גופי תאורה שקועים בגבס בבתים ומשרדים

אדריכלים וקבלנים המתכננים בתים ומשרדים משתמשים לעיתים קרובות בפתרונות גבס. זהו חומר גלם נפוץ בענף הבנייה והשימוש בו חיוני בעיצוב פנים. בנייה מגבס נתמכת על ידי מבנה גדול עשוי בטון, פלדה או לבנים אך היא מציעה לא מעט יתרונות בפני עצמה. הבנייה באמצעות לוחות גבס היא מהירה, מדויקת, קלה לביצוע וקלה למשקל. מעבר לכך, את היתרונות של גבס אפשר לראות גם בהקשר של שימוש בגופים שקועים.

גופי תאורה שקועים בגבס הם דוגמא מצוינת לסגנון עיצוב מודרני. בסגנון כזה שמים דגש על פרקטיות ונוחות. במקום לשבור את הקירות או להשתמש בגופים שתופסים מקום בחלל הפנים, ניתן להטמין את האביזרי בתוך הגבס. זהו פתרון אטרקטיבי לבתים, משרדים וחללים קטנים וגדולים. גופים שקועים חוסכים בהוצאות והם משולבים לעיתים קרובות גם בנורות לד.

 

שיקולי בטיחות בבנייה בגבס

תאורת LED מובילה את חזית הטכנולוגיה היות והיא בטוחה, חסכונית וידידותית לסביבה. יתרונות אלו של התאורה מקלים על ניצול התכונות של לוחות גבס. הלוחות מחליפים את הבטון והם יכולים להוות אלטרנטיבה גם לשימוש בעץ או אלומיניום. לוחות גבס מאפשרים פיתוחים של צורות שלא ניתן לבצע בשיטות בנייה אחרות. השימוש העיקרי בלוחות גבס הוא לבניית קירות ותקרות מונמכות כאלמנט אדריכלי.

הנמכה של התקרה הרגילה בעזרת גבס ויצירת חלל שירות מאפשרים להשקיע גופי תאורה. הגופים נראים מלמטה כאילו הם מיושרים עם הגבס ועם שאר המערכות, כגון חשמל, תקשורת, הגברה, מיזוג אוויר וכן הלאה. יחד עם זאת, ניתן להסיר את הלוחות לצורך תחזוקה ולגשת אל המערכות להחלפת הנורות או טיפול במערכות השונות. זהו שיקול בטיחותי מרכזי המטה את הכף לטובת שימוש בגבס לעומת בנייה בחומרים אחרים.

 

הבדלים בין המשרד לבית

רצוי להתעכב על ההבדלים בין גופי תאורה שקועים בגבס. בין היתר, במשרד הדגש הוא על חיסכון בהוצאות תוך יצירת ספקטרום אור אפקטיבי לכל אורך שעות היום. רוב בעלי הבתים והדירות מעדיפים לרכוש גופים המעוצבים בקפידה ולפי הסגנון המודרני. בעלי משרדים לא תמיד מתייחסים אל השיקול הזה בכובד ראש, בעיקר לאור מגוון האפשרויות הרחב בתחום האור.

בנייה בגבס ושימוש בנורות לד מציעים יתרונות המשותפים גם לבית וגם למשרד. הנורות חוסכות באופן משמעותי בעלויות חשמל, תחזוקה ואנרגיית קירור. אורך החיים שלהן ארוך במעל 60 אלף שעות בהשוואה לנורות אחרות. הן יכולות לשנות את האופי של המשרד וחלל הפנים בבית. אמינות התפעול שלהן גבוהה, אין צורך בשימוש באביזרים נלווים וגם אין סיבה להעסיק כוח אדם עבור תחזוקה והחלפה של מנורות קיימות. בעלי בתים ועסקים נדרשים להביא בחשבון את הנתונים הללו כאשר הם בונים בגבס. לוחות גבס מספקים מענה על שלל צרכים ומקבלים ביטוי נהדר עם תאורת LED.

לרכישת גופי תאורה כנסו עכשיו לחנות אונליין