גופי תאורה שקועי תקרה להארת המטבח

המטבח הוא אחד האזורים הפונקציונאליים והמרכזיים ביותר בכל בית – לא רק שזהו החדר בו אנחנו מבשלים את הארוחות שלנו אלא שבבתים רבים מדובר גם במקום מפגש מרכזי, בו מבלים רבים מבני המשפחה חלקים גדולים מהיום. מכל הסיבות הללו, חשיבותה של בחירה מושכלת ומחושבת של תאורה למטבח היא חשובה מאין כמוה, הרבה יותר ממה שרבים מאיתנו מייחסים לה. מבין שלל האפשרויות העומדות לפנינו בתחום התאורה לבית, גופי תאורה שקועי תקרה הם במקרים רבים המומלצים ביותר עבור המטבח, או לפחות עבור חלק ממנו.

 

מה הופך את התאורה צמודת התקרה למתאימה יותר כתאורה למטבחים?

פיזור רחב של האור ויצירת תחושת מרחב – תאורה צמודת תקרה למטבחים

למנורות צמודי תקרה כמה מאפיינים מרכזיים אשר הופכים אותם למועמדים מובילים לשמש כאמצעי התאורה הראשיים במטבח הבית. תאורה צמודת תקרה מתאפיינת בפיזור רחב יחסית של האור – תכונה הרצויה מבחינתנו במטבח הבית. במיוחד כאשר מדובר במטבח גדול יחסית, נרצה שהאור ישטוף כל אזור ואזור במטבח, ובמיוחד את שטחי העבודה, החיתוך והבישול. תאורה צמודת תקרה גם יוצרת תחושה יחסית של מרחב בחדר, ולכן מהווה פתרון אידיאלי גם למטבחים קטנים יחסית. כאשר מקור התאורה גבוה כמה שניתן ואינו משתלשל מהתקרה (כמו במקרה של גופי תאורה תלויים), נוצרת תחושה יחסית של מרחב.

את התחושה הזו ניתן להעצים גם על ידי בחירה נכונה של גוון האור, כאשר הן למטרה זו והן למטרות פונקציונאליות אחרות במטבח נרצה ללכת על אור בגוון בהיר יחסית, ולא אור מעומעם או כהה יותר. המטבח הוא גם חדר אשר מלא בחפצים ואלמנטים שונים, החל מכשירי חשמל ועד למגוון ארונות ומדפים. בעוד נרצה להאיר את כל האלמנטים הללו בצורה טובה אך גם ליצור תאורה אשר אינה מושכת את העין יתר על המידה, תאורת שטיפה בהירה יחסית היא הפתרון המתבקש. לכן, גם כאשר בוחרים בתאורה צמודת תקרה, כדאי לוודא שסוג גופי התאורה בהם בחרנו יהיה מתאים, חזק ובהיר דיו.

לסיכום, בחירה נכונה של תאורה למטבחים היא חשובה מאין כמוה, אולי יותר מכל אזור אחר בבית. גופי תאורה שקועי תקרה מהווים פתרון מצוין במרבית המקרים, בין אם כמקור האור היחידי ובין אם כתוספת לנקודות תאורה נוספות.

לרכישת תאורה למטבח כנסו עכשיו לחנות אונליין