התאורה המתאימה לפינת איפור מושלמת

כל אישה, או נערה, זקוקה לכמה רגעים של שקט ורגיעה, רק היא עם עצמה ועם מחשבותיה. לרבות מאיתנו הרגעים הללו יתאפשרו מול המראה, כאשר אנחנו עוצרות את שטף העיסוקים ומתפנות לטפל בעצמנו – לטפח את פנינו ולהתאפר לקראת יום חדש. על כן, בעבור נשים ונערות רבות, פינת האיפור הביתית היא לא רק אזור פונקציונלי, אלא מעין מקדש לגופן ולנפשן – מקום שבו הן חופשיות לעצור, להתבונן ולהתרכז רק בעצמן, בלי כל הפרעה.

בבואנו לעצב את פינת האיפור הביתית, בחדר הרחצה, בחדר השינה של ההורים או בחדר השינה של הנערה, חשוב מאוד להתייחס לנושא התאורה ולהתאימה בצורה הטובה ביותר למאפייני פינת האיפור ולצרכים שעליהם היא נועדה לענות:

תאורה פרונטלית

העיקרון הראשון בבחירת תאורה לפינת איפור הוא שהתאורה צריכה להיות פרונטלית, כזו שמאירה ישירות בכיוון של הפנים, מקדימה. הסיבה לכך היא שתאורה שמגיעה מהצד עלולה לגרום להצללות, כך שצדדים ואזורים שונים בפנים יהיו חשוכים יותר מאחרים. שטיפת האור של התאורה שתיבחר צריכה למעשה להאיר את כל חלקי הפנים בצורה שווה ואחידה, וכך ניתן יהיה להצליח במלאכת האיפור ולוודא שתתקבל תוצאה איכותית ומאוזנת.

דוגמה טובה לסוג תאורה כזה הוא התאורה שאנו רואים בחדרי האיפור בתיאטראות. בדימויים המפורסמים של חדרי איפור אלו, שורת נורות מקיפה את המראה ויוצרת שטיפת אור אחידה ועוצמתית על פניהם של המתאפרים. לכך אנו קוראים שולחנות איפור עם תאורה מקיפה. זהו אינו בהכרח הפתרון המתאים ביותר לפינת האיפור הביתית, כמובן, אך הרעיון זהה – אור פרונטלי ואחיד שלא יוצר הצללות.

אם כן, בבואנו לעצב את פינת האיפור בחדר השינה או בחדר הרחצה, עלינו למקם את גופי התאורה על גבי המראה עצמה או על הקיר בסמוך לה, כך שהם יכוונו ישירות אל פנינו ויאירו אותם בזווית ישרה. במידה וזה לא מתאפשר, ניתן להציב מנורת שולחן מתכווננת המסוגלת לבצע שטיפת אור פרונטלית דומה. אפקט טוב אפילו יותר ניתן להשיג באמצעות שני גופי תאורה המאירים את הפנים משתי זוויות וממוקדים לאותה נקודה, כך שאין שום סיכוי להצללות.

תאורה טבעית

כל מאפרת מקצועית יכולה להעיד כי עבודתה הופכת קלה הרבה יותר כאשר נעשה שימוש בתאורה טבעית ככל האפשר, כזו המדמה את אור השמש החמים. על כן בפינת האיפור הביתית ננסה לדמות תאורה טבעית ככל הניתן. מובן שאם יש חדירה של אור יום לחדר, כדאי לנצלו, אך בכל מקרה, שילוב של תאורה בגוונים חמים תעשה את העבודה.

גם עוצמת התאורה משמעותית בהקשר זה – התאורה צריכה להיות בעוצמה הנכונה, של 2700-3000K (קלווין). תאורה כזו אינה מסנוורת את העיניים, אך מספקת אור חזק מספיק שיאפשר לראות היטב את כל הפרטים הקטנים, והחשובים. עצה נוספת היא לבחור בתאורה מזכוכית חלבית, שגם מונעת סינוור וגם מפזרת את האור בצורה אחידה ונכונה יותר שאפילו מסייעת ב”הרחבת” החלל המואר. מן הצד השני, כדאי להימנע משימוש בנורות חשופות, שאינן מפזרות אור היטב.

אם כן, גם חברות התאורה הבינלאומיות מבקשות לתת מענה לצורך של נשים בפינת איפור שתיתן להן את התנאים הטובים ביותר, וישנן אפילו חברות שמתמחות בתאורה לחדרי רחצה ולפינות איפור, כמו חברת Astro. גופי התאורה של החברה עשויים לרוב זכוכית והם מספקים שטיפת אור נכונה וטובה.

אלו, למשל, כמה גופי תאורה מבית החברה שעשויים בהחלט להתאים גם לבית שלכם: Cabaret ו-lo420.

ואלו גופי תאורה של חברת Flos שגם יכולים להתאים: glo ball zero, glo ball mini ו-ic.

כעת נותר לכן רק לבחור את גופי התאורה שיהפכו את הרגעים השקטים והאינטימיים הללו ליפים במיוחד.