כיצד לתכנן תאורה עבור שיפוץ או בניית בית חדש

כאשר אנחנו בונים ומתכננים בית/דירה חדשים, ניתן וכדאי להשקיע בתכנית תאורה מפורטת, כזו אשר תכיל את סוג גופי התאורה שאנו מעוניינים להציב בכל חדר וחדר, כמו גם את סוג התשתית הנחוצה עבורם. גם שיפוץ בית קיים מהווה הזדמנות מצוינת לערוך תכנית תאורה חדשה, להכניס קצת מטכנולוגיית התאורה המתקדמת הקיימת כיום בשוק ולהפיח רוח חיים חדשה בבית באמצעות תאורה חדשה אשר תיצור גם אווירה חדשה.
מה נרצה לכלול בתכנית תאורה לבית החדש או המשופץ וכיצד מומלץ להכין ולהוציא לפועל תכנית מסוג זה?

מתאורה לבית ועד גופי תאורה ספציפיים – מהכללי אל המפורט

כאשר אנו בונים את תכנית התאורה לבית מומלץ ללכת מהנושאים הכלליים ביותר ועד לנושאים הספציפיים ביותר.
בתור התחלה, כדאי להגדיר אילו סוגים כלליים של תאורה אנו רוצים בכל אזור בבית. נרצה לחלק לסוגים העיקריים המאפיינים את עולם התאורה לבית – תאורת הצפה חזקה (תאורה כללית של חדר שלם, או של אזור כללי מסוים, דוגמת אזור העבודה במטבח) אשר תהיה לרוב בהירה ופונקציונאלית יחסית, תאורת אווירה (למשל, תאורה מעומעמת בסלון הבית) ותאורה ממוקדת של אובייקטים מסוימים (דוגמת גופי תאורה דקורטיביים, תאורה ממוקדת על ציור או פסל המוצבים בבית וכו’).
בשלב הבא נרד לרמת פירוט ספציפית יותר – אילו גופי תאורה אנו רוצים להציב בכל אזור ועבור כל אחת מאותן מטרות וכו’. בכל אחד מהתחומים שהוזכרו לעיל ניתן למצוא כיום מגוון גופי תאורה ייעודיים.

במסגרת תכנון תכנית התאורה והוצאתה אל הפועל מומלץ להתייעץ עם אנשי המקצוע המתאימים. כמובן שאנשי מקצוע מעולם התאורה לבית, אך גם מהנדס חשמל, מעצבי פנים וכו’. אנשי המקצוע מכל התחומים הללו יידעו להאיר את תשומת לבכם לנקודות חשובות עליהן לא חשבתם, ויוכלו לסייע לכם להוציא לפועל את התכנית בצורה מקצועית ויעילה.

 

לרכישת גופי תאורה כנסו עכשיו לחנות אונליין