החשיבות של תאורה לבית

בדיוק כפי שאנו צריכים אור ואוויר, כך אנו זקוקים לתאורה טובה גם בבית שלנו (וגם לאוויר, אבל זה נושא לכתבה אחרת). לתאורה בבית יש חשיבות מכרעת, וזה לא מקרי שחלק ממעצבי הפנים הפכו להיות מעצבי תאורה. לרובנו אין מודעות למשמעות של תאורה נכונה בבית, ויותר מזה: לא תמיד אנו יודעים לזהות תחושות לא נעימות בבית עם תאורה חלשה מדי: אנו נשנה את כל הריהוט, נעצב מחדש את הבית, נעשה שיפוצים בעשרות אלפי שקלים – וכל זה כשיכולנו לרכוש עוד מנורה.

 

תאורה נכונה מביאה שמחה לבית

אנשים שחיים בבתים חשוכים מתארים אנרגיות של עצב בבית, כעסים ואפילו חרדות. לעומתם, אנשים שמתגוררים בבתים מוארים היטב מדווחים על עליזות, שמחת חיים והרמוניה בין כל דרי הבית. זה משונה שרוב האנשים לא יודעים לשים את האצבע על האלמנט האמיתי שיוצר את האווירה בבית, אבל בדיוק בשביל זה אנחנו פה. אז הסתכלו סביבכם: האם הבית שלכם מואר דיו? האם יש לכם מספיק תאורה כדי לקרוא ספר בסלון? האם האור בחדר של הילד מכוון בצורה כזו שגם כאשר הוא יושב מול שולחן הכתיבה, בגבו לתאורת התקרה, יש לו מספיק אור כדי להכין שיעורי בית? האם אתם נופלים בלילה בדרככם לשירותים בגלל החושך? אם עניתם לא, כנראה שאתם צריכים יועץ לתאורה לבית, או לכל הפחות להבין אילו סוגי גופי תאורה אתם צריכים כדי להאיר את הבית שלכם באור יקרות מהמם.

כנסו לקטלוג המנורות של קרני תכלת כאן

איך יודעים איזה גוף תאורה לבחור?

אתם לא צריכים לנחש איזה גופי תאורה יתאימו לכם. זהו לא משחק של “בואו נקנה ואחר כך נבדוק אם זה מתאים”. בחירה בתאורה היא עניין רציני שמשפיע על כל האווירה בבית, ולכן, לפני שאתם בכלל מחליטים מה לקנות, התייעצו עם יועץ התאורה בחנות. תארו לו את סוג החדר שאתם רוצים להאיר. האם הוא גדול? האם הוא זוויתי? הוא חולק שטח משותף עם המרפסת או המטבח? זוהי אינפורמציה חשובה שמסייעת לכם לרכוש את גופי התאורה המדויקים שיעשו לכם שמח וטוב בבית. אם למשל החלטתם ללכת על כיוון של תאורה מעוצבת, אתם יכולים לשלב אורות ממקומות נסתרים בקר ובתקרה עם גופי תאורה עומדים במרכז החדר או בפינות שונות, ובכך להאיר את החדר בצורה מסקרנת ומיוחדת שמשווה לו מראה חדש לחלוטין. אתם יכולים ללכת על מראה וינטג’, על סגנון אמנותי או חדשני – החשוב הוא שגופי התאורה ישתלבו עם האמירה הכללית של הסגנון של הבית שלכם.

לרכישת שנדליר כנסו עכשיו לחנות אונליין