מנורות תלייה

אחד המוצרים הפופולאריים ביותר בעולם המנורות וגופי התאורה מאז ומתמיד היה מנורות תליה. כמובן שכולנו מכירים את השנדלירים המפורסמים (נברשות) – למעשה סוג ספציפי של מנורות תלייה המוכר לכולנו כפריט עיצובי מרשים, עוד מימי קדם בהם היו מצוידות הנברשות בנרות במקום במנורות. אך שנדלירים הם רק סוג אחד מסוים של מנורות תלייה – בפועל מדובר בתחום שלם בפני עצמו, הכולל אינספור עיצובים שונים אשר מתאימים למגוון רחב של בתים, משרדים וחללים שונים. מה מאפיין את מנורות התלייה והופך אותן לפופולאריות ונחשבות כל כך ומיהם המעצבים והמותגים המובילים את תחום מנורות התלייה בעולם התאורה בשנים האחרונות?

אלמנט עיצובי מרשים אך לא מעיק

גופי תאורה תלויים, המשתלשלים מהתקרה ותלויים בגובה מדויק ומסוים אשר מושלם עבור אותו חלל ספציפי, מהוות לכל הדעות אלמנט עיצובי מרשים ביותר וממש סוג של פריט אומנות ברבים מן המקרים. כאמור, עוד בימי קדם נהוג היה השימוש בשנדלירים וגופי תאורה תלויים למיניהם, עוד הרבה לפני המצאת הנורה והחשמל. בסרטים רבים אשר מתרחשים במאות התשע עשרה ומוקדם יותר ניתן למצוא שנדלירים מרשימים המצוידים בנרות ומהווים פריט אסתטי בולט לעין ואומנותי לכל דבר ועניין.

כיום, מגוון מנורות התלייה העומדות לרשותנו הוא כבר הרבה יותר רחב ומגוון מאשר אי פעם בעבר, ואותם שנדלירים ישנים ומוכרים עדיין קיימים ונמכרים, כמובן, אך כבר מזמן לא מדובר רק בפריטים אלו או רק בסגנון האומנותי המסוים שהם מייצגים. כיום, ניתן למצוא מנורות תלויות בשלל עיצובים, צורות וצבעים, כאלו אשר נוצרו בהשראת סגנונות אומנותיים שונים ובהתאם לזרמים שונים בעולם עיצוב הפנים.

תאורה לסלון

 

אחת הסיבות המרכזיות בגינן מנורות התלייה הן פופולאריות כל כך עוד מלפני מאות רבות של שנים וגם ובמיוחד היום, היא מפני שהן מהוות למעשה שילוב של כמה דברים שונים – מצד אחד מדובר במקור תאורה מרכזי ועיקרי עבור חדרים שונים וחללים גדולים ומרכזיים, הן בבתים והן במשרדים וחללים מרכזיים מסוגים שונים. מצד שני, מדובר כאמור בפריט אומנותי ועיצובי לכל דבר ועניין, כזה אשר תורם לא רק לאווירה הכללית באותו חלל, אלא מהווה פריט מסקרן וייחודי להביט בו, בדומה לציור מרשים שתלוי על הקיר או פסל יפה אשר מוצב בפינת החדר. המנורות התלויות מהוות הן פריט אומנותי מרהיב ומסקרן, והן מקור תאורה פונקציונאלי ומרכזי.

מעצבים ומותגים מובילים מעולם התאורה

את המרכזיות של מנורות תלויות בעולם התאורה והאופן בו הן מקבלות הכרה כסוג מרכזי וחשוב של גופי תאורה, ניתן להבין על ידי הצצה במגוון המעצבים והמותגים המובילים בעולם זה אשר עוסקים גם ובעיקר בעיצוב מנורות תלויות.

גופי תאורה תלויים

מותגים מוכרים מובילים בעולם התאורה דוגמת FLOS, MOOOI, ו TOMDIXON – כולם שמות מוכרים ומרכזיים בתחום הנחשבים למובילים בעולם עיצוב התאורה מזה שנים רבות, מציעים כולם מגוון רחב ומגוון ביותר של מנורות תלויות. ביניהן ניתן למצוא שנדלירים “מסורתיים” המזכירים את הנברשות המפורסמות של פעם, אך גם לא מעט עיצובים מודרניים ויוצאי דופן, כמו גם מנורות תלויות אשר עשויות מסוגים שונים של מתכת, פולימרים מתקדמים ומסקרנים ומגוון חומרים רחב, הרבה מעבר למתכת החד גונית אשר אפיינה את מרבית גופי התאורה בעבר הרחוק יותר.

הפעילות הענפה של מעצבים כמו TOM DIXON, CONTARDI או Toscot בתחום של גופי תאורה תלויים רק מעידה על הפוטנציאל הרב הגלום בסוג זה של מנורות – שילוב אמיתי בין אומנות לכל דבר ועניין, לבין תאורה פונקציונאלית…

לרכישת גופי תאורה כנסו עכשיו לחנות אונליין