טיפים לעיצוב התאורה במטבח

שלום, שמי רונית ואני מנהלת פרויקטים בקרני תכלת, בית לגופי תאורה בינלאומיים. כמעצבת תאורה, אשמח לתת לכם טיפים כיצד אפשר בכל תקציב להאיר את המטבח שלכם ולהפוך אותו לחלל מעוצב בעזרת מספר גופי תאורה מדהימים שישדרגו לכם את המטבח.

המטבח מזמן הוא לא רק מטבח, אלא החלל המרכזי והחשוב ביותר בבית שבו הכול קורה, ממש הלב הפועם של הבית. כאזור בעל חשיבות כזו גבוהה, לתאורה בו יש חשיבות גבוהה לא פחות, מה שדורש תכנון מוקדם. אם בעבר היה נהוג להאיר את המטבח על ידי גוף תאורה מרכזי למטבח או תלוי מעל שולחן המטבח, היום נאיר אותו בהתאם לפונקציונליות – קיר ארונות גבוהים, משטח עבודה או אי יוארו באופן שונה האחד מהשני, והכול בהתאם לסגנון העיצובי.

חשוב מאוד להאיר את המטבח בתאורה שוטפת שתיתן מענה נכון למשטחי העבודה. לתאורה כזו אנו משתמשים בתאורה לינארית על ידי שימוש בפרופיל תאורה או פסי צבירה עם ספוטים. מחיר של פרופיל תאורה מתחיל ב-400 שקלים למטר ומעלה, הכול תלוי בדגם שבוחרים.

מעל אי או שולחן אוכל במטבח נשתמש בגופי תאורה בעלי מראה דקורטיבי שתואמים לשפה העיצובית הכללית. למראה נקי יותר נשתמש בצילינדרים צמודי תקרה או בגופי תאורה שקועים, במידה ויש הנמכות בתקרה. גופים דקורטיביים תוכלו למצוא אצלנו במחיר של 350 שקלים ומעלה.

לרכישת מנורות למטבח היכנסו עכשיו לחנות אונליין