כיצד משפיעה תאורה למשרדים על רמת הפריון והתפוקה

תחומי עיסוק ומחקר שונים דוגמת הנדסת תעשייה וניהול בוחנים כיצד משפיעים גורמים שונים באופן ישיר על התפוקה והפריון של בתי עסק וחברות, ואף מנסים לכמת השפעה זו ולהעניק לה הסבר כולל ומפורט כמה שיותר. בעוד אינספור גורמים שונים משפיעים על תפוקתם של עובדים, גורם ספציפי הרלבנטי עבורנו כאן הוא תאורה למשרדים. כיצד משפיע גורם חשוב זה ומה חשוב לדעת מנקודת מבטם של מנהלים ובעלי עסקים?

סביבת העבודה הנוצרת במשרד קובעת לא מעט בנוגע לרמת התפוקה והפריון הכולל של אותו בית עסק. תחום זה נחשב בעבר לזניח, אך התפתחויות של העשורים האחרונים בתחום הניהול (כמו גם הנדסת תעשייה וניהול) הביאו רבים להבנה כי לסביבה בה שוהים העובדים במשך יום עבודתם השפעה ישירה וניכרת על רמת התפוקה המצטברת שלהם. כאשר מתרגמים זאת לכלל העובדים באותו משרד ולפעילותם לאורך שבועות, חודשים ושנים, מקבלים כי סביבת העבודה משפיעה ישירות על התפקוד הכללי של העסק ועל סיכוייו להצליח ולשגשג לאורך זמן.

בעוד תנאים וגורמים רבים ושונים מרכיבים את סביבת העבודה במשרד ומשפיעים עליה, אחד מאותם גורמים הוא התאורה במשרד. אינספור מחקרים בתחום כבר הראו כי לתאורה השפעה ממשית, הן ישירה והן מצטברת, על כל אחד ואחת מאיתנו, והדבר נכון הן לסביבה הביתית והן לסביבת העבודה (כמו גם סביבות אחרות דוגמת כיתות לימוד). מכיוון שמדובר בהשפעות ישירות ועקיפות אשר משפיעות לא רק על רמת הפריון של העובדים אלא גם על מצב רוחם הכללי, בריאותם לאורך זמן, יכולתם ונכונותם לבלות שעות רבות מדי יום במשרד וכו’, מבינים כיום אינספור מנהלים ובעלי עסקים כי תכנון ועיצוב נכון של תאורה למשרדים נדרש לצורך ייצור סביבת עבודה אופטימאלית.

 

שילוב מתבקש בין אווירה נעימה ורגוע לבין סביבה פרודוקטיבית – תאורה למשרדים

על מנת לעצב באופן אופטימאלי באמת את התאורה למשרדים של בית עסק ספציפי, מומלץ למנהלים/בעלים של אותו עסק להתייעץ עם אנשי מקצוע ומומחים מעולם התאורה, אשר מכירים את הידע והמחקרים השונים בתחום, כמו גם את כל סוגי המנורות וגופי התאורה הרלבנטיים והמתאימים לסביבות עבודה.

בכל זאת, ניתן לציין כמה נקודות כלליות שכדאי להיות מודעים אליהן ולקחת בחשבון בהקשר זה – בתור התחלה, בכל סביבת עבודה ובכל בחירה של תאורה לעסקים ולמשרדים חשוב לדאוג לכך שבאזורים שונים של המשרד התאורה תהיה מעט שונה, וספציפית להקפיד על שילוב בין שני אלמנטים עיקריים – מצד אחד תאורה בהירה, חזקה וברורה מספיק עבור “האזורים הפרודוקטיביים” של המשרד (דוגמת חדרי ישיבות, עמדות העבודה הקבועות של העובדים וכו’), ומצד שני תאורה נעימה ורכה יותר עבור אזורים הפנאי שבמשרד, דוגמת פינת הקפה והאוכל או חדר המנוחה. שילוב זה הכרחי על מנת שלעובדים תהיה את האפשרות הן לסביבת עבודה נוחה ומוארת בצורה מספקת והן לסביבה נעימה ורגועה יותר לקחת בה הפסקות ולנוח.

נקודה חשובה נוספת היא מודעות לאפשרות של השתקפות התאורה במסכי המחשב. גופי תאורה מסוגים שונים אותם תוכלו למצוא במסגרת עולם התאורה למשרדים ועסקים, מותאמים בדרך זו או אחרת לסביבה ממוחשבת בה מסכים רבים. חשוב שהתאורה לא תהיה בוהקת מדי ותגרום להשתקפות מכל צג מחשב בסביבה, שכן זה כמובן לא מסייע ליצירתה של סביבת עבודה נוחה ופרודוקטיבית בשום צורה…

בנוסף, במסגרת עיצוד תאורה למשרדים מומלץ לצייד את שולחנות העבודה של העובדים בגופי תאורה שולחניים – מנורות שולחניות אשר מספקות אור ישיר לשולחן העבודה של אותו עובד, במטרה להאיר בצורה ישירה ומספקת את משטח העבודה האישי של אותו עובד. זאת מכיוון שבמקומות רבים מוקד התאורה הראשי מצוי במרכז תקרת החדר, ובמצב זה עובד אשר רכון מעל שולחן העבודה שלו בעצם מסתיר באמצעות גופו את האור הישיר, והופך את שולחן העבודה לסביבה אשר אינה מוארת כראוי. מנורה שולחנית פותרת בעיה זו באופן מידי ונוח, שכן היא מספק אור ישיר ובלתי מוסתר וניתנת לכוונון מדויק יחסית, כמו גם להעברה בין שולחנות שונים.

לסיכום, בחירה ועיצוב של תאורה למשרדים אינה עניין טריוויאלי אלא תחום בעל חשיבות רבה עבור הפריון הכולל והפרודוקטיביות של אותו משרד. בנוסף לנקודות הספציפיות שהועלו כאן תמיד מומלץ ליצור קשר עם אנשי המקצוע שלנו המתמחים בתאורה למשרדים ועסקים, כמו גם בתאורה לחנויות ובתים, על מנת ליצור סביבת עבודה אופטימאלית באמת, לפחות בכל הנוגע לתאורה…

 

לחצו על הלינק כאן לצפיה בקטלוג המנורות שלנו

 

לרכישת תאורה למשרד כנסו עכשיו לחנות אונליין