בחירת גופי תאורה לבית – ההיבט הפסיכולוגי

לתאורה יש השפעה על מצב הרוח שלנו בתוך הבית. למרות שמדובר על מקום בו אנחנו אמורים להרגיש בטוחים, מוגנים ורגועים, לא כולנו מצליחים לייצר את הסביבה הנעימה עליה אנו חולמים.

הטעות הגדולה ביותר היא להשקיע בשיפוץ כללי של הבית או בהחלפת רהיטים בעלות מאות אלפי שקלים, מבלי לשים דגש על הנושא של התאורה והאופן בו היא משתלבת בחלל. במילים אחרות, מי שרוצה לשפר את התחושה בתוך הבית חייב להכיר את ההיבט הפסיכולוגי של בחירת גופי תאורה.

הפגת חששות, תחושה טבעית והפרדה

מחקרים מצביעים על שלושה גורמים המדגישים את ההיבט הפסיכולוגי של התאורה. ראשית, קיים קשר ברור בין תאורה לבין הפגת חששות ופחדים. לא רק תינוקות וילדים לא אוהבים להיות בחושך: בכל אחד מאיתנו קיימת מידה מסוימת של חוסר נוחות במהלך שהות בתוך חדרים לא מוארים. הדרך למנוע את התחושה הזו היא להשתמש בתאורה המתאימה לאופי החדרים, לגודל הבית והעדפות האישיות.

שנית, תאורה היא אמצעי מלאכותי המספק לגוף תחושה טבעית של ביטחון. הגוף נהנה משהות ארוכה בתוך חללים מוארים ולכן הנטייה הטבעית היא להדליק את האור. שלישית, גופי תאורה יכולים לעזור בהפרדה בין חדרי שינה, מטבח, סלון וחדרי עבודה. השימוש בסלון שונה מאשר השימוש במטבח או בגינה ורצוי להביא זאת לידי ביטוי באמצעות גופי התאורה הנכונים.

מה צריך לדעת לפני שבוחרים גופי תאורה?

על אף כל האמור לעיל, לא חייבים להגיע אל אולם התצוגה עם רקע בפסיכולוגיה על מנת לבחור גופי תאורה לבית. רצוי להתחיל עם התאמה של תאורה לחדרים מרכזיים כמו הסלון או המטבח, להשקיע מחשבה בבחירת גופי תאורה ייחודיים עבור חדרי השינה ולסיים עם תאורה לגינה. יועצי תאורה ישמחו לשמוע מה הדרישות שלכם ולהתאים עבורכם את הגופים האופטימאליים. מבחינת מחיר, העלות של גופי תאורה נמוכה יותר מהשקעה ברכישה של רהיטים חדשים. את גופי התאורה רצוי לרכוש לפני מעבר דירה, במהלך חידוש או שיפוץ בכל הזדמנות בו יש צורך ברענון כללי של של הבית.
מפתיע לראות עד כמה בחירה של גופי תאורה משפיעה על הגוף, על הנפש ועל האנרגיות. רצוי להחליף גופי תאורה תקולים ולא להתפשר על נורות שאינן משיגות את רמת התאורה הנדרשת. בדקו היטב איזה גוף תאורה לא עומד בקריטריונים שלכם והתייעצו עם מומחים לפני שאתם רוכשים מוצר חדש. יש היצע רחב מאוד של גופי תאורה בדוגמאות, סגנונות וצבעים שונים. כל לקוח יכול למצוא גוף תאורה העולה בקנה אחד עם התקציב העומד לרשותו. לא חייבים להמתין להזדמנות מיוחדת כדי להחליף את התאורה בבית, ובכל מקרה עדיף לעשות זאת מאוחר מאשר לעולם לא. היכנסו לאולמות התצוגה המובילים ושפרו את איכות החיים שלכם.

לרכישת גופי תאורה לבית כנסו עכשיו לחנות אונליין