in and out – הגדרה חדשה של גופי תאורה חוץ ופנים

מי שעוקב אחרי המגמות בעולם האדריכלות ועיצוב הבית בוודאי הבחין כי בשנים האחרונות תכנון הבתים השתנה באופן משמעותי מבחינה סכמטית בכל הנוגע לאפיון של החלל הפנימי מול החלל החיצוני. היום נהוג לתכנן בבתים פרטיים חלונות ויטרינה גדולים המכניסים לתוך הבית את החוץ – את אור השמש, את רעננות הצמחייה ואת עיצוב החלל החיצוני, שמשתלבים כולם יחד בעיצוב הכולל של הבית.

הציפייה העומדת בבסיס המגמה הזאת היא לאפשר את קיומה של סימביוזה מסוימת בין החללים וליצור המשכיות טבעית בין חללי האירוח הפנימיים ואלו החיצוניים, כך שהקו העיצובי של הבית יימשך החוצה ויעניק השראה גם לעיצוב המרפסת או החצר. בכך, למעשה, מיטשטש הקו המפריד בין הפנים והחוץ וזה מאפשר לנו להרחיב את חלל האירוח שלנו החוצה וליצור אווירה מיוחדת המתאימה לערבים מיוחדים עם חברים ובני משפחה.

אם כן, כאשר מתכננים את עיצוב הבית, חשוב להתייחס למראות הנשקפים מחלונותיו – להתאים את הריהוט החיצוני לריהוט שמצדה הפנימי של ויטרינת הזכוכית וליצור המשכיות אורגנית וקומפוזיציה אחידה ומגובשת. אין זה אומר שיש להעתיק את עיצוב הפנים אל החצר, אך חשוב ששתי הסביבות יקיימו ביניהן דיאלוג הרמוני ונעים. כחלק מכך, אפיון התאורה החיצונית הופך לקונספט בלתי נפרד מאפיון תאורת הפנים וזוכה לתשומת לב מיוחדת.

Calypso – Contardi בחלל החיצוני

לא מתפשרים על העיצוב

חברות עיצוב התאורה המובילות בעולם לקחו לתשומת ליבן את מגמת החיבור בין הפנים לחוץ ויצרו סדרות של גופי תאורה חיצוניים השואבים השראה מגופי התאורה הפנימיים. בחלק מהמקרים, דגמים אייקוניים ואהובים של תאורת פנים עברו הסבה על מנת להתאים לשימוש חיצוני. המשמעות היא שאין היום שום סיבה להתפשר על עיצוב תאורת החוץ, ואפשר בהחלט לכוון גבוה – לגופי תאורה איכותיים ומעוצבים על פי טעמנו.

חשוב להדגיש כי לא כל גוף תאורה מתאים לשימוש חיצוני. תאורת חוץ היא תאורה שעברה התאמה מיוחדת לתנאים השוררים מחוץ לבית – היא עמידה לנזקי מזג האוויר השונים ולחדירת מים והיא מיועדת להחזיק מעמד זמן רב גם בתנאים שאינם אופטימליים.

Calypso – Contardi בחלל הפנימי

הגמישות שבניידות

סוג תאורה נוסף שיכול להשתלב נפלא בחללים החיצוניים בבית הוא גופי תאורה נטענים וניידים. גופי תאורה אלו, שניתן לטעון מראש כך שיעבדו ללא חיבור לחשמל במשך זמן רב, מאפשרים גמישות רבה בשימוש בחלל החיצוני, שכן ניתן להציבם במקום ובזמן הרצויים ללא הכנות מוקדמות.

אם למשל החלטתם לערוך ארוחה רומנטית עם בן או בת הזוג מתחת לעץ היפה בפינת החצר, תוכלו להניח על שולחן האוכל גוף תאורה נטען שיעניק לכם כמה שעות של אור, וזאת ללא תלות בחיבורי חשמל זמינים במקום. תוכלו גם לחזק את התאורה הקיימת בחצר באירועים שונים ו”לשחק” עם כמות האור ועם זוויות ההארה בהתאם לכמות האורחים, סידור החצר ועוד.

בקטלוג שלנו תוכלו למצוא שלל גופי תאורה המתאימים לשימוש חיצוני, להלן כמה דוגמאות:

calypso – Contardi
captain flint – flos
Ic floor outdoor
Ic wall outdoor
muse Contardi
camouflage Flos

ישראל היא מדינה שטופת שמש, המאפשרת לבלות זמן רב בחוץ, ליהנות מהבריזה הקלילה או לתפוס כמה קרני שמש נעימות – אז בהחלט כדאי לנצל זאת. השקיעו מחשבה בעיצוב החצר והתאימו לה את תאורה איכותית ומעוצבת שמתכתבת עם תאורת הפנים ושאר רכיבי העיצוב בבית, ותיהנו משילוב פנים-חוץ שישדרג לכם את חוויית האירוח והבילוי.