מעצבים תאורה לבית ולמשרד – סוגי מנורות עיקריים

בחירה ועיצוב של גופי תאורה לבית הוא שלב בעיצוב של בית/דירה חדשים או משופצים אותו בוחרים יותר ויותר אנשים לעבור כיום. בעוד בעבר מרבית האנשים אשר בנו, שיפצו או עיצבו בתים או משרדים לא העניקו חשיבות רבה במיוחד לתחום התאורה, כיום המודעות לתחום כבר גבוהה הרבה יותר, ולא רק מעצבי פנים או אדריכלים מתייחסים לנושא בהרחבה. גם אנשים רבים ללא כל נגיעה אישית לעולם עיצוב הפנים מבינים כי מדובר בתחום רחב, עשיר באפשרויות ובעל השפעה ממשית על אורח החיים בבית או על שגרת העבודה באותו משרד, ולכן מוכנים להשקיע את המאמץ ותשומת הלב בבחירת מנורות מתאימות וגופי תאורה מעוצבים. מהן סוגי המנורות וגופי התאורה הקיימים כיום בתחום, אלו אותם שווה להכיר בעת שבונים בית, מעצבים מחדש משרד או משפצים דירה קיימת?

מנורות תקרה – נתחיל עם הסוג המתבקש וה”סטנדרטי” ביותר של גופי תאורה למשרד או לבית – מנורות תקרה. בניגוד לדעה הרווחת, גם התחום של מנורות תקרה הוא תחום עשיר ומגוון, וכבר מזמן שמכיל הרבה יותר מאשר מנורות התקרה הסטנדרטיות והפשוטות ביותר אותן כולנו מכירים. מנורות תקרה הן לרוב נקודות התאורה העיקריות בחלל, כאשר גופי תאורה אחרים (דוגמת מנורות קיר, מנורות שולחן, מנורות תלויות, גופי תאורה עומדים וכד’) לרוב מתווספים למנורות התקרה כסוג של “תגבורת” במקומות בהן נחוץ יותר אור. פעמים רבות נוח יותר להתחיל את תכנון ועיצוב התאורה לבית או למשרד בבחירת מנורות המתאימות לחללים השונים אותם ברצוננו להאיר

מנורות קיר – סוג מרכזי נוסף של גופי תאורה לבית או למשרד הוא מנורות קיר – גם כאן קיים כיום מגוון רחב ואינספור עיצובים מרשימים לבחור מהם, כאשר הרעיון הכללי הוא פשוט – מדובר בגוף תאורה אשר צמוד לקיר (בניגוד למנורות תקרה הממוקמות על התקרה כמובן…), ומציע אור מכיוון צידי, מה שעשוי לפתור בעיות רבות בנושא התאורה. זאת מכיוון שמנורות תקרה משמשות אמנם כמקור תאורה מרכזי בחדר, אך הן החפצים המוצבים בחדר ובעיקר בני האדם הנוכחים בו גורמים פעמים רבות להסתרה של מקור האור העילי. לכן, אור מכיוון צידי יכול “לחפות” על ההסתרה של מקור האור העילי,ובכך לאפשר תאורה רחבה, מקיפה ואפקטיבית יותר.

מנורות שולחן – סוג זה של מנורות הפך נפוץ ופופולארי במיוחד בשנים האחרונות, וניתן למצוא מגוון רחב של עיצובים מרהיבים ומרשימים של מנורות שולחן, אשר באופן מסורתי נקשר בהן מוניטין מתוחכם, אלגנטי ואסתטי. מנורות שולחן מתאימות, מן הסתם, לשולחן בחדר העבודה בבית, כמו גם לכל שולחן במקום העבודה. הן מספקות מקור אור ישיר המאפשר כתיבה, קריאה ועבודה על מחשב גם כאשר אנחנו רוכנים מעל השולחן ובכך חוסמים את מקור האור המרכזי של החדר.

מנורות עומדות – מנורות עומדות נחשבות לפריט עיצובי דקורטיבי לכל דבר ועניין, אך הן גם מסייעות להאיר באופן ממוקד אזור ספציפי בחדר, ובכך מהוות פריט פונקציונאלי ושימושי ביותר. לרוב, נמצא גופי תאורה עומדים בסמיכות לפינת ישיבה בסלון בה נוהגים לשבת ולקרוא ספר או עיתון, אך אין מניעה מהצבתן גם במגוון מקומות אחרים בסלון הבית, באזור ההמתנה או הקבלה במשרד וכו’.

מנורות תלויות – גופי תאורה תלויים, המוכרים גם כ”שנדלירים” (נברשות) היוו מאז ומתמיד פריט תאורה מרשים ומרכזי בבתים, משרדים ומבנים ציבוריים. הן קיימות בתרבות שלנו כבר מאות רבות של שנים, עוד הרבה לפני שהמציאו את הנורה ואת החשמל (אז ציידו את השנדלירים בנרות). מתאימות במיוחד לסלון הבית, לפינת האוכל, לחלל הקבלה במשרד ולכל מיקום מרכזי אחר בו ישמשו כפריט מרכזי.

לרכישת גופי תאורה לבית כנסו עכשיו לחנות אונליין