כיצד משתמשים בתאורה כאקססוריז נוסף לעיצוב הבית

לתאורה יש השפעה עצומה על המרחב, בין אם בהשגת אווירה מבוקשת, יצירת תחושה של גודל והכנסת אנרגיות לחלל. כיום ניתן למצוא מגוון רחב של גופי תאורה בסגנונות שונים ויוצאי דופן המחברים בין פונקציונאליות ואסתטיקה. גופי תאורה הפכו לפריט דקורטיבי שהוא חלק בלתי נפרד מתכנון ועיצוב הבית – התאמת גופי תאורה לקו הסגנוני המוביל, לגוונים הדומיננטיים בסביבה, לאפקט שברצונכם לייצר.
לפניכם מספר טיפים חשובים בבחירת גופי תאורה לבית שיתפקדו כאקססוריז ייחודיים ומרשימים.

 

הקונטקסט קובע – גופי תאורה המשתלבים בחלל

אחת הדרכים לבחור גופי תאורה שיתאימו למרחב היא באמצעות חיפוש אחר גופי תאורה בסגנון דומה לקונספט העיצובי של הבית. למשל, ניתן לשלב גופי תאורה בסגנון פופ ארט לבית בעיצוב קצבי או שנדליירים אציליים או גופי תאורה בשילוב קריסטלים ואבני חן לבית המעוצב בסגנון מלכותי, בהשראת מחוזות אירופה. חפשו גופי תאורה בעלי צבעוניות דומה לצבעוניות הבולטת בחלל. לדוגמא, גוף תאורה כתום לבית בו עשיר בנגיעות כתומות או גוף תאורה לבן שיתמזג בחלל בו הלבן הוא הכוכב הבלתי מעורער. לבדרך זו, הגוף מהווה חלק הרמוני ואינטגרלי בעיצוב הכולל.
אור מסוג אחר – להתבלט על רקע עיצובי

גישה אחרת היא להשתמש בגוף התאורה כאביזר שמבליט את עצמו. כלומר, גוף התאורה יודגש על רקע הבית בשל הניגוד בין הסגנון שלו לסגנון השולט של הבית. למשל, גוף תאורה בסגנון רטרו בבית בעיצוב מודרני או גוף תאורה צבעוני וססגוני בחלל שכולו לבן שמוסיף טוויסט למראה הכולל.

 

עיצוב באור הזרקורים – הקשר בין גופי תאורה לפריטי עיצוב

פסל מסוגנן, תמונה מרהיבה, אי במטבח – ניתן לבחור גופי תאורה שידגישו את האזור הנבחר או האובייקט המבוקש שברצונכם להאיר באופן ממוקד. קיימים מבחר גופי תאורה שולחניים מתכווננים, גופי תאורה נתלים וגופי תאורה עומדים המתאימים להצבה ליד הכורסה, למשל, בפינת הקריאה, לריחוף מעל האי במטבח או להצבה על שולחן פינת העבודה.
חשבו היטב על החיבור המתבקש בין הגוף לאזור או לפריט שברצונם להאיר והיחסים העיצוביים ביניהם – למשל, מבחינת גוון או סגנון. בחרו את גופי התאורה המתאימים ביותר לאזורים המיועדים להארה ממוקדת. לדוגמא, רכשתם נישה מודולארית המהווה פתרון אחסון? חפשו גופי תאורה להארה של האלמנטים הדקורטיביים בנישה או גוף תאורה למטבח שמאיר את משטח העבודה המקושט באביזרים מסוגננים למטבח. זכרו שגוף התאורה יכול לשמש גם כניצוץ בחלל, כאביזר בולט וייחודי על רקע הקיר, הרהיטים, מוצרי הטקסטיל, במיוחד אם בוחרים בגוף תאורה המנוגד לעיצוב השולט או בעיצוב בלתי שגרתי, עשוי מחומרים מקוריים ומפתיעים, שונים לחלוטין מהחומרים הנפוצים בחלל.

 

המיקום קובע – גוף תאורה במקום הנכון עבורו

רוב האנשים סבורים שמקומם הטבעי של גופי תאורה הוא על התקרה, כלומר, מחפשים גופי תאורה תלויים. אבל בשנים האחרונות נוספו למבחר העשיר מגוון גופי תאורה שהפכו לאלמנטים דקורטיביים ברחבי הבית גם במקומות עליהם טרם חשבתם – למשל, גופי תאורה צמודים לקיר לצד פריטי עיצוב שמרחוק נראים כמו אלמנט או חיפוי של הקיר, גופי תאורה עומדים לצד פינת המדיה או הספה ומשלימים במראה שלהם את הריהוט, גופי תאורה שולחניים שניתן להציב על גבי שולחנות כמו פינת האוכל ושולחן הקפה ועוד. חשבו היכן ברחבי החדר גוף התאורה יוסיף טאץ’ ייחודי: למשל, על קיר חשוף, בפינה בה רוצים להוסיף חמימות ורכות, בשביל הכניסה לבית, מעל דלת הכניסה בתוך הבית וכדומה.

זכרו פיזור האור במרחב חשוב מאוד בהשגת האווירה המבוקשת אך גוף התאורה עצמו הוא אובייקט סגנוני בחלל ולכן, השקיעו בבחירת גוף תאורה מרשים שייראה טוב בהקשר העיצובי הרחב.

המאמר מובא לכם בחסות TEMA SHOP – חנות בוטיק לכלי בית ואקססוריז מעוצבים לבית

לרכישת גופי תאורה כנסו עכשיו לחנות אונליין