פריט חובה לכל בית – מנורות שולחן

עולם התאורה והמגוון העצום של מנורות וגופי תאורה ייחודיים הקיימים במסגרת תחום זה כיום, מציעים לנו את האפשרות לא רק לדאוג לצורך הבסיסי בתאורה בבית שלנו, אלא גם לשפר ולייעל את האופן בו אנו משתמשים בתאורה, לתרום לאסתטיקה הפנימית של הבית ולעיצובו וכו’. במילים אחרות, תאורה לבית כיום היא הרבה יותר מאשר פשוט קנייה של מנורות המאירות את החדרים ותו לא. במסגרת מגוון הסוגים הרבים והשונים של מנורות וגופי תאורה אותם ניתן למצוא כיום בתחום זה, סוגים מסוימים הופכים נפוצים ופופולאריים יותר ויותר, בין השאר מפני שתרומתם לחיי היומיום בבית היא רבה ומיוחדת במינה. דוגמה טובה לסוג שכזה של גופי תאורה היא מנורות שולחן. אילו סוגים של מנורות שולחן קיימים ומוצעים כיום, מהם יתרונותיהן של מנורות אלו ומדוע רצוי שבכל בית תהיה לפחות מנורת שולחן אחת?

 

מנורות שולחן מתכווננות, מעוצבות, דקורטיביות ועוד

אגף מנורות השולחן בקטלוג התאורה מציע מגוון רחב ועשיר ביותר של גופי תאורה שולחניים, כך שעבור כל סוג של שולחן, חדר עבודה או ז’אנר מסוים של עיצוב פנים באשר הוא, ניתן למצוא מגוון רחב ביותר של מנורות שולחן שונות.

בין מנורות השולחן המוכרות ביותר, אשר זוכות לפופולאריות רבה בשנים האחרונות, ניתן לציין את מנורות השולחן המתכווננות. בדיוק המנורה מהלוגו של סרטי “פיקסאר” המצוירים, מנורת שולחן מתכווננת היא כזו המתאפיינת לרוב בזרוע ארוכה ובעלת מפרק, כך שניתן לכוון ולשנות את זווית המנורה, כמו גם את המיקום אליו היא מגיעה, באופן גמיש ורחב יחסית. באופן “מסורתי” אנחנו מכירים את מנורות השולחן המתכווננות משולחנות העבודה של בעלי מקצוע מסוגים שונים, החל מחייטים וסנדלרים בעבר ועד לטכנאי סמארטפונים ומעבדות אלקטרוניקה כיום. בעוד מנורות שולחן מתכווננות אלו נחשבות לכלי עבודה בסיסי וחשוב עבור בעלי מקצוע רבים, ייתכן כי העלייה בפופולאריות שלהם בשנים האחרונות נובעת מהעובדה כי אנשים רבים יותר ויותר עובדים כיום גם מהבית, וזקוקים לתאורה ממוקדת אך גם ניידת בשולחן העבודה שלהם.

תאורה מודרנית

מלבד למנורות שולחן מתכווננות, ניתן למצוא כיום בכל קטלוג תאורה בסיסי גם אינספור סוגים נוספים של עיצובים וסוגים שונים. מנורות שולחן דקורטיביות הן פופולאריות ביותר, ובמקרים אלו מהווה גוף התאורה השולחני סוג של אביזר נוי לכל דבר ועניין, בנוסף להיותו מקור תאורה שימושי. מנורות שולחן מעוצבות ודקורטיביות ניתן למצוא כיום במגוון סגנונות, דוגמת כאלו העשויות מתכת בעלת מראה חלק ו”נקי”, מנורות בצבעי נחושת וניקל המעניקות תחושה מעט שונה מאלו המתכתיות ה”רגילות”, מנורות שולחן מעץ (או דמוי עץ) המעניקות מארה יותר כפרי ופסטוראלי ועוד.

 

מנורות שולחן – יתרונות עיקריים

מהן התכונות של גופי תאורה שולחניים אשר גורמות להם להיות פופולאריים ומומלצים כל כך בעולם התאורה הביתית והמשרדית?

ובכן, את היתרון הראשון כבר הזכרנו לעיל – מדובר בכלי עבודה שימושי ויעיל לכל דבר ועניין. כאשר מדובר בשולחן עבודה (וכיום רובנו עובדים על גבי שולחן עבודה לפחות לאורך חלק מן היום, דוגמת שולחן המחשב בבית), בעיה נפוצה היא כי כאשר אנחנו רכונים על גבי השולחן אנחנו מסתירים בגופנו את מקור האור המרכזי של החדר, הממוקם על פי רוב במרכז התקרה. כך, אור ישיר על הספר, המחברת או המקלדת של המחשב כמעט אף פעם אינו מתקבל ישירות, ולצורך כך בדיוק משמשת מנורת השולחן.

יתרון נוסף הוא כי מדובר בגוף תאורה נייד אותו ניתן להעביר בקלות ממקום למקום. כך, הוא אינו חייב להיות מקובע למיקום אחד בבית (מה שנכון לגבי מרבית גופי התאורה האחרים), וניתן להעבירו בין חדר העבודה לחדרי הילדים, מחדרי השינה לפינת הישיבה במרפסת וכד’, על פי הצורך.

וכאמור, גם המאפיינים האסתטיים של מנורות שולחן מעוצבות מהווים יתרון בפני עצמו, ה”מדבר” אל אנשים ומעצבים רבים כיום. שלל העיצובים השונים והמגוונים מאפשר לבחור את מנורת השולחן המתאימה ביותר לעיצוב הפנים בחדר העבודה שלכם, ובכך ליהנות מפריט דקורטיבי ומרשים לכל דבר ועניין. גופי תאורה שולחניים מתאפיינים לרוב במראה מתוחכם ואלגנטי, או לחילופין תורמים לאווירת הביתיות החמימה המאפיינת חלקים שונים של הבית.

תאורה למקלחת

 

כיצד מנורת שולחן תתרום גם לבית שלכם

לאחר שעסקנו מעט בסוגים העיקריים והפופולאריים כיום של מנורות שולחן וביתרונותיהן העיקריים, כדאי להבין מדוע אנו טוענים כי מדובר בפריט חובה לכל בית –

גם אם מעולם לא שקלתם לרכוש מנורת שולחן לבית שלכם, סביר להניח שברגע שתעשו זאת תגלו כי מדובר בפריט שימושי ביותר אשר משפר את אופן ההתנהלות בבית מבחינות מסוימות. לדוגמה, כפי שכבר הזכרנו, מנורת שולחן הופכת את העבודה ליד שולחן ליעילה יותר מבחינת התאורה הישירה על משטח העבודה. רבים עובדים גם ללא תאורה ישירה שכזו ואינם שמים לב לכך שהם מאמצים את עיניהם יתר על המידה. בנוסף, מנורת שולחן יעילה גם בחדרי שינה לצד המיטה, ומאפשר מקור אור ישיר וקרוב עבור קריאת עיתון או ספר לפני השינה (למשל), אותו ניתן לכבות בלי לקום מהמיטה.

באופן דומה, תורמות מנורות שולחן להתנהלות היומיומית בבית בעוד מספר דרכים שונות, וכנראה שמסיבה זו ניתן למצוא לפחות מנורת שולחן אחת או שתיים כמעט בכל בית כיום בישראל. היכנסו לקטלוג ובחנו את העיצובים הרבים והשונים של מנורות שולחן העומדים לבחירתכם כיום.

לרכישת מנורות כנסו עכשיו לחנות אונליין