פתרונות תאורה לחללים מסוגים שונים

כמו שלכל סיר יש מכסה – כך לכל חלל יש את פתרונות התאורה האולטימטיביים עבורו.
בתהליך של תכנון תאורה לסביבת המגורים מתעורר הצורך להתאים את התאורה לתנאי השטח ואילוצי המרחב המשתנים, בין אם מדובר בתקרה נמוכה ובין אם בחלל צפוף ללא אור טבעי או בחדר קטן במיוחד. הטכנולוגיה המתקדמת בשילוב חשיבה אסטרטגית והיצע מסחרר של מנורות מאפשרים לבחור את הפתרון הטוב ביותר.
מהם סוגי התאורה שיתאימו לחללים מאתגרים להארה וכיצד להשתמש בהם ביעילות המרבית?

איך מאירים חדרים חשוכים

חדר חשוך מוגדר כזה אם אין לו מקור אור מבחוץ או שמדובר במקור אור מצומצם ואין גם חלל נוסף שמשיק לו ויכול לסייע בלהאיר אותו.
כולנו כבר יודעים כמה אור חיוני למצב הרוח, לאנרגיות ולפרודקטיביות ולכן, חשוב לגייס רעיונות תאוה שימנעו מבעד החלל להרגיש קודר או להראות חשוך וקטן.
פסי LED נחשבים לפתרון תאורה נהדר ויכולים לייצר תחושה אוורירית ולייצר אור חמים יותר בחלל ואפשר להתאים אותם לארכיטקטורה של החדר, מאחורי כרכובים או צמודים לתקרה.
פסים עם ספוטים אטרקטיביים מאוד לחללים מסוג זה כאשר ניתן לכוון את מקורות התאורה לכיוונים שונים ולפזר את האור במרחב בדרך שמפצה גם על היעדר אור טבעי בשעות היום ועל היעדר אור חיזוק מהחלל הסמוך בעת החשיכה.
כדאי מלכתחילה לרהט את החלל בפריטים בגוון בהיר מחומרי גלם קלילים ואווריריים כדי שהתאורה בחדר תעבוד טוב יותר וניתן גם למקם מראות מול מקור האור להעצמת התפשטות האור בחדר.

האור הגדול בחלל הקטן

בחדרים קטנים בהם חשוב לפנות את השטח ולאפשר מרחב תנועה רחב ככל שניתן, כדאי לבחור גופי תאורה חסכוניים במקום כמו מנורות קיר שיעטרו את הקירות כפריט וויזואלי מרחף.
תאורת שקועה אף היא יכולה לתפקד היטב בחללים צפופים או קטנים כאשר ישנם גופי תקרה לצורך תאורת עילית המגיעה בדגמים מעניינים גיאומטריים שמתמזגת בהרמוניה בכל קו עיצובי וסגנון.
אפשר לגייס פינות או נישות בחדר לצרכי תאורה באמצעות מנורות רצפה שיוצבו לצד הרהיטים ויתרמו גם לצרכי תאורה תכליתית וממוקדת וישלימו את מקור האור המרכזי.

גופי תאורה למשרד

תקרה נמוכה? משקיעים את התאורה

ישנם חללים בעלי תקרה נמוכה יחסית שיוצרת תחושת צפיפות וגודש בחלל. במקרה כזה כדאי לבחור במנורות שקועות להטמעתן בתקרה או במנורות צמודות תקרה שיאפשרו תחושת מרחב ויאפשרו פיזור רחב של האור. השפעות האור ייראו היטב.
בחדרים בעלי תקרה נמוכה ניתן להשתמש גם במנורות רצפה או במנורות קריאה בפינות שונות בחדר. כאשר מדובר במנורות רצפה יש לוודא שקרן האור מכוונת למעלה להשגת תחושה של תקרה גבוהה יותר מכפי שהיא באמת.

תקרה גבוהה? מנורות דומיננטיות נכנסות לפעולה

בחדרים בעלי תקרה גבוהה אפשר לייצר תחושת חמימות באמצעות נברשות מרשימות או מנורות תליה המופיעות במגוון ווריאציות וסגנונות. ניתן ללכת על המודל ההדרגתי ולהציב גופי תאורה זה לצד זה בגבהים שונים ולבחור בגופים המספקים אלומה צרה המייצרת אור מרוכז שמגיע מהתקרה הגבוהה עד לרצפה.

תאורה לתקרה משופעת

קיימות אלטרנטיבות שונות במידה ומדובר בתקרה זוויתית, מקומרת או משופעת וכיום כבר לא חייבים לשנות את התקרה על מנת להשיג תאורה טובה.
קיימים מתקנים של תאורת מסלול שיענו על מבוקשכם היות והם ניתנים להתקנה בקלות על תקרות משופעות, כך גם תאורה שקועה אותה ניתן להשקיע וספוטים שיאירו ישירות לרצפה וכן תליונים בעלי כבל שניתן להאריך על פי הצורך ויוכלו להשתלב נפלא עם הספוטים ולייצר מראה שכבתי ורב ממדי בחדר.

היכנסו לקטלוג בקרני תכלת למגוון פתרונות תאורה לכל סוגי החלל > >