גופי תאורה למגוון שימושים

תאורה בבית יכולה לשנות את המראה הכללי שלו מהקצה אל הקצה. באמצעות תאורה ניתן להעניק לחדר תחושה שהוא גדול יותר, להשב את תשומת הלב של העין לאזור מסויים וכמובן שהתאורה היא חלק פונקציונלי מהבית.

 

משחקי תאורה

תאורה לבית או למשרד יכולה ליצור אשליות של החלל. כאשר התאורה פונה מתחתית החלל כלפי מעלה היא יוצרת אשליה שהתקרה גבוהה יותר ואילו תאורה רחבה בתקרה תיצור תחושה שהחלל רחב יותר. כאשר יוצרים בחלל משחקי תאורה אפשר ליצור אשליות רבות בהתאם למה שנרצה.

על מנת ליצור את האשליה נוכל להשתמש בספוטים שמכוונים לאזור מסויים, על ידי תאורת LED שנותנת תחושה עמומה, תאורה שקורנת כלפי מטה או מעלה. האשליה יכולה להגדיל את החדר או לתת לחלק ממנו תשומת לב מירבית.

 

תשומת לב

ספוטים, תאורה שיורדת או עולה, כל אלו יכולים למשוך את העין לכיוון אחד במקום לכיוון אחר. התאורה יכולה ליצור אוירה כללית בחלל והיא יכולה למשוך תשומת לב. למשל, באזור חדר האוכל ניתן לשים מעל השולחן תאורה שיורדת וכך למקד את העין לעבר מרכז העיניינים.

על מנת למשוך את תשומת הלב לאזור הרצוי ניתן להשתמש בצורות שונות של תאורה, לרבות סוגים שונים של מנורות, כיווני תאורה ואף לשלב צבעים שונים שלה. צבעי התאורה הסטנדרטיים יחולקו לצבעים חמים וקרים, אך אם תרצו להשב את תשומת הלב לאזור מסויים בחדר או לתת דגש, אפשר להשתמש גם בצבעים כמו כחול, סגול ועוד.

 

שימוש פונקציונלי בתאורה

השימוש הנפוץ ביותר לתאורה הוא השימוש הפונקציונלי שלה. אין זה משנה אם התאורה משמשת בבית, בגינה או במשרד, הפונקציונליות שלה זהה והיא להאיר. על מנת להשיג תוצאות טובות למראה הכללי יש לשלב בין המנורות הנכונות וצבעי הנורות המתאימות. המנורות יכולות להיות צמודות לתקרה, מונחות על הרצפה ומאירות כלפי מעלה, מכוונות לאזור מסויים ועוד אפשרויות שונות.

שימוש נכון בתאורה יכול לשנות את המראה של כל חלל ולשם כך עומדים לרשות בני הבית סוגים רבים של מנורות.

 

להחליף את מראה הבית

על מנת לשנות את המראה של הבית לא חייבים לשבור קירות או להחליף רהיטים, תאורה מתאימה יכולה לתת לבית כל מראה שתרצו. לפני שתבחרו את התאורה המתאימה מומלץ להחליט איזו אוירה תרצו להעניק לבית והאם יש אזורים אותם תרצו להדגיש. אם תגיעו לחנות מצויידים ברשימת הרצונות שלכם ושרטוט של החלל תוכלו לשנות את מראה הבית בקלות.

כאשר רוצים לשנות את המראה של הבית יש להחליט האם רוצים לשים דגש על חלק מהחלל, האם רוצים לתת לחלל אוירה חמימה או קרירה ובהתאם לרצונות אלו לבחור את המנורות ואת הנורות שישמשו אתכם. קל מאד לשנות את נראות הבית באמצעות תאורה מתאימה כשכל שיש לבחור הוא איך לתרצו שביתכם ייראה.

לרכישת תאורה לבית כנסו עכשיו לחנות אונליין