להפוך את הגינה לחלק מהבית באמצעות תאורת גן איכותית

כאשר אנחנו מעצבים, מתכננים ובונים את הבית שלנו, אנו מתייחסים בדרך כלל לבית ולגינה כשני חלקים נפרדים לחלוטין, אשר אין ביניהם יותר מדי קשר. אנחנו מתכננים את סוג הריהוט והאבזור שיהיה בכל חדר בבית, ואת סוגי הצמחים שיהיו בגינה, אך לא ממש משלבים בין הפנים לחוץ ולא מתייחסים אליהם כשני חלקים סמוכים וקשורים ביניהם של אותו חלל מחייה. בפועל, למרבית האנשים אשר בביתם ישנה גינה או לפחות חצר או מרפסת, אזור זה הופך לחלק משמעותי מהחיים בבית, חלק בו מעוניינים לבלות כמה שיותר זמן עם הילדים, או על מנת ליהנות ולהירגע בערב או בימי החופש.

כיצד נוכל להפוך את הגינה לחלק אינטגראלי יותר מהבית, לעוד חדר או נחלק נוסף מהבית, ולא סתם אזור נוי אשר אינו קשור לחיי היומיום ולשגרת הבית?

 

תכנון תאורת חוץ נכונה ויעילה אשר תגרום לנו להיות יותר בגינה

האופן הפשוט והנכון ביותר בו ניתן לחשוב על נושא זה הוא להבין כיצד אנו יכולים לגרום למצב בו נבלה יותר זמן בגינה ובחצר של הבית, וכיצד הגינה תהפוך להיות כמו חדר נוסף בבית, בו אנחנו ו/או הילדים נרצה לבלות זמן מדי יום ביומו?

אחת הדרכים להשיג זאת היא לדאוג לתאורת חוץ מספקת, יעילה ונוחה, כזו אשר תהפוך את הגינה למקום מזמין ואסתטי גם בשעות החשיכה, מצד אחד, ולמקום המואר בצורה פונקציונאלית, כזו התאפשר להתמצא בו ולהתנהל בקלות בערב, מצד שני.

ואכן, עולם התאורה מציע כיום מגוון רחב של פתרונות תאורה יעילים, מתקדמים וגם אסתטיים ביותר, בתחום של תאורה לגינה. החל מנורות סולאריות אסתטיות ועד לתאורה שקועה אותה ניתן להציב ברצפה שלאורך השבילים שבגינה, מגופי תאורה צבעוניים אשר מיועדים להאיר צמחים מסוימים בצורה מרהיבה ועד לתאורת הצפה פונקציונאלית ושימושית למרפסת ואזור הישיבה בגינה – פתרונות תאורה ייעודיים לגינה קיימים כיום בלי סוף, ומה שצריך זה בעיקר את המודעות לתחום ולחשיבותו בעיצוב הבית, על מנת להתחיל ולהפוך את הגינה לחלק בלתי נפרד מהחיים בבית.

 

אזורים שנוח לילדם לשחק בהם, אזור ישיבה מואר ועוד – תאורת גן נכונה

בבואכם לתכנן תאורת חוץ לבית, כמו גם במקרים בהם מעוניינים לשפר מערך תאורת גן קיים, יש לפני כן להגדיר את הצרכים והשימושים העיקריים של בני הבית בחצר ובגינה, ובהתאם לתכנן את גופי התאורה בהם נשתמש.

לדוגמה – בבתים עם ילדים קטנים נרצה להבטיח כי לפחות אזורים מסוימים בגינה יהיו מוארים בצורה טובה אשר תאפשר להם לשחק בכיף גם בשעות הערב. במידה ויש לנו בגינה אזור ישיבה עם שולחן וכיסאות, נרצה לדאוג לתאורה טובה ומספיקה עבור אזור זה. במידה ועובר בגינה שביל, נרצה לוודא כי השביל עצמו מסומן ומואר כך שניתן ללכת בו גם בשעות החושך ללא חשש, וכו’.

באופן כזה, לאחר שמגדירים את הצרכים ומתכננים בהתאם, קל הרבה יותר להגיע לחנות גופי תאורה ולדעת בדיוק מה אנחנו צריכים על מנת להפוך את הגינה שלנו לחלק פעיל ובלתי נפרד מהבית.

כנסו עכשיו לחנות אונליין