מהו קטלוג של גופי תאורה

כאשר אתם מחליטים לעצב את הבית שלכם מחדש או שאתם מתכננים בית חדש לבניה תזדקקו למעצב או לאדריכל פנים על מנת שיוכל להפוך את החלום של עיצוב הבית שלכם למציאות מרהיבה. עיצוב בית מתחיל בסגנון המועדף על בעלי הבית בהתאם לאופי ולסוג הבית שהם בונים. עיצוב בית למשפחה יהיה שונה מעיצוב לבית עבור זוג צעיר ללא ילדים ועיצוב וילה יהיה שונה משני אלה והכוונה היא לא לסגנון העיצוב כמו להתייחסות השונה לבית ולתפקידיו המיועדים.

אחד האלמנטים החשובים והמשפיעים ביותר על עיצוב הבית היא התאורה. לא משנה באיזה סגנון תבחרו ובאיזה קו עיצוב תרצו גופי תאורה ותכנון התאורה יהיו חלק אינטגראלי מכך ומעצבים רבים מתחילים בתאורה ובאפיונה עוד לפני שהם פונים לבחור אלמנטים ורהיטים לבית. חשיבותה של התאורה בא לידי ביטוי גם בפרקטיות של הארת הבית על חדריו וחלליו השונים לפי הצורך, גם ביצירת אווירה על ידי איזורים מוארים ומוארים פחות, וגם על ידי הגופים עצמם שנחשבים כפריט עיצובי לכל דבר. השילוב הזה בין שלושת המרכיבים הללו הופכים את תכנון ועיצוב התאורה לחלק חשוב ודומיננטי בכל עיצוב בית.

על מנת לבחור גופי תאורה ולהכיר את המגוון הקיים מומלץ להסתייע בקטלוגים מיוחדים לשם כך, שאת רובם ניתן למצוא כיום באתרי האינטרנט של חנויות תאורה.

 

החלוקה של קטלוג גופי תאורה

על מנת להקל על החיפוש והשימוש בקטלוג הוא מחולק לכמה קטגוריות עיקריות שמהן נגזרות קטגוריות משנה וכן הלאה. גופי תאורה קטלוג מחולק באופן סכמתי באופן הבא:

לבית
למשרד
לגינה
למבנים שלמים
לצרכי בטיחות
ועוד

את הגופים לבית מסווגים לפי חדרים כמו: סלון, חדרי שינה, חדרי ילדים, חדרי עבודה וצפייה בטלויזיה, למטבחים וחדרי אוכל, למסדרונות, לארונות וחדרי שירות וכדומה.

חלוקה נוספת של הגופים הם סוגיהם השונים שביניהם ניתן למצוא: גופים תלויים, גופים צמודי תקרה, גופים שקועי תקרה, גופים שקועי וצמודי קיר, גופים עומדים, גופים המיועדים להצבה על רהיטים, גופי תאורה שקועי רצפה גם לפנים הבית וגם לגינה וכיוצא באלה.

חלוקה נוספת נעשית על פי איכות גופי התאורה הנמדדת בגופי תאורה מעוצבים ויוקרתיים (על ידי מעצבי על בתחום התאורה מהארץ והעולם) ואלה יכולים להיכנס לכל אחת מהקטגוריות שנמנו למעלה.

חלוקה אחרונה בכל הנוגע לתאורה היא החלוקה לסוג הנורות המפיצות את האור כאשר כיום ניתן לבחור במגוון רחב של נורות החל מנורות להט רגילות, נורות LED חסכוניות, נורות ניאון, וכיוצא באלה.

קטלוג תאורה כולל את כל החלוקות הללו ותוכלו בקלות רבה למצוא בו גם חלוקה לסגנונות שונים החל מסגנון אולטרה מודרני המתאים לחללים המעוצבים בקו היי טקי מובהק, או במנורות בסגנון קלאסי, כפרי, מקושט, עם קו חלק ונקי, מאד צבעוני לחדרי ילדים וכדומה.