מנורות תקרה – הרבה יותר ממה שחשבתם

תחום התאורה אינו תמיד זוכה לתשומת הלב ולהתייחסות הראויה מצידם של אנשים רבים אשר אינם תמיד מבינים עד כמה גדולה יכולה להיות ההשפעה של עיצוב ובחירת גופי תאורה ומנורות מתאימות, על אזורים שונים בבית. ספציפית, מנורות תקרה נתפסות בעיני רבים כאביזר חד גוני ושימושי בלבד, כזה בו אין יותר מדי מקום לטעויות או לעניין מיוחד. גם אנשים רבים אשר מודעים לעושר הרב הקיים בעולם התאורה וגופי התאורה המעוצבים לבית אינם תמיד מבינים כי גם תחום כמו מנורות שקועי תקרה הוא כיום עולם ומלואו – תחום בו ניתן למצוא פיתוחים וחידושים שונים, ובעיקר דגשים על פונקציונאליות ואסתטיקה אשר עשויים להפתיע את רובנו.

 

האור המרכזי בבית – מנורות תקרה

כמובן שמנורות תקרה מספקות לרוב את התאורה המרכזית במרבית חדרי הבית. בעוד ניתן למצוא בבתים רבים כיום גם גופי תאורה עומדים, תלויים, מנורות קיר וכו', בדרך כלל מנורות התקרה ה"סטנדרטיות" הן שאחראיות לתאורה הראשית והעיקרית של הבית, ושאר גופי התאורה למיניהם מספקים תוספות ו"חיזוקים".

מכיוון שמנורות אלו הן מקור האור המרכזי במרבית חדרי הבית (או המשרד), ברור מדוע בוחרים מעצבים ומומחי תאורה למיניהם לשים דגש גם על מנורות אלו, אשר באופן מסורתי היו המנורות ה"פשוטות" יותר עליהן לא הושם דגש מיוחד מבחינת עיצוב.

חלק מרכזי מהדגש המושם כיום גם על עיצוב של מנורות, נוגע לצרכים השימושיים שלנו ממנורות אלו – הצורך בתאורה בהירה וחזקה מספיק עבור חללים שונים בבית, הצורך בחשבון חשמל סביר ונמוך (כלומר – נורות חסכוניות בחשמל), האפשרות לעמעם את האור הבוקע ממנורות אלו באמצעים שונים וכו'. ואכן, ניתן למצוא כיום מבחר של מנורות תקרה אשר מעוצבות במיוחד לאור צרכים אלו, ומותאמות לצרכים הנפוצים והמשותפים למרבית האנשים והבתים.

 

מנורות תקרה למטבח

מנורות תקרה מבית המעצבים המובילים בתחום

תשומת הלב הגוברת גם למנורות תקרה בשנים האחרונות הביאה את גדולי מעצבי הפנים ומעצבי גופי התאורה הידועים והמובילים ביותר בעולם (דוגמת TomDixon או מותג התאורה המוביל – flos) להציג מגוון עיצובים מרהיבים של מנורות אלו. אותם עיצובים מיועדים לתקרת הבית באזורים וחללים שונים, אך הנקודה היא כי העובדה שמנורות אלו ממוקמות בתקרה, במיקום אליו איננו נושאים את עינינו בדרך כלל, מצביעה על הערך שאותם מעצבים מוצאים גם באסתטיקה של מנורות תקרה. גם אם לאורך מרבית היום איננו נושאים מבטנו לתקרת הבית ואיננו לגמרי מודעים כיצד בדיוק נראות מנורות התקרה שלנו, מספיקים כמה מבטים חטופים על מנת שהעיצוב האסתטי של אותן מנורות יקבל לגיטימציה. בפועל, גם אורחים המגיעים לבית חדש בדרך כלל מסתכלים כמה פעמים לכיוון התקרה, ואנשים רבים מודעים לכך שגופי תאורה מעוצבים ואסתטיים מתאימים גם לאזור זה של החדר…

מנורות תקרה למטבח

לרכישת גופי תאורה כנסו עכשיו לחנות אונליין