תכנון תאורה לגינה

גינה פרטית היא חלק בלתי נפרד מהבית. אנו יוצאים לגינה לצרכי בילוי ופנאי, משתמשים בה יחד עם חברים ובני משפחה ומנצלים אותה לצרכי אירוח. עיצוב נכון של הגינה משפיע על הבית כולו ודורש התייחסות מיוחדת מצד בעלי מקצוע. גינה משפרת את איכות החיים ומתאימה גם לדירות קטנות ובתים ישנים. יחד עם זאת, אפשר ליהנות משלל היתרונות של הגינה רק במידה ומתכננים תאורה מתאימה.

 

מדוע כדאי לתכנן פתרונות תאורה עבור הגינה?

התאורה הופכת את הגינה למקום מזמין גם בשעות הערב או הלילה, היא יוצרת הרתעה ומונעת פריצות או גניבות. מומלץ להשתמש בגופי תאורה חזקים בבתים עם ילדים או תינוקות ולשלב אותם בעיצוב הכללי של הגינה כבר בשלבי הבנייה הראשונים. התאורה קובעת את האווירה בסביבת הבית ובגינה ויש לה משמעות בטווח הקצר והארוך. בעת התכנון חשוב לקחת מפה של הבית לרבות שטח הגינה, שבילים ומשטחי ריצוף. מפה כזו תעזור להגדיר צרכים ולקבוע מסגרת תקציב עבור רכישה של גופי תאורה. לאחר מכן מומלץ לערוך סיור מקיף בגינה ולסמן את האלמנטים המצויים על גבי המפה. בעזרת האלמנטים הללו קל יותר לבחור גופי תאורה יעילים לטווח ארוך.
תכנון תאורה כרוך בשורה ארוכה של בדיקות טכניות. יש להיכנס אל תוך הבית ולהסתכל מבפנים כלפי חוץ, על מנת לראות אילו אלמנטים ואיזורים דורשים הדגשה. רצוי לקחת בחשבון את פיזור נקודות החשמל בבית ובגינה, לספור אותם ולבדוק האם יש צורך בהתאמה מיוחדת לפני רכישה של גופי תאורה מסוימים. מומלץ למקם את השנאי במקום מרכזי ורק לאחר מכן לחלק את גופי התאורה למקורות חשמל שונים.

 

קטגוריות של גופי תאורה

יש מספר עקרונות קבועים בתכנון של תאורת חוץ לגינה. מחקרים בתחום התאורה מראים כי העין האנושית מתבייתת במהירות לאור בהיר, אך לוקח לה זמן להתרגל לעוצמות אור שונות. עצמים בהירים מחזירים אור ועצמים כהים בולעים עור, לכן בעת בחירת גופי תאורה יש לשים לב להבדלים בין הקירות והתקרות גם בגינה עצמה. אין צורך לחשוף את מקור האור לעין המתבונן ואפשר לבחור גופי תאורה רבים. הקטגוריות הבולטות של תאורה לגינה כוללות ספוטים, תאורת שביל, גופים לתלייה, שקועי קרקע ושקועי קיר.
ספוטים משמשים להארה חזקה על צמחיה או אלמנטים מסוימים בגינה. תפקידה של תאורת שביל שונה והיא אחראית על הארה של שבילים ומעברים בגינה, בעוד גופים לתאורה משמשים לתליה בתוך עצים או שיחים בוגרים. שקועי קרקע נפוצים ברצפות דק ומדגישים קו עיצובי מסוים, בעוד שקועי קיר משמשים להארת הכניסה אל הבית, השבילים או המעברים.

לסיכום, כל לקוח יכול ליהנות מתאורה מרשימה ולשדרג את הגינה בצורה משמעותית. קל יותר לתכנן תאורה עבור איזור חשוב כמו הגינה במידה ומכירים את כללי המפתח.

לרכישת גופי תאורה לגינה כנסו עכשיו לחנות אונליין