עיצוב גופי תאורה

המאה האחרונה שינתה את עיצוב התאורה מהקצה אל הקצה. בעבר הלא רחוק השימוש במושג “שנדליר” היה נפוץ וגופי התאורה היו מיועדים “לעטוף” את הנורה עצמה. בשנים האחרונות המילה “שנדליר” יצאה מהאופנה והיום גופי תאורה מסמלים את האופנה החדשה.

גופי התאורה יכולים להיות מסוגים שונים, ישנם גופי תאורה אשר נתלים מהתקרה, יש גופים אשר תלויים מהקיר עצמו וישנם גופי תאורה אשר מונחים על הרצפה ומאירים את החלל לעבר נקודה רצויה.

 

גופי תאורה תלויים מהתקרה

גופי התאורה אשר תלויים מהתקרה הם הגופים הפופולארים ביותר בעיצוב החלל. בכל חלל ובכל חדר של הבית ישנם גופי תאורה תלויים. הנוכחות של גופי התאורה התלויים יכולה לתת אוירה שונה בהתאם לעיצוב גוף התאורה עצמו. ישנם גופי תאורה אשר צמודים לתקרה וכאלו שנופלים כלפי מטה, כל גוף תאורה יתאים למשימה אחרת.

כאשר גוף התאורה מיועד למקד את תשומת הלב לאזור מסויים כמו למשל מעל פינת האוכל, מומלץ לשים תאורה שנופלת כלפי מטה. כאשר רוצים להעניק לחלל תחושה של מרחב אפשר להשתמש בתאורה צמודה לתקרה שתופסת מרחב רב ואף עדיף שתהיה מורכבת ממספר נורות.

 

גופי תאורה התלויים על הקירות

על מנת לשים דגש על פריטים מסויימים שנמצאים על הקירות כמו למשל להשב תשומת לב לתמונה, מומלץ לשים גוף תאורה על הקיר עצמו. גוף תאורה זה יתאים גם מעל מדף או כשהוא חלק מספרייה. גופי התאורה אשר תלויים על הקיר עצמו צריכים להיות מיועדים למטרה הזו והם שונים מאלו שתלויים מהתקרה גם בעיצוב וגם באופן בו הם נתלים. כאשר שמים גופי תאורה על הקיר עצמו מומלץ להשתמש בנורה מתאימה אשר האור שלה יהיה עדין יותר, אור צהוב או אפילו נורה צבעונית.

 

גופי תאורה מונחים

סוג נוסף של גוף תאורה הוא הגוף המונח. התאורה המונחת מיועדת לרוב לרצפה, על אף שהיא יכולה להיות מונחת גם על מדף, שרפרף או שולחן. התאורה יכולה לשלוח את האור כלפי מעלה או כלפי מטה, בהתאם לדרישה מהאור ובהתאם לעיצוב הכללי של החלל.

כאשר גוף התאורה שולח אור מלמטה כלפי מעלה, האור יכול להעניק לחדר תחושה שהתקרה גבוהה יותר מכפי שהיא באמת. כאשר התאורה מכוונת לנקודה מסויימת על הקיר היא שולחת את המבט לעברה וכשיש צורך בתאורה פרקטית כמו למשל לצורך פינה בה ניתן לקרוא בנינוחות, תתאים תאורה ששולחת את האור כלפי מטה.

 

לרכישת מנורות לבית כנסו עכשיו לחנות אונליין