גופי תאורה נטענים

במהלך השנים האחרונות ניתן לחזות בשינויים ובפיתוחים טכנולוגיים שהופכים את חיינו לניידים ודינמיים יותר ויותר. בעולם התאורה אנו נהנים מהתפתחותה המואצת של הטכנולוגיה האלחוטית – מכשירים שיכולים לעבוד גם ללא חיבור ישיר וקבוע לחשמל.

היום כולנו יודעים שאין לזלזל בחשיבות תכנון התאורה, וכי בעת מעבר לבית חדש, שיפוץ משרד וכדומה, חשוב במיוחד להגדיר מראש את הצרכים של הדיירים ואת המאפיינים של המבנה, כך שהתאורה תשתלב בהם היטב ותעניק מענה לכל הדרישות. גופי התאורה הנטענים מכניסים לעולם התאורה אלמנט של ניידות, גמישות ונוחות למשתמש והם יכולים לספק מענה לצרכים ודרישות שתאורה רגילה אינה עונה עליהם.

אם כן, אילו סוגים עיקריים של גופי תאורה נטענים קיימים כיום, מהם יתרונותיהם העיקריים ועבור אילו שימושים ומטרות הם מתאימים?

גופי תאורה נטענים של מעצבים מובילים

רעיון התאורה הניידת איננו חדש, והוא כבר הביא לעולם יישומים וגאדג’טים רבים, החל מעששיות וכלה בשרשראות תאורה המופעלות באמצעות סוללות שתוחלת חייהן מינימלית. בעולם התאורה המקצועי גילו את הפוטנציאל הגלום בשימוש גופי התאורה הנטענים ואף השביחו את הטרנד, כאשר שמות ומותגי תאורה כמו FLOS, Rubn Lighting או Louis Poulsen מציעים כיום שלל גופי תאורה נטענים, איכותיים וניידים שתפקידם לספק למשתמש חוויה מפתיעה ונוחה באופן מקסימלי.

גופי תאורה נטענים – שימושים ויתרונות עיקריים

כמו עם שאר המכשירים שהפכו נטענים וניידים בשנים האחרונות, דוגמת הטלפון החכם והמחשב הנייד, המוביליות היא היתרון המרכזי המאפשר לנו למקם את גוף התאורה בהתאם לרצוננו ולמידת הצורך. בגופים אלו אין צורך לחבר את גוף התאורה באופן ישיר לשקע על מנת להאיר את הסביבה, וזה מאפשר לנו להזיז ולשנות את מיקום גוף התאורה ללא כל מגבלה, כך שהוא תמיד יימצא במקום המושלם מבחינתנו. פיתוח זה הופך את מערך התאורה של הבית לדינמי וגמיש יותר מבעבר ומעשיר את חוויית המשתמש של בני הבית כולם.

גופי התאורה הניידים מהווים פתרון מוצלח עבור אלו שנפשם חשקה בתוספת ממוקדת לתאורה באזורים משתנים. תאורה זו יכולה לתרום לאווירה בעת אירוח בסלון הבית או במרפסת וגם לתרום רבות לחוויה של אמבטיה מפנקת עם כוס יין בתאורה חמימה. מעבר לגמישות ולדינמיות, מדובר באביזרים נוחים ויעילים מאין כמוהם – גופי תאורה אלו ניתנים לטעינה חכמה באמצעות חיבור USB, המאפשר שימוש בהם לא רק בבית אלא בכל מקום ובכל זמן.

גוף תאורה נטען

רוב גופי התאורה המצויים בקטלוג שלנו הם יחסית חסכוניים בתצרוכת האנרגיה שלהם. אמנם נדרש להטעין אותם בכל פעם שהסוללה שלהם מסתיימת, אך טכנולוגיה זו יעילה וחסכונית יותר מזו של גופי תאורה נייחים. הטענה אחת של גוף התאורה הנייד עשויה להספיק לשעות רבות של תאורה. חשוב גם לציין כי גופים אלו מבוססים על טכנולוגיית LED יעילה, המתאפיינת במשך חיים ארוך ובצריכת חשמל נמוכה.

ניתן לומר בפה מלא כי הניידות, היעילות והנוחות של גופי התאורה הנטענים הופכים אותם לדבר החם ביותר בעולם העיצוב. נוכחותם היא כבר הרבה מעבר לגימיק, אלא היא רעיון מבריק שנמצא איתנו כדי להישאר. גופי התאורה הללו הופכים את האופן שבו אנו משתמשים בתאורה לגמיש, דינמי, נוח ואפקטיבי הרבה יותר ממה שיכולים היינו לדמיין בעבר הלא רחוק.

קרני תכלת, מקבוצת ניסקו חשמל ואלקטרוניקה, מתמחה במתן פתרונות כוללים ומקיפים לחללים פרטיים ומסחריים, משלב הייעוץ והתכנון, אפיון וליווי, ועד לאספקת גופי תאורה מתוך ארסנל מותגים ופתרונות מהחדשניים והמגוונים בארץ.