תכנון תאורה מקצועי לבית ולמשרד – יתרונות מרכזיים

התחום של תכנון תאורה אינו מוכר למרבית האנשים בישראל עדיין, אך זהו תחום הקיים שנים רבות בעולם והולך ותופס תאוצה, גם בארצנו שלנו. עבור בתי עסק וארגונים שונים הצורך בתכנון תאורה עשוי להיות ברור ומתבקש יותר – כפי שבעת הקמת עסק מתכננים בצורה מקצועית ומתייעצים עם אנשי מקצוע בנוגע כמעט לכל דבר קטן בעסק החדש, כך גם עבור התאורה באולם הייצור של המפעל, למשל, ברור כי לתכנון תאורה מקצועי ומפורט יש הרבה מה לתרום. מה שפחות ברור (בינתיים) למרביתנו הוא כי תכנון תאורה הוא חשוב ובעל ערך ופוטנציאל של ממש גם עבור בתים פרטיים, מוסדות ציבוריים, משרדים ובעצם כל חלל פנימי אותו מעוניינים להאיר בצורה חכמה ומושכלת. מהם היתרונות המרכזיים של תכנון תאורה מקצועי אותם חשוב להבין?

יעילות אנרגטית – אחד היתרונות העיקריים והברורים ביותר הוא יעילות אנרגטית. על ידי תכנון תאורה מקצועי, כזה הלוקח בחשבון את גודל החלל וצורתו, את צרכי התאורה של האנשים המשתמשים בחלל זה, את עצמת ההארה של גופי תאורה שונים וכו’, ניתן להגיע לחיסכון משמעותי בצריכת האנרגיה של אותו מבנה, ולהוריד באופן ניכר את חשבון החשמל המצטבר לאורך זמן. כאשר מדובר בחללים גדולים יחסית דוגמת אלו של משרדים ובתי עסקים, מוסדות גדולים הפועלים במבנים גדולים ורחבי ידיים וכו’, אותו תכנון תאורה מקצועי מקדים עשוי להיתרגם כמעט מידית לחיסכון משמעותי וניכר בהוצאות השוטפות

יצירת סביבה נעימה ומתאימה – חיסכון אנרגטי אינו היתרון השימושי היחידי של תכנון תאורה מקצועי. תאורה אינה אמורה רק ליצור אור, וזהו זה, אלא גם ליצור סביבה מתאימה, תומכת ונעימה לפעילות שאמורה להתרחש בחלל זה. למשל, במידה ומדובר בסביבת עבודה, נרצה תאורה שתהיה מספיק בהירה וממוקדת על מנת שנוכל לעבוד על המחשב או על שולחן העבודה ביעילות. במידה ומדובר בפינת האוכל ובמטבח בבית, נרצה תאורה שתאפשר לנו לאכול בנעימות ובנינוחות, לא תסנוור אותנו מצד אחד אך כן תאפשר לנו לבש ולראות מה אנחנו אוכלים בבירור מצד שני… נקודה זו נבדלת מנושא האסתטיקה. מדובר בשימושיות, פונקציונאליות, לכל דבר ועניין – על התאורה שאנו מציבים באזור מסוים בבית/משרד להתאים לצרכים שלנו מאזור זה – לספק מספיק אור אך גם ליצור אווירה מסוימת ותומכת

תכנון תאורה כחלק מאסתטיקת עיצוב הפנים – היתרון השלישי העיקרי של תכנון תאורה מקצועי הוא יתרון אסתטי. התאורה היא רכיב מרכזי ובלתי נפרד מעיצוב הפנים בכל חלל שהוא, וככזו יש לתכנן אותה תוך כדי ראיית התמונה הגדולה והכוללת. רק כך ניתן להשיג את המאפיינים האסתטיים בהם אנו מעוניינים ולהפוך את עיצוב החלל להרמוני ומוצלח באמת.

לסיכום, רק על ידי תכנון תאורה בסיוע אנשי מקצוע מתחום זה ניתן להשיג מספר יתרונות בסיסיים וחשובים, אשר ישפרו משמעותית את עיצוב הפנים עבור חלל מסוים, כמו גם את ההתנהלות בו.

כנסו עכשיו לחנות