מנורות תקרה

האור מתחיל מהתקרה – מנורות תקרה מציפות את החלל באור נעים, אחראיות על יצירת האווירה המבוקשת ומתפקדות כפריט דקורטיבי מסוגנן שקובע את הטון.

נבחרת מנורות התקרה כוללת דגמים מרהיבים מסוגים שונים ובשלל סגנונות: נברשות גרנדיוזיות המופיעות בווריאציות מעניינות – קונסטרוקציות מתכת או טיפות קריסטל, מנורת תקרה שקועה בקיר המייצרת אפקט מסתורי ומתעתע המסקרן את המתבונן מהיכן בוקע האור ומנורות צמודות תקרה ששומרות על מראה אוורירי ומינימליסטי.

כיצד לבחור מנורות תקרה לחלל?

בבחירת מנורת תקרה כדאי להתייחס למידות ולתנאי החלל, כדי שהמנורה לא תהיה מאסיבית או ארוכה מדי ותעמיס או תחסום את טווח התנועה.

כדאי להחליט גם על פי גודל החלל הנתון איזו עוצמת אור תידרש להארת המרחב והאם תיבחר מנורה אחת מרכזית או יגיעו לעזרתה מספר מנורות תקרה תומכות שביחד יפיצו את כמות האור האופטימלית לחדר.
לחללים צרים וצפופים יחסית בעלי תקרה נמוכה יתאימו מנורות תקרה שקועות או צמודות שלא תופסות מקום ומפנות את השטח אותן אפשר למצוא בשלל עיצובים – טבעות, מרובעים ויתכן שלחללים אלה יתאימו גם פסי תאורה עם ספוטים.

בחללים רחבי ידיים ובעיקר בעלי תקרה גבוה ניתן לשלב מנורות גדולות ומרשימות המשתלשלות באלגנטיות מהתקרה כלפי מטה להפצה מקסימלית של האור.
כיום ישנם גופים הניתנים לכוונון ושינוי הזווית כך שאפשר לכוון אותם באמצעות מוטות למיקומים ולמוקדים האסטרטגיים בחלל.

מנורות תקרה למטבח

שילובים סגנוניים מנצחים בין תאורה לעיצוב הבית

הבחירה בגודל, העיצוב והמיקום של מנורות תקרה מושפעת גם מהקומפוזיציה של הרהיטים בחלל: תליית תאורה עליונה מעל שולחן האוכל, מרחפת מעל האי במטבח או שולחן הקפה בסלון ואפשר לשמור על קו סגנוני בין עיצוב הגוף לרהיטים – מודרני מתוחכם לחלל בשפה עיצובית זו או להפך, לייצר קונטרסט מעניין על ידי ניגודיות בין מראה הגוף למראה החלל והריהוט. כנ”ל בכל הנוגע לצורניות של הגוף ביחס למבנה החלל או לרהיטים: גוף מלבני עם פינות מחודדות או גוף כיפה מעוגל ש”שובר” את הליניאריות של החדר.

אפשר לבחור גם בגופי תאורה שקופים או אווריריים לעידון והשגת מראה קליל לחלל בעוד בחללים בהם מחפשים אפקט דרמטי – גופי תאורה עוצמתיים ישיגו את האפקט המבוקש.

אלמנטים שמשפיעים על בחירת מנורת תקרה?

מומלץ לחשוב ולתכנן מראש תרחישי תאורה אפשריים ולבחור גופים המאפשרים שליטה מרחוק לעמעום או הגברת העוצמה לפי מצב הרוח, מראה החלל, תנאי התאורה הטבעית והמלאכותית.

כיום רבים בוחרים במנורות תקרה על בסיס נורות LED, שנחשבות חסכוניות, מייצרות אור נעים, אינן מתחממות מדי כך שאין סכנת כוויה ובעלות תוחלת חיים ארוכה.

בעת בחירת הגוף יש לברר באיזה סוג של מנורת תקרה מדובר: אורות תקרה המותקנים בסמיכות או בעלי הרמה למחצה – כלומר, האם ההרמה היא אחידה והגופים מותקנים עם מעט או ללא מרווח בין גוף התאורה לתקרה או שיש רווח בין הגוף לחופה. מנורות בעלי הרמה למחצה יכולות להתאים מאוד לחדרים עם תקרות גבוהות או משופעות.

מנורות תקרה למטבח

מנורות תקרה שאסור לפספס

בקרני תכלת היצע מסחרר של מנורות תקרה של המותגים הבינלאומיים המובילים בעולם. ביניהם גופי חוט מסולסלים של Moooi, מנורות התליון של לואי פולסן בהשראת קרוסלות, בלוני אוויר חם בהוד והדר ושילובי צבעים יצירתיים שמעוררים חדווה, מנורה אייקונית אודרי של Contardi המשלבת כותנה, רצועת קטיפה ועיטורי סאטן עם גבעול של חבל משי קלוע, מנורות תקרה קלאסיות בגדלים שונים ועיבודים קלאסיים או לא שגרתיים של Prolicht, גופי תאורה סופר שטוחים מבית היוצר של flos המספקים זרימת אור מיטבית. כל שצריך זה רק לבחור.

לרכישת גופי תאורה כנסו עכשיו לחנות אונליין