מנורות שולחן

קשה לדמיין את פינת העבודה או את השידה לצד המיטה בלי מנורת שולחן, אבל מנורה זו במתכונת המוכרת לנו החלה להידלק בבית רק במהלך שנות ה-20 של המאה ה-20 הודות למהנדס מכוניות בריטי בשם ג’ורג’ קרוורדין, שרצה ליצור מערכת מכנית עם מתח קבוע והחל להוסיף מנגנונים ייחודיים לנורות, לשכלל קפיצים לזרוע המתכווננת.

בסופו של דבר הוא יצר את מנורת השולחן הראשונה בעלת בסיס כבד וזרוע מכאנית אשר שאפשרה תזוזה של הנורה מעלה-מטה, שמאלה-ימינה.
במרוצת השנים המודל שוכלל והפך לנבחרת מנורות השולחן עשירה בעיצובים ייחודיים, כך שכל שנותר זה רק לבחור…
לפניכם סקירה קצרה של סגנונות עיצוביים בולטים ומדריך כיצד לבחור מנורות שולחן לסביבת המגורים.

בחירת והתאמת מנורת שולחן

מנורת שולחן מתאימה לייצר תאורה משימתית, ממוקדת, תכליתית מכוונת מטרה בהתאמה אישית לצרכים. לרוב ייבחרו מוקדים אסטרטגיים למיקום גופי התאורה – בפינת העבודה, על השיש של המטבח, שידת המיטה, קונסולה במבואה, ליד כורסת הטלוויזיה או הספה.

המנורה היא במרבית המקרים שחקנית חיזוק לאפקט ההארה המבוקש בשילוב תאורה היקפית, מרכזית וכללית. מקמו את המנורה היכן שיהיה לכם גישה נוחה להדליק ולכבות את האור ושימו לב גם למתג ההפעלה כשכיום ישנם פתרונות מתקדמים להפעלת המנורה כולל מחיאת כפיים ושימוש באפליקציות חכמות.
מעבר להיבט האסתטי, חשוב שהמנורה תהיה פונקציונאלית ותסייע לפרודוקטיביות, במיוחד במשרד ובשולחן העבודה או לצורך קריאת לילה. הימנעו מסנוור ותאמו את גובה המנורה לפוזיציית השכיבה או הישיבה. למרבה השמחה, ישנם דגמים גמישים המאפשרים לכוונן ולשנות זווית לפי הצורך או העדפה אישית. כמו כן, זרוע מתכווננת וראש מתכוונן בדגמים ארגונומיים שונים ליצירת אור אופטימאלי הודות למערכת מכנית פשוטה המספקת חופש תנועה למשתמש.

בשולחנות קטנים ניתן למקם מנורות בעלות בסיס מינימלי בעוד לשולחנות רחבים יתאימו מנורה בעלת טווח הגעה רחב לכיסוי רחב ככל שניתן של האור. חשוב לוודא שמקור האור גבוה יותר מהראש ולא בקו ראייה ישיר.

מנורות שולחן דגם S1241

בעת רכישת מנורות לשולחן, התייחסו גם לממד של בטיחות, החיבור לחשמל והתחזוקה והניקיון השוטף של המנורה.
תשמחו לדעת שכיום פופולאריות במיוחד מנורות שולחן על בסיס LED, שנחשבות נורות חסכוניות בחשמל, ידידותיות לסביבה, בעלות אור נעים ותוחלת חיים ארוכה ואפשר למצוא מגוון מנורות שולחניות LED בשלל עיצובים של המותגים המובילים.

סגנונות של מנורות שולחן

היצע מנורות השולחן מסחרר ואפשר למצוא מנורות שולחן ממגוון חומרים אותם ניתן לבחור בהתאם לפלטת החומרים האופיינית בבית: מודרני מתוחכם או כפרי חמים, בין אם מדובר במתכות או אקריליק או קרמיקה ועץ. אפשר למצוא גם גופים דקורטיביים בשלל צבעים ולהתאים על רקע הגוון השולט בחלל או בקונטרסט אליו.
כדאי להתייחס גם לצורה של המנורה: פעמון, פגודה ולגוון האור האם תעדיפו אור חם או אור קר, תלוי במטרה. לרוב לחדר שינה ההעדפה תהיה אור חמים ואילו לפינת עבורה – אור לבן.

בבחירת מנורות שולחן ניתן לשקול גם פונקציה של דימר לצרכי עמעום וויסות האור לשליטה בכמות האור המועדפת.

שימו לב לגודל ולמשקל המנורה כך שלא תעמיס על החלל או על השולחן/מדף עליו היא עומדת והתייחסו למיקום שלה ביחס לישיבה/שכיבה שלכם, תלוי בגובה השידה והשולחן וגובה האובייקט.

מנורת שולחן של aromas

העיצובים העכשוויים מרהיבים: ממנורות שולחן רטרו שקופות בעלות בסיס אלומיניום דרך תליונים אלגנטיים בצורת כיפה עם שדרוגים ייחודיים בגימור משתנה, כולל צבעוניות בלתי שגרתית ותכונות להטיית הצל עד 45 מעלות.

ישנן מנורות המכוונות את האור כלפי מטה ואחרות לכיוונים שונים, מנורות עשויות מזכוכית תלת שכבתית מבריקה, מנורות עשויות מאלומיניום יצוק ודימר אלקטרוני המאפשר את וויסות בהירות האור, מנורות פוליקרבונט בשיק רומנטי ועוד. חפשו את המנורה הבאה שלכם בקטלוג קרני תכלת >>