שימוש נכון בתאורה ליצירת הרגשה של גודל ומרחב בבית

עיצוב פנים הבית בצורה חכמה ויצירתית יכול לסייע לנו להתמודד עם בעיות מובנות בתוך חלל המגורים, דוגמת חדרים או בתים קטנים יחסית. על ידי שימוש נכון באלמנטים עיצוביים שונים, ובראשם פתרונות תאורה מתאימים, אנו יכולים ליצור תחושה של מרחב וגודל אשר אינם בהכרח קיימים בפועל. כך, אנו יכולים לנצל בצורה טובה יותר חללים שונים בבית ולמעשה ליצור בית שמרגיש ונראה גדול ומרווח יותר ממה שהוא באמת.

 

פיזור מוקדי התאורה בחדר

שיטה טובה לשימוש בתאורה ליצירת תחושה מרווחת ול”הגדלת” החדר היא על ידי פיזור התאורה לכמה מוקדים שונים. אחד האפקטים המתקבלים מהצבה של מספר מוקדי אור שונים הוא האפשרות לשחק עם התאורה וליצור הצללות במקומות ובגוונים שונים בחדר, וכך ליצור אשליה של גודל ומרחב. בנוסף, מומלץ להשתמש בגופי תאורה מסוגים שונים, כל גוף וסוג התאורה שהוא מציע. הגיוון מסייע גם הוא להרגשת המרחב והגודל.

ניתן לראות שימוש בשיטה זו פעמים רבות בעת בחירת מנורות לסלון, שכן הסלון הוא לרוב החדר בו נרצה יותר מכל ליצור אווירת מרחב, כמו גם לספק אפשרויות לתאורה שונה ומשתנה, על פי השימושים השונים שלנו בסלון הבית (תאורה לקריאה, תאורה לאירוח, תאורה לצפייה בטלוויזיה וכו’)

אפשרות נוספת לשימוש בתאורה ליצירת גודל ומרחב בבית היא על ידי מקורות אור נמוכים, וגופי תאורה המאירים בזווית כלפי מעלה. ההחזרה של האור מן התקרה יוצרת תחושה של חדר גדול יותר, כאשר גם כאן ניתן ומומלץ לשחק עם זוויות התאורה על פי מבנה החדר, סוג התקרה, עצמת התאורה הרצויה וכו’.

 

תאורה צמודת קיר

במצבים מסוימים ניתן להשתמש בגופי תאורה צמודי קיר על מנת ליצור אווירת מרחב. תאורה צמודת קיר מביאה פעמים רבות לתחושה של גודל וריווח, ומתאימה במיוחד במסדרונות צרים יחסית או במעברים בין חדרים, כמו גם באזורים מסוימים בתוך חדרים גדולים יותר דוגמת הסלון.

 

הארה פרטנית של אלמנטים בבית

דרך מעניינת נוספת “להרוויח” מקום בבית דרך יצירת אשליה מסוימת על ידי שימוש בתאורה היא הצבת גוף תאורה ממוקד אשר יאיר אלמנטים ספציפיים בבית. לדוגמה, הצבת תאורת ספוט המכוון ישירות לציור מסוים התלוי בסלון או בחדר העבודה, ויוצר אשליה של פינה בפני עצמה אותה מאכלס אותו ציור. דוגמה נוספת היא הארה ישירה של צמחים מסוימים הממוקמים בצמוד לחלון או בקרבה לדלת הכניסה מהמרפסת או מהגינה. גם כאן, באמצעות תאורה פרטנית אנו יוצרים אשליה של אזור שלם ה”מתווסף” לבית, ובעצם יוצרים תחושה של מרחב וגודל מעבר למה שקיים במציאות.

לסיכום, על ידי שימוש יצירתי ומושכל בתאורה מתאימה ניתן ממש להרחיב ולהגדיל את הבית או הדירה בהם אנו חיים. חשוב במיוחד עבור מי שגר בדירה קטנה או בבית צפוף, ורוצה ליצור אווירה מרווחת ונינוחה יותר.

כנסו עכשיו לחנות אונליין