גופי תאורה יוקרתיים לבית ולגינה

המונח ‘גופי תאורה יוקרתיים’ מתייחס לכל האספקטים של גוף התאורה החל מעיצובו, התכנון ההנדסי שלו השימוש בנורות מיוחדות וכדומה. גופי תאורה אלה קיימים בכל סגנון תאורה שתחשבו עליו החל מגופי תאורה תלויים (ולא מדובר רק בשנדלירים כבדים) גופי תאורה צמודי תקרה ושקועי תקרה, גופי תאורה עומדים או כאלה המוצבים על רהיטים, גופי תאורה צמודי קיר או שקועי קיר וכדומה. גופי תאורה יוקרתיים ניתן למצוא לכל חלל ומטרה החל מסלון הבית, חדרי עבודה ושינה, מסדרונות, מטבחים וכן גופי תאורה לגינה בסגנונות שונים.

גופי תאורה יוקרתיים הם גופים המעוצבים על ידי מעצבי תאורה מובילים בתחום זה וניתן למצוא גם מעצבים ישראלים העוסקים בכך וגם מגוון רחב של גופי תאורה המיובאים מחו”ל בעיצוב המעצבים המובילים בעולם.

 

תאורה יוקרתית לגינה

אחד המקומות המעניינים ביותר לעיצוב תאורה היא גינת הבית. בניגוד לפנים הבית שכולנו כבר התרגלנו לראות בו גופי תאורה מיוחדים ויוקרתיים, גינת הבית היתה איזור שלא הוקדש לו תשומת לב מיוחדת בתחום התאורה. אך כיום ניתן למצוא גופי תאורה מרהיבים בסגנון ובצורה שיכולים להפוך את גינת הבית למקום מקסים ויפיפה גם בלילה.

תאורת חוץ היא למעשה האלמנט היחיד שבעזרתו תוכלו להחליט כיצד תראה הגינה שלכם בלילה. אנשים שמשקיעים זמן ומחשבה בעיצוב הגינה ירצו לראות ולהראות את הגינה שלהם גם בשעות הלילה כאשר הם יושבים על מרפסת הגן ואוכלים ארוחה משפחתית, או כאשר הם מזמינים אורחים. תאורת חוץ יכולה להיראות גם מהגינה עצמה וגם מתוך הבית מבעד לחלון מרפסת הסלון הפונה לגן. משמעות הדבר היא שעל תכנון תאורת הגינה להיות חלק מתכנון תאורת הבית ולהשלים אותו עם אלמנטים מיוחדים שייצרו אווירה מתאימה לכלל העיצוב והתאורה של הבית.

כיצד ליישם גופי תאורה יוקרתיים בגינה

כיום ניתן למצוא מספר רב של שיטות כדי ליצור אווירה מיוחדת בגינה שתשתלב עם תאורת הבית ותשלים אותו. בתכנון תאורה לגינה מתייחסים לתאורה גבוהה שיכולה להציף איזורים נרחבים באור, תאורה נמוכה לצרכי הארת אלמנטים מסויימים בלבד או שבילי הליכה, תאורת רצפה קרובה ותאורה מתוך הצמחים שבגינה וכדומה. השילוב של אלמנטים אלה הוא שבסופו של דבר יקבע את סגנון התאורה של הגינה ואת האווירה הרצוייה לכם.

בין גופי התאורה היוקרתיים לגינה ניתן כיום למצוא תאורת לד לגינה המאופיינת בעוצמה חלשה אך בעלת אורך חיים של 50 אלף שעות עבודה היכולה לשמש כתאורה למעברים או להאיר קירות שונים, ובגלל צריכת החשמל האפסית שלהן וההתחממות המועטה ניתן להשאירם דולקים כל הלילה ללא חשש. גופי תאורה לגינה לד מתאימים מאד לתאורת צמחים מכיוון שאין סכנת התחממות של הנורות ולפיכך אין חשש לדליקות ושריפות.

בין יתר הגופים היוקרתיים לגינה ניתן למצוא גם גופי תאורה מאד מסוגננים המגיעים עם סטנדים מיוחדים בצבעים שונים או בתוך עמודי אבן המהווים חלק מעיצוב הגינה.