך שאינו מפריע להירדמות. התייעצו עם המוכר בחנות תאורה, כדי שימליץ לכם גם על נורות חזקות שאינן מחממות.

 

 

לרכישת תאורה לחדרי ילדים כנסו עכשיו לחנות אונליין