תכנון תאורה לקראת עונת החורף

החורף מתקרב אלינו בצעדי ענק וזה הזמן להכין את סביבת המגורים לקראת העונה הקרה בגופי תאורה מעוצבים, שישרתו אתכם בנאמנות במהלך הימים הקרים והסוערים.
לתאורה יכולה להיות השפעה מטיבה על מצב הרוח והחיונית במיוחד בחורף כאשר רבים נוטים לשקוע ב”דכדוך חורפי”.
לפניכם מספר דרכים כיצד “לחמם” את הבית באמצעות תאורה וליהנות מאווירה נעימה ומסביבת מגורים מוארת ומזמינה:

לחמם באור – להעצים בשלווה

גוון האור משחק תפקיד משמעותי ביצירת האווירה המבוקשת והתחושה המועדפת. בעוד אור לבן נחשב למעורר, הרי שלאור צהוב יש אפקט מרגיע ומלטף.

בתקופת החורף יתכן שתעדיפו אור צהוב או אור לבן חם. תוכלו למצוא נורות בדרגות אור שונות כולל זוהר צהוב. אגב, ישנן נורות מסוג LED המאפשרות לשנות גוונים ולהעצים את רמת האנרגיה.
ניתן ליצור נגיעות חמות גם באמצעות שימוש בחומרי גלם חמים כמו עץ טבעי, אהילי קטיפה, גופים עשויים מפליז.

יתכן שתרצו להעביר אור בעוצמה גבוהה יותר כאשר אפור וסגרירי ולכן, אולי תעדיפו גופי תאורה מחומרים שקופים וקלילים שאינם מכבידים או מעמיסים. כדאי לדעת שקיימות מנורות בעלות גוונים המוסיפים נגיעה של חמימות דוגמת צהוב, קרם, חום והדפסים גראפיים בגוונים אלה.

גופי תאורה חמים

להאיר מוקדים אסטרטגיים בתאורת שכבות

תאורה מותאמת לתנאי החלל, מבנה החדר, גודל השטח ותאורת תקרה במיוחד בחללים רחבי ידיים עשויה ליצור תחושת ריקנות וניכור ולכן, כדאי לבחור מוקדים אסטרטגיים במרחב ולהאיר אותם באמצעות שכבה נוספת של גופי תאורה מעוצבים צמודים לקיר או לרצפה, זאת במקביל לתאורת עילית.

כדאי להעמיד את התאורה במיוחד כאשר מבססים תאורה לסלון במגוון גבהים – תאורה נמוכה לצד תאורה מוגבהת וכך להאיר שטח רחב יותר ובצורה מלאה יותר.

פזרו את המנורות ברחבי החלל והקפידו גם על העצמת האור באמצעות הצבת גופים מול מראות שמחזירות אור או לעומת משטחים בעלי ברק כמו מתכות.

ניתן להשתמש גם בגופי תאורה בעלי זרועות מרובות כדי להפיץ את האור בצורה רחבה ומקסימלית.  עולם התאורה רוחש גופים בעלי זרועות הניתנים להגבהה ולהנמכה לפי העדפה.

גופי תאורה חמים
שימוש במספר מקורות אור לפי רמות נחשב כדרך יעילה להפיץ אור רך ונעים יותר במיוחד בחללים רחבי ידיים ואפשר לחצוץ בין הגופים בהתאם לחללים. כמו למשל, תאורה לפינת אוכל ותאורה נפרדת למטבח או למקם תאורת שולחן או פמוטים דקורטיביים על גבי שידת טלוויזיה או שידת המיטה לצד גופים צמודים לקיר.

כדאי גם להצטייד בדימרים מבעוד מועד על מנת לעמעם, להחליש או להעצים את האור כאוות נפשכם, כולל מעבר מתאורה לבנה בהירה לתאורה חמה יותר, ובהתאם להשפעת האור החיצוני או באינטראקציה עם מקורות אור מלאכותי נוספים.

חנויות תאורה מציעות מגוון רחב של פתרונות תאורת עילית ותאורת הדגשה בשלל ווריאציות ועיצובים – הזדמנות לבצע מתיחת פנים לכבוד החורף וליהנות מעונה קרה חמימה, מעוצבת ומוארת.