גופי תאורה למיקרו ליבינג

בעידן הנוכחי בו מינוף הבנייה הוא גבוה ופוגש במציאות בה יש מחסור משמעותי בשטחים, מתחזקת תפיסת המגורים – “מיקרו ליבינג”.
הכוונה היא לדירות קטנות או לבתים אינטימיים בעלי מרחב מחיה מצומצם המשתלבים עם הגישה המינימליסטית. המעבר לדירות זעירות דורש שינוי בכיוון החשיבה ופתרונות יצירתיים בכל המובנים: חלוקה של החלל, פתרונות אחסון, ריהוט המתאים במידותיו לסביבה הקטנה וכן גם גופי תאורה, שישכנו בהרמוניה כחלק מאורח החיים המיושם על פי עקרונות המיקרו ליבינג.

בסביבה מצומצמת וצפופה לאלמנט האור השפעה משמעותית מאוד על האווירה ועל הרווחה.
במקרה של חללים קטנים פחות פרקטי לשלב גופי תאורה מאסיביים ודומיננטיים, שיחסמו את מרחב התנועה או יעמיסו על החלל ועולה הצורך להצטייד בגופים קלילים, אווריריים בעלי צביון נקי להפקת האפקט המבוקש.

אילו גופי תאורה ישתלבו בהרמוניה בבתים קטנים או בדירות זעירות?

מקור האור הסמוי – להשקיע בשקועה

בחלל בו כל פרט נבחר בקפידה לתאורה שקועה בתקרה יש בהחלט חשיבות והיא מהווה דרך נפלאה להתמודד עם מחסור של מקום ולגייס את התקרה או הקירות שיהוו מקורות מאירים.
תאורה שקועה מושקעת או מוטבעת בתקרה או מובנית בקיר וניתן להשתמש בגופים שקועים מינימליסטיים כחלק מתאורה עילית. הגוף עצמו כמעט ולא ייראה לעין המתבוננת אך הוא יאיר בצורה משמעותית.
לצד השקועים, פופולריים גם גופי תאורה צמודים לתקרה או צמודים לקיר ששומרים על מראה עדין ומעודן. אפשר להחליט על כך שהגופים ירחפו מהצדדים או יבצבצו מלמעלה.

המסלול הנכון בדרך לאור

מסילות תאורה Track Lighting או פסי צבירה מספקים מענה נהדר להתמודדות אם אילוצי השטח של דירות קומפקטיות ומאפשרים לפנות שטח ולנצל את החלל בצורה האופטימאלית.
יש להחליט מבעוד מועד בתהליך תכנון התאורה מה יהיו המוקדים האסטרטגיים לתאורת מסלול,
כדי להשתמש בספוטים שיכוונו את האור למקומות הדרושים בעיקר באזורים הפונקציונאליים כמו האי במטבח או הסלון.
כדאי לשקול שימוש בנורות LED שנחשבות לאמינות, בעלות תוחלת חיים ארוכה ועמידות גבוהה אשר מפיצות אור ידידותי נעים לכל עבר ונחשבות גם חסכוניות באנרגיה. אלה מאפשרות לחסוך במקום ולחסוך בצריכת חשמל.

מנורות לסלון

תליונים קטנים – הצלחה גדולה

קולקציות התאורה המתעדכנות בהתאם למגמות הבולטות בזירת העיצוב מציעות גופי תאורה בצורת תליונים מיניאטוריים אותם ניתן לתלות באזורים נבחרים בחלל. התליון יכול להוסיף את זריקת הצבע המבוקשת או לתפקד כפריט דקורטיבי בחלל.
חפשו תליון שמתכתב עם הקו הסגנוני שלפיו עוצב החלל או להפך, תליון שיבלוט כקונטרסט לסגנון השולט במרחב.

גוונים של גופי תאורה – להציף בבהירות ולפתוח את החלל

לגוונים של גופי התאורה השפעה על ההתמזגות שלהם בחלל הנתון ובמיוחד בחללים קטנים שבהם כל אלמנט נבחר בקפידה ויש לו תפקיד ייעודי, כדאי ליצור תחושה של פתיחות אותה אפשר להשיג באמצעות גופי תאורה בגוונים בהירים במראה מאופק ונקי קלילים ואווריריים שישתלבו בהרמוניה ולא יעמיסו יתר על המידה.

מנורות של FLOS

נגיעות של אור

כתחליף למנורות גרנדיוזיות או דומיננטיות או למי שרוצה לחסוך בשטח קיימות אלטרנטיבות לגופים גדולים, כמו מנורות שולחן דקורטיביות.
אותן ניתן להציב על שולחן אוכל, שולחנות קפה, מדפים וכך ליהנות מטאץ’ של אור שמגיע מכיוונים שונים בגבהים שונים כאשר המנורות עצמן הופכות לאלמנט וויזואלי ססגוני בחלל.
מנורות רצפה אף הן נפוצות בדירות קטנות ובעיקר בדירות סטודיו, כיוון שהבסיס שלהן לרוב אינו תופס שטח גדול וניתן גם לכוונן ולכופף אותן בנוחות ובגמישות בהתאם לפיזור האור המבוקש.
יתרון נוסף באשר לדגמים של מנורות רצפה שהן לא דורשות התקנה מוקדמת ואפשר לנייד אותן ממקום למקום בחלל.

היכנסו לקטלוג גופי תאורה >>