מנורות שולחן – הרבה יותר מאשר פריט שימושי בלבד

מנורות שולחן מוכרות לכולנו כפריט פונקציונאלי בעיקרו – מקור אור ממוקד ונייד אותו אנו מציבים לרוב על שולחן העבודה, על מנת להעניק לנו אור ישיר ובהיר מספיק כך שנוכל לקרוא ולכתוב ללא כל בעיה. מנורות שולחן במקורן באות לענות על הצורך הנוצר לרוב כאשר מקור האור המרכזי בחדר נמצא בתקרה ובמרכז החדר, ולכן כאשר אנו יושבים לעבוד אנו מסתירים אותו בגופנו. בעוד גם כיום מבחר מנורות שולחן המוצע עונה כמובן על צורך זה, הוא גם משמש להרבה יותר מזה. מנורות שולחן כיום הן בעצם גופי תאורה דקורטיביים לכל דבר ועניין.

Flos, moooi ועוד – מותגים של מנורות שולחן

דרך מעניינת לבחון את האבולוציה של מנורות שולחן במקומן בעולם התאורה בעשורים האחרונים היא דרך המותגים המרכזיים של מנורות שולחן כיום. מותגים מוכרים מעולם גופי התאורה דוגמת flos, moooi, TomDixon ושלל מותגים ומעצבים ידועים נוספים – כולם מציעים מגוון רחב של דגמים בתחום מנורות השולחן. מה שעד לפני עשרים או שלושים שנים היינו משיגים בעיקר בטמבוריה הקרובה לביתנו, כיום נחשב לחלק מרכזי בעולם גופי התאורה המעוצבים.

 

מנורות שולחן

 

ואכן, מגמה זו של מעצבי תאורה ידועים ומותגים מרכזיים בתחום אשר מציעים שלל מנורות בעיצובים מרהיבים, מעידה יותר מכל על השינוי שחל בשנים האחרונות בסוג זה של מנורות. בעוד בעבר מנורת שולחן נתפסה כאמצעי תאורה שימושי גרידא, כזה אשר בא להשלים את התאורה הקיימת בבית ולהציע אלומת אור נקודתית בשולחן העבודה או ליד המיטה, כיום מדובר בגוף תאורה מעוצב לכל דבר ועניין, כזה המציע תרומה אסתטית משמעותית לחלל בו הוא מוצב.

שילוב מתבקש עם פריטים מעוצבים נוספים בחדר

בגלגולן החדש כפריטים דקורטיביים ופרקטיים גם יחד, מציעות מנורות שולחן דקורטיביות ומעוצבות מגוון רחב של אפשרויות לעיצוב הבית. ספציפית, מדובר בגופי תאורה אשר השילוב ביניהם לבין פריטים אחרים ונוספים בחלל הוא מתבקש – מנורות שולחן מעוצבות הן אלמנטים דקורטיביים קטנים וניידים יחסית. המגוון העצום של אפשרויות בתחום זה מאפשר למצוא בדיוק את מנורת השולחן שתתאים לעיצוב הקיים כבר בחדר, כמו גם כזו אשר תשתלב בצורה מושלמת עם פריטים אחרים אשר כבר קיימים בסביבת שולחן העבודה. תמונה או ציור על הקיר הם כמובן דוגמאות מתבקשות, אך ניתן לשלב את מנורות השולחן הדקורטיביות עם עוד אלף ואחד פריטים שונים בבית, החל מפריטים דקורטיביים שונים אשר כבר מוצבים באותו חלל ועד לגופי תאורה אחרים, דוגמת גוף התאורה המרכזי של החדר, מנורות קיר, מנורות עומדות וכו’.

תאורה לחדרי שינה

על מנת להיווכח עד כמה קל היום לשלב מנורות שולחן דקורטיביות בעיצוב הקיים כבר בבית מומלץ להיכנס לקטלוג התאורה, לדף של מנורות שולחן. בתוך המגוון העצום וודאי תזהו מיד לפחות כמה עיצובים שונים אשר ישתלבו היטב עם העיצוב הקיים כבר בחדר העבודה או בסלון הבית שלכם.

לא שוכחים את הפן השימושי – אור ממוקד וחזק מספיק ונורות חסכוניות בחשמל

כמובן שהעובדה כי מנורות שולחן כיום הן דקורטיביות ומעוצבות יותר מאי פעם בעבר לא באה על חשבון הפן הפונקציונאלי של פריטים אלו. בדיוק כמו בעבר, גם כיום שימושן העיקרי של מנורות שולחן הוא פונקציונאלי בעיקרו – לספק אור בהיר, חזק וממוקד מספיק בסביבת שולחן העבודה.

ואכן, מנורות השולחן המעוצבות והמרשימות שתמצאו בקטלוג אינן נופלות ביתרונות הפונקציונאליים שלהן מגופי תאורה אחרים או ממנורות השולחן הישנות וה”פשוטות” יותר. עדיין מדובר בגופי תאורה שימושיים לכל דבר ועניין – עוצמת ומיקוד התאורה מספקים סביבת עבודה נוחה ומנורות רבות מסוג זה מגיעות כיום עם נורות חסכוניות בחשמל. זאת על מנת לאפשר תצרוכת אנרגיה יעילה יחסית (מפאת שיקולים כלכליים וסביבתיים גם יחד), מה שהופך לסטנדרט נפוץ יותר ויותר בעולם פתרונות התאורה בכלל.

מנורת שולחן

בניגוד לעבר, אז מרבית מנורות השולחן התאפיינו במראה פשוט ובסיסי ביותר, כיום, מנורות השולחן הדקורטיביות והמרהיבות עדיין מציעות את אותם יתרונות שימושיים בדיוק (ואפילו יעילות רבה יותר מבעבר, בגלל שינויים טכנולוגיית דוגמת נורות המתאפיינות ביעילות אנרגטית גבוהה), אך עם פן אסתטי מפותח ומרשים. מגוון המעצבים המובילים הפועלים גם בתחום זה מבטיחים כי גם כשאנחנו מאירים את פינת העבודה הקטנה שלנו, זה יהיה בסטייל…

גופי תאורה שולחניים

לרכישת מנורות שולחן כנסו עכשיו לחנות אונליין